Interpretacja indywidualna z dnia 17 października 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL2-1.4011.643.2024.2.TR
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie obowiązków płatnika z tytułu pakietów medycznych.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie obowiązków płatnika z tytułu pakietów medycznych.
Obowiązki płatnika w związku z otrzymaniem przez pracownika abonamentu parkingowego.
Naliczane kary wynikające z umowy abonamentowej nie podlegają opodatkowaniu podatkiem VAT.
WIS usługa – „utrzymanie w gotowości do świadczenia usług urządzeń (…) kanalizacyjnych (…), oraz jednostkę usługi odczytu (…) urządzenia pomiarowego i rozliczenia należności za ilość (…) odprowadzonych ścieków”, za którą pobierana jest opłata abonamentowa (stała).
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków ponoszonych na opłatę abonamentu za Internet w proporcji ustalonej przez Wnioskodawcę.
Dotyczy podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie preferencji IP BOX.
Obowiązki płatnika - wartość przychodu Prezesa Zarządu z tytułu nieodpłatnych świadczeń w związku z wykorzystywaniem samochodu służbowego do celów prywatnych, otrzymanie benefitów: pakietu medycznego, karty sportowej, karty żywieniowej, rekompensata wydatków związanych z podróżami służbowymi oraz dokształcaniem, wypłata ryczałtu za pracę zdalną, wypłata diet.
Wydatki na nabycie kompleksowej usługi w zakresie opieki medycznej przez Klientów, należy stwierdzić, że potencjalne nieodpłatne świadczenie - będące pochodną braku następczego obciążania kosztami opieki medycznej pracowników (albo obciążania kosztami jedynie w części) - jeżeli powstaje, to w relacji Klienta z jego pracownikami. W konsekwencji, po Państwa stronie nie powstaną zarówno obowiązki płatnika
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów składki ubezpieczeniowej oraz rozpoznania przychodu z tytułu zapłaty opłaty abonamentowej za świadczone usługi.
Prawo do zastosowania stawki 0% do realizowanych dostaw jak dla transakcji eksportu pośredniego, o którym mowa w art. 2 pkt 8 lit. b ustawy VAT.
Dotyczy obowiązków płatnika w zakresie pakietów medycznych.
WIS USŁUGA – udostępnianie 5 czasopism w formie elektronicznej, w ramach abonamentu miesięcznego (za pośrednictwem platformy internetowej Wnioskodawcy).
Dotyczy sposobu ustalenia podstawy opodatkowania i zasad odliczania podatku naliczonego od nabywanych towarów i usług.
Usługi opieki medycznej i usługi fitness powinny być odrębnie opodatkowane, według zasad właściwych dla poszczególnych rodzajów świadczeń. Określenie podstawy opodatkowania VAT powinno nastąpić poprzez ustalenie ceny należnej z tytułu sprzedaży każdej usługi. Będą Państwo korzystać ze zwolnienia od podatku od towarów i usług w zakresie usług medycznych.
WIS usługa (świadczenie kompleksowe) – umożliwienie odbioru programów telewizyjnych za pomocą urządzeń odbiorczych, tj. dostęp do telewizji cyfrowej wraz z obsługą abonamentu oraz usługą Multiroom
Prawo do odliczenia podatku naliczonego wynikającego z faktur dokumentujących nabycie pakietu subskrypcyjnego (zawierającego w sobie abonament medyczny).
Czy należności wypłacane na rzecz Kontrahenta w związku z nabyciem usługi opisanej w stanie faktycznym są objęte zakresem art. 21 ust. 1 pkt 1 lub art. 21 ust. 1 pkt 2a ustawy o CIT, a tym samym Spółka (jako płatnik) jest zobowiązana do pobrania podatku u źródła
WIS USŁUGA - sprzedaż rocznego abonamentu za serwer.
Wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej zryczałtowanego podatku dochodowego od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne w zakresie możliwości opodatkowania uzyskiwanych przychodów z tytułu świadczonych usług w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych według stawki 8,5%. PKWiU 74.90.19.0, 74.90.12, 74.90.2
Preferencyjne opodatkowanie dochodów generowanych przez prawo własności intelektualnej (tzw. IP BOX)
Ustalenie obowiązku podatkowego i opodatkowanie dochodów uzyskanych w Wielkiej Brytanii
WIS USŁUGA - udostępnienie strefy fitness
Skutki podatkowe uczestnictwa w programach motywacyjnych organizowanych przez spółkę z siedzibą we Francji.