Interpretacja indywidualna z dnia 25 września 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT1.4011.462.2024.2.MST
Skutki podatkowe sprzedaży obligacji zagranicznych na rynku wtórnym.
Skutki podatkowe sprzedaży obligacji zagranicznych na rynku wtórnym.
Sposób rozliczenia przychodu ze sprzedaży akcji i przychodu z cesji wierzytelności z tytułu zbycia akcji.
Strata poniesiona w związku z przymusowym umorzeniem akcji nie może być zaliczona do kosztów uzyskania przychodów (w tym do kosztów uzyskania przychodów, o których mowa w art. 23 ust. 1 pkt 38 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych).
Możliwość obniżenia dochodu z odpłatnego zbycia akcji o wysokość straty z tego tytułu poniesionej w latach ubiegłych.
Czy wypłaty przez spółkę kapitałową dywidendy w formie niepieniężnej (rzeczowej) w postaci akcji spółki zależnej, Spółka wypłacająca dywidendę w następstwie takiej czynności może uznać stratę podatkową na tej transakcji?
Czy dochód uzyskany z odpłatnego zbycia akcji w celu ich umorzenia jest traktowany jako przychód z odpłatnego zbycia udziałów w spółkach mających osobowość prawną oraz papierów wartościowych?Czy dochód ten może zostać pokryty stratą z lat ubiegłych, o której mowa w opisie zdarzenia przyszłego?
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie opodatkowania przychodów z kapitałów pieniężnych.
Czy Wnioskodawca jest uprawniony dla celów dokonania rozliczenia podatkowego połączyć zysk osiągnięty ze sprzedaży akcji ze stratą poniesioną z tytułu inwestycji w certyfikaty inwestycyjne i jednostki uczestnictwa?
Czy Wnioskodawca jest uprawniony dla celów dokonania rozliczenia podatkowego połączyć zysk osiągnięty ze sprzedaży akcji ze stratą poniesioną z tytułu inwestycji w certyfikaty inwestycyjne i jednostki uczestnictwa?
Możliwość rozliczenia akcji i funduszy na jednym formularzu PIT 38 oraz możliwości rozliczenia straty z tytułu udziału w funduszach inwestycyjnych.
1. Czy otrzymane dofinansowanie w 2008 r. w kwocie 402.800,00 zł ma wpływ na podstawę opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych?2. Czy otrzymane dofinansowanie należy traktować jako przychód podatkowy wolny od podatku dochodowego od osób prawnych art. 17 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?3. W której poz. CIT 8 i CIT 8/0 należy wykazać otrzymane dofinansowanie?4. Czy otrzymane
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie opodatkowania przychodów z kapitałów pieniężnych.
Czy można odpisać od podatku za 2009 r., w rozliczeniu podatkowym w 2010 r., poniesione straty z tytułu zakupu przedmiotowych akcji?
Czy w przypadku wycofaniem spółki z notowań Giełdy Papierów Wartościowych i jej upadłością wnioskodawca może kwotę przeznaczoną na zakup akcji tejże spółki wykazać jako stratę
Czy w przypadku bankructwa spółki wnioskodawca może kwotę przeznaczoną na zakup akcji tejże spółki wykazać jako stratę i odliczyć z dochodów osiągniętych w najbliższych kolejno po sobie następujących pięciu latach podatkowych?
Jak rozliczyć koszt nabycia akcji (w drodze przeniesienia praw na małżonka) oraz straty z lat poprzednich? BI/4117-0068/06, decyzja w sprawie interpretacji prawa podatkowego
Czy wydatki takie jak: amortyzacja samochodu osobowego, ubezpieczenie samochodu, opłaty notarialne, badanie bilansu, zużycie materiałów (tj. paliwo, opłaty pocztowe, części do samochodu osobowego), delegacje służbowe oraz noclegi i udział w targach obciążają koszty danego roku?
1. Czy z chwilą awarii środka trwałego należy kontynuować odpisy amortyzacyjne?2. Czy stratę z roku poprzedniego można odliczyć w deklaracji za m-c styczeń w wysokości 50 % straty roku poprzedniego?
Proszę o odpowiedzi w zakresie:amortyzacji wynajmowanego lokalu, amortyzacji sprzętu AGD,odliczenia straty z najmu,kosztów uzyskania przychodów z najmu,odliczenia wydatków na naukę języka obcego.
Jakie konsekwencje wystąpią w podatku dochodowym od osób fizycznych i podatku od towarów i usług w przypadku wniesienia w formie aportu do spółki z o.o przedsiębiorstwa prowadzonego przez osobę fizyczną oraz czy nowo powstała spółka z o.o może odliczyć stratę wniesionego przedsiębiorstwa? 1425/033/415/10/2005/MB, postanowienie w sprawie interpretacji prawa podatkowego
w wyniku przewożenia towaru nie zgłoszonego do odprawy celnej, został skonfiskowany środek transportu, będący środkiem trwałym. Pytanie dotyczy zaliczenia straty z tego tytułu w koszty uzyskania przychodu.