Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 4 kwietnia 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP1-2.4012.36.2022.1.RD

Uznanie transakcji za wewnątrzwspólnotową dostawę towarów, możliwości zastosowania stawki 0% VAT oraz wskazywania danych nabywcy na fakturze oraz w ewidencji.

Szanowni Państwo,

stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku od towarów i usług jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

24 stycznia 2022 r. wpłynął Państwa wniosek z 7 grudnia 2021 r.  o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy uznania transakcji za wewnątrzwspólnotową dostawę towarów, możliwości zastosowania stawki 0% VAT oraz wskazywania danych nabywcy na fakturze oraz w ewidencji.

Treść wniosku jest następująca:

Opis zdarzenia przyszłego

S.A. jest polską osobą prawną (spółką akcyjną), będącą czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług (dalej: „podatek VAT”) oraz jest zidentyfikowaną na potrzeby transakcji wewnątrzwspólnotowych (jako podatnik VAT-UE).

W ramach prowadzonej działalności gospodarczej Państwa Spółka zajmuje się produkcją oraz dystrybucją piwa oraz innych napojów alkoholowych i bezalkoholowych.

Obecnie Państwa Spółka planuje dokonanie dostawy wyrobów akcyzowych (piwa) na rzecz kontrahenta z siedzibą w Wielkiej Brytanii (dalej: „Nabywca” lub „Kontrahent”), przy czym wywóz towarów będzie odbywać się z terytorium Polski do magazynów (składów podatkowych) na terytorium Niemiec lub Holandii.

Przemieszczane towary będą objęte procedurą zawieszenia poboru akcyzy (przemieszczenie ze składu podatkowego na terytorium kraju do składu podatkowego na terytorium państwa członkowskiego).

Towary będą transportowane zgodnie z warunkami Incoterms FCA co oznacza, że podmiotem odpowiedzialnym za organizację transportu towarów do magazynów będzie Kontrahent. Kontrahent będzie również ponosić koszty transportu na całej długości z Polski do Holandii lub Niemiec.

Zgodnie z uzyskanymi informacjami Nabywca jest osobą prawną niebędącą podatnikiem podatku od wartości dodanej w innym kraju UE i nie jest zidentyfikowany na potrzeby transakcji wewnątrzwspólnotowych na terytorium jakiegokolwiek państwa członkowskiego.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00