Interpretacja indywidualna z dnia 23 maja 2023 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT2-2.4011.217.2023.2.DA
Skutki podatkowe sprzedaży udziału w nieruchomości przez małoletnie dziecko.
Skutki podatkowe sprzedaży udziału w nieruchomości przez małoletnie dziecko.
Brak prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego zapłaconego na podstawie decyzji organu celno-skarbowego.
Możliwości zastosowania 8,5% stawki zryczałtowanego podatku dochodowego od przychodów ewidencjonowanych dla usług sklasyfikowanych według PKWiU 474.90.2 (pozostałe usługi profesjonalne, techniczne i handlowe, gdzie indziej niesklasyfikowane).
Przychody, które będzie Pan uzyskiwać w 2022 r. i w latach kolejnych ze świadczenia usług objętych grupowaniem PKWiU 74.90.2 będą stanowić przychody z działalności usługowej, które zgodnie z art. 12 ust. 1 pkt 5 lit. a) ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne mogą podlegać opodatkowaniu 8,5% stawką ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych,
Uznanie transakcji za wewnątrzwspólnotową dostawę towarów, możliwości zastosowania stawki 0% VAT oraz wskazywania danych nabywcy na fakturze oraz w ewidencji.
Niepodleganie opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług sprzedaży przez Wnioskodawcę, w imieniu i na rzecz którego działać będzie matka, udziałów w prawie własności działek nr 1 i 2, uznanie Wnioskodawcy za podatnika podatku od towarów i usług w związku z ww. sprzedażą udziałów w prawie własności działek nr 1 i 2, uznanie, że zobowiązanym do złożenia zgłoszenia rejestracyjnego w związku z ww. sprzedażą
czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, że w rozumieniu art. 5 UPO Polska-Łotwa, w odniesieniu do opisanego stanu faktycznego, Wnioskodawca nie posiada zakładu w Polsce w rozumieniu ustawy o CIT, i tym samym dochód Wnioskodawcy z działalności prowadzonej w Polsce we współpracy ze Spółką powiązaną nie podlega opodatkowaniu w Polsce na podstawie art. 7 UPO Polska-Łotwa?
w zakresie wypełniania informacji CIT-ST
Czy środki pieniężne, które będą wpływały od kupującego na opłacenie w imieniu kupującego kosztów przesyłki nabytego towaru będą stanowiły dla Wnioskodawczyni przychód z działalności gospodarczej opodatkowanej ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych?
posiadanie w Polsce stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej, brak obowiązku ustanowienia przedstawiciela podatkowego, opodatkowanie usług oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego
zastosowania dla dokonanych dostaw stawki podatku VAT w wysokości 0%
Rozliczenie kwoty podatku należnego z tytułu importu towarów w deklaracji podatkowej składanej za okres, w którym powstał obowiązek podatkowy z tytułu importu tych towarów w przypadku, gdy zgłoszenia celnego w trybie art. 166 lub 182 Unijnego Kodeksu Celnego na rzecz Wnioskodawcy będzie dokonywała agencja celna (przedstawiciel pośredni lub przedstawiciel bezpośredni) w oparciu o posiadaną przez siebie
Możliwość stosowania procedury uproszczonej rozliczania podatku z tytułu importu towarów przy spełnieniu warunków, o których mowa w art. 33a ust. 1 ustawy.
Otrzymywanie za pomocą środków komunikacji elektronicznej dokumentów potwierdzających dokonanie dostawy towarów na terytorium innym niż Polska.
W zakresie przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego wynikającego z dokumentów celnych przez przedstawiciela pośredniego.
w zakresie prawa do odliczenia zapłaconego podatku naliczonego z tytułu importu towarów przez przedstawiciela bezpośredniego
w zakresie prawa do odliczenia zapłaconego podatku naliczonego z tytułu importu towarów przez przedstawiciela pośredniego
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania czynności wycofania wynajmowanych na cele mieszkaniowe nieruchomości, stanowiących środki trwałe Wnioskodawcy oraz przekazania ich do majątku osobistego, a następnie ich sprzedaży oraz opodatkowania czynności sprzedaży nieruchomości stanowiących środki trwałe Wnioskodawcy, które były zasiedlone i które nie zostały zasiedlone.
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania podatkiem VAT udostępnienia Przedstawicielom telefonów komórkowych, samochodów oraz laptopów w celu świadczenia usług marketingowo-informacyjnych na rzecz Wnioskodawcy.
Podatek od towarów i usług w zakresie rozliczenia kwoty podatku należnego z tytułu importu towarów w deklaracji podatkowej w przypadku, gdy Wnioskodawca korzysta z usług agencji celnych działających w charakterze przedstawiciela bezpośredniego.
Czy udostępnianie przez Spółkę należących do niej składników majątku w postaci m.in. telefonów komórkowych, samochodów oraz laptopów koniecznych do należytego wykonania przez Przedstawicieli usług pośrednictwa na rzecz Spółki, stanowi odrębne od usługi pośrednictwa świadczenie usług, w rozumieniu art. 8 ust. 1 ustawy o VAT i tym samym będzie podlegać odrębnie opodatkowaniu VAT?
Podatek od towarów i usług w zakresie rozliczenia kwoty podatku należnego z tytułu importu towarów w deklaracji podatkowej w przypadku, gdy Wnioskodawca korzysta z usług agencji celnej działającej w charakterze przedstawiciela bezpośredniego.