Interpretacja indywidualna z dnia 9 maja 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL3.4012.240.2024.1.AK
Określenie podstawy opodatkowania z tytułu świadczenia na rzecz sądu usług biegłego sądowego.
Określenie podstawy opodatkowania z tytułu świadczenia na rzecz sądu usług biegłego sądowego.
Opodatkowanie zwrotu świadczeń i zwrotu kosztów procesu oraz zastosowania zwolnienia z opodatkowania w zakresie odsetek.
Skutki podatkowe realizacji projektu.
Brak obowiązku uwzględnienia w podstawie opodatkowania otrzymanego dofinansowania na realizację projektu, brak prawa do odliczenia podatku w związku z realizacją projektu.
Obowiązki płatnika w związku ze zwrotem poniesionych kosztów przez asystentów osobistych osób niepełnosprawnych.
Refundacja wartości podatku dochodowego od osób fizycznych za udział pracownika w pogłębionej analizie stanowiskowej oraz zwrot wydatków na cele rekreacyjne i rehabilitacyjne pracownika objęty jest zwolnieniem z art. 21 ust. 1 pkt 137 zaś sfinansowanie szkoleń, warsztatów i pikników nie skutkuje przysporzeniem majątkowym dla pracowników.
w zakresie ustalenia prawa do ubiegania się o zwrot
Czy Wnioskodawca ma możliwość uwzględnienia faktur za materiały budowlane wystawione w okresie gdy pozwolenie na budowę i prawo własności działki było wystawione na teścia i czy będą one uwzględnione przy zwrocie części podatku VAT za materiały budowlane?
Czy przysługuje prawo do zwrotu części wydatków poniesionych na budowę domu jednorodzinnego stanowiącego współwłasność w &½ , którego powierzchnia użytkowa wynosi w połowie mniej niż 100 m2?
Czy przysługuje prawo do zwrotu części wydatków poniesionych na budowę domu jednorodzinnego stanowiącego współwłasność w &½ , którego powierzchnia użytkowa wynosi w połowie mniej niż 100 m2?
Możliwość ubiegania się o zwrot części wydatków związanych z budownictwem mieszkaniowym w przypadku gdy zakup materiałów budowlanych Wnioskodawca dokonał w 2013 r. a więc przed uzyskaniem pozwolenia na budowę, które zostało wydane w 2014 r.
Możliwość ubiegania się o zwrot niektórych wydatków związanych z budownictwem mieszkaniowym w sytuacji, gdy w związku z budową budynku mieszkalnego (bliźniaka) Wnioskodawca zakupił materiały budowlane natomiast pozwolenie na budowę zostało wystawione w 2015 r. na pierwotnego inwestora (sprzedającego) a następnie zostało na Wnioskodawcę przepisane.
Możliwość ubiegania się o zwrot niektórych wydatków związanych z budownictwem mieszkaniowym w przypadku posiadania udziału &½ w budynku mieszkalnym nabytym w spadku po matce.
Czy na mocy ustawy o pomocy państwa w nabyciu pierwszego mieszkania przez młodych ludzi do obliczania powierzchni użytkowej domu należy również liczyć powierzchnię pomieszczenia, w którym faktycznie znajduje się urządzenie grzewcze i pełni funkcję kotłowni?
Zwróciłem przelewem pracownikowi amerykańskiej firmy, który naprawiał dla nas maszynę, koszt biletu lotniczego na trasie San Francisco-Gdańsk. Bilet był wystawiony na tę osobę i przez nią pierwotnie opłacony. Czy mam potraktować to jako import usług oraz naliczyć i odliczyć VAT?
Czy niedokończoną budowę budynku mieszkalnego w stanie surowym otwartym, którą w drodze darowizny otrzymał Wnioskodawca, można uznać za budynek mieszkalny służący zaspokajaniu potrzeb mieszkaniowych oraz czy fakt jego posiadania pozbawia Wnioskodawcę możliwości ubiegania się o zwrot części kosztów związanych z budową pierwszego własnego domu?
Sposób wyliczania powierzchni użytkowej budynku mieszkalnego.
Zwrot części wydatków za materiały budowalne zakupione po 30 września 2018 r.
W zakresie obowiązków płatnika odnośnie pozapłacowych świadczeń ponoszonych na rzecz Menedżera.
W zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków zwracanych Menedżerowi.
Ustalenie prawa do ubiegania się o zwrot na podstawie ustawy z dnia 27 września 2013 r. o pomocy państwa w nabyciu pierwszego mieszkania przez młodych ludzi w przypadku remontu mieszkania.
1. Czy prace wykonywane przez pracowników Spółki, kwalifikowane do pierwszej grupy projektowej, spełniają definicję działalności badawczo-rozwojowej w rozumieniu art. 4a pkt 26, w zw. z art. 4a pkt 27 lit. c i art. 4a pkt 28 ustawy o PDOP? 2. Czy jeżeli prace badawczo-rozwojowe prowadzone w Spółce nie zostałyby zaklasyfikowane jako działalność badawczo-rozwojowa z perspektywy rachunkowej, to czy spełnienie