Interpretacja indywidualna z dnia 17 września 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT1.4011.518.2024.1.MK
Skutki podatkowe otrzymania zaliczki na poczet zwiększonych kosztów pobytu za granicą.
Skutki podatkowe otrzymania zaliczki na poczet zwiększonych kosztów pobytu za granicą.
w zakresie ustalenia momentu utraty przez Wnioskodawcę prawa do obliczania zaliczki wg stawki 9%, skutków utraty statusu "małego podatnika" w trakcie roku i możliwości stosowania dwóch stawek podatkowych.
Opodatkowanie stawką podstawową (23%) dostawy nieruchomości gruntowej oraz zaliczki dotyczącej dostawy.
Przy obliczaniu powierzchni użytkowej lokalu i budynku na potrzeby ustalenia limitów, o których mowa w art. 41 ust. 12b ustawy, celem skorzystania z obniżonej stawki podatku VAT, Wnioskodawca winien do wyliczenia powierzchni użytkowych zastosować definicję zawartą w art. 4 ust. 2 ustawy o podatkach i opłatach lokalnych. W związku z powyższym, w przedmiotowej sprawie, stanowisko Wnioskodawcy, stanowiące
Stosowanie definicji powierzchni użytkowej oraz sposób jej wyliczania. Opodatkowanie zaliczki otrzymanej przed i po 1 stycznia 2011r. w związku z dostawą lokali i domów mieszkalnych.
Stosowanie definicji powierzchni użytkowej oraz sposób jej wyliczania. Opodatkowanie zaliczki otrzymanej przed i po 1 stycznia 2011r. w związku z dostawą lokali i domów mieszkalnych.
Jaką stawką podatku VAT opodatkowana będzie sprzedaż domu mieszkalnego wraz z gruntem i udziałem w drodze dojazdowej? Jaką stawką VAT należy opodatkować zaliczki wpłacane przez klientów w czasie trwania inwestycji?
Czy dochody z udostępnienie określonej powierzchni internetowej w celach reklamowych innych firm, może rozliczać na ogólnych zasadach składając deklarację PIT-53?
Pytanie dotyczy zastosowania stawki podatku VAT w wysokości 0% w stosunku do otrzymanych zaliczek od kontrahenta z Cypru na poczet dostawy jachtu pełnomorskiego.
dotyczy ustalenia prawidłowej stawki opodatkowania w przypadku otrzymania zaliczki na poczet wewnątrzwspólnotowej dostawy
Czy w przypadku otrzymania zaliczki na poczet wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów istnieje zawsze obowiązek wystawienia faktury VAT.
dotyczy ustalenia momentu powstania obowiazku podatkowego przy dostawie towarów z montażem, dla której podatnikiem jest nabywca, w przypadku, gdy po wypłacie zaliczki Spółka otrzymuje towar, a dostawca nie wystawia faktury w ciągu 7 dni od dnia dokonania dostawy
Spółka na poczet eksportu otrzymała w czerwcu 2005r. zaliczkę w wysokości 80% wartości dostawy eksportowej, która miała miejsce w lipcu. W sierpniu Podatnik otrzymał pozostałą część należności w wysokości 20% wartości dokonanego eksportu. Do dnia 25 października 2005r. Podatnik nie uzyskał dokumentów potwierdzających dokonany eksport. W związku z powyższym wystąpił z zapytaniem jaką stawkę podatku
W dniu 17.11.2005 r. Spółka złożyła do tut. organu zapytanie w przedmiocie stawki podatku VAT w przypadku wystawienia faktury VAT dokumentującej przyjęcie zaliczki lub przedpłaty na poczet przyszłych transakcji wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów, w związku z brakiem jednoznacznego określenia tej kwestii w ustawie o podatku od towarów i usług i przepisach wykonawczych. Przedmiotem WDT dokonywanej
Podatnik otrzymał na początku czerwca 2005 r. zaliczkę (30% wartości zamówienia) od kontrahenta z Niemiec. Na otrzymaną zaliczkę Spółka nie wystawiła faktury. Następnie, 23 czerwca 2005 r. dokonała dostawy towarów (część zamówienia)i wystawiła fakturę z adnotacją, że była wpłacona zaliczka i do zapłaty pozostaje kwota stanowiąca 70% wartości faktury. Jako, że spełnione zostały warunki określone w art
Pytania podatnika dotyczą księgowania zdarzeń gospodarczych w zakresie robót ogólnobudowlanych w księdze przychodów i rozchodów.
Czy wystawiając fakturę na sumę wpłaconej przez kontrahenta zaliczki z tytułu wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów, zastosował prawidłową stawkę VAT.
1. Czy istnieje obowiązek wystawiania faktur VAT dokumentujących otrzymanie zaliczki przy wewnątrzwspólnotowej dostawie towarów?2. Jaką stawkę należy zastosować przy takiej czynności?3. W której pozycji deklaracji VAT-7 należy wykazać obrót?4. Kiedy występuje obowiązek podatkowy przy wpłacie zaliczki przez podatnika z kraju UE na dostawę wewnątrzwspólnotową?
Czy otrzymana zaliczka z tytułu wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów rodzi obowiązek podatkowy z tytułu podatku od towarów i usług i z jaką stawką podatku, w przypadku gdy wpłacającym zaliczkę jest podatnik spoza Współnoty, a nabywcą towarów będzie podatnik z kraju Unii Europejskiej?W której pozycji deklaracji dla podatku od towarów i usług VAT - 7 należy wykazać powyższe zdarzenia gospodarcze?
Stawka VAT dla zaliczki przy wewnątrzwspólnotowej dostawie towarów.
Pytanie podatnika dotyczy rozliczenia w deklaracji VAT-7 obrotu z tytułu dokonanego eksportu towarów w sytuacji kiedy podatnik wczesniej otrzymał zaliczkę
Pytanie podatnika dotyczy wykazania w deklaracji VAT-7 zaliczki otrzymanej z tytułu eksportu towarów
Czy w zwiazku z otrzymaną przedpłata na dostawy, które bedą rozliczane przez okres 4 lat Spółka winna wystawić fakturę VAT UE w ciagu 7 dni od otrzymania środków na rachunku bankowym i ująć ją w rejestrze sprzedaży i deklaracji VAT-7 jako dostawę wewnątrzwspólnotową, jeżeli tak, to w jaki sposób rozliczać faktyczną dostawę?