Interpretacja indywidualna z dnia 21 sierpnia 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT1.4011.441.2024.2.MK
Skutki podatkowe najmu mieszkania.
Skutki podatkowe najmu mieszkania.
Zbywane prawo ochronne do znaku towarowego związane z produkowaną w firmie, w ramach działalności wytwórczej układanką, z której przychody opodatkowane są 5,5% stawką ryczałtu ewidencjonowanego i taką stawkę ryczałtu należy zastosować przy sprzedaży prawa do znaku.
Skoro umowy najmu będą stanowić, że najemcy są zobowiązani zapłacić czynsz w określonej kwocie oraz pokrywać koszty opisane powyżej w punktach 2 - 7, to jedynie określona w umowach kwota czynszu będzie stanowić przysporzenie majątkowe dla Pani jako wynajmującego, a tym samym będzie generować przychód do opodatkowania zryczałtowanym podatkiem dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby
Opodatkowanie wypłat dla członków kółka rolniczego.
Ustalenie źródła przychodów uzyskanych z tytułu udzielania korepetycji oraz kosztów uzyskania przychodu.
Opodatkowanie przychodów z tytułu udziału w zyskach wspólnoty gruntowej.
Opodatkowanie zryczałtowanym podatkiem dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne przychodów z tytułu odpłatnego zbycia udziałów w spółce kapitałowej wniesionych w ramach wkładu do spółki cywilnej oraz skutków podatkowych zbycia ruchomych składników majątku.
Obowiązki płatnika związane z przyznaniem strażakom nagród finansowych za wyróżniającą postawę w działaniach ratowniczych prowadzonych w ramach ochrony pożarowej.
Czy u Wnioskodawczyni powstanie obowiązek zapłaty podatku dochodowego w wyniku zdarzenia, którego następstwem będzie tzw. zwolnienie jej z długu - jako przychód w rozumieniu art. 10 ust. 1 pkt 8 lit. a) ustawy?
Opodatkowanie przychodów uzyskiwanych z dzierżawy nieruchomości.
Czy umowa przedwstępna i zadatek stanowią źródło przychodów w myśl art. 10 ust. 1 pkt 8 ustawy?
Zniesienie współwłasności - czy otrzymana kwota spłaty podlega opodatkowaniu?
Czy wydatkowanie środków uzyskanych ze sprzedaży mieszkania na nabycie przedmiotowej nieruchomości uprawniać będą Wnioskodawczynię do skorzystania ze zwolnienia, o którym mowa w art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Co dla Wnioskodawczyni jest kosztem uzyskania przychodu ze sprzedaży działki budowlanej, mając na uwadze fakt nierównego podziału majątku?
Brak obowiązku zapłaty podatku dochodowego.
Czy wystąpi obowiązek zapłaty podatku od sprzedaży samochodu wygranego w konkursie radiowym przed upływem sześciu miesięcy od daty otrzymania auta w sytuacji, gdy cena sprzedaży była niższa niż cena rynkowa i cena w salonie a podatek od wygranej został opłacony przez organizatora?
Czy przychód uzyskany ze sprzedaży lokalu mieszkalnego podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych? Jaką datę należy uznać za datę nabycia, czy datę podziału majątku, czy też datę nabycia do majątku wspólnego?
Czy Wnioskodawczyni będzie musiała zapłacić podatek dochodowy od osób fizycznych? Jeśli tak, to od jakiej kwoty i kiedy, czy od 70 000 zł, tj. kwoty zadatku, czy od 600 000 zł?
Czy sprzedaż w 2016 r. udziału wynoszącego 1/2 w nieruchomości zabudowanej wymienionej w stanie faktycznym będzie podlegać opodatkowaniu?
Czy w zaistniałej sytuacji należy zapłacić podatek dochodowy od osób fizycznych, mając na uwadze fakt, że działka została nabyta powyżej 5 lat przed jej sprzedażą, jeżeli tak, to czy podatek ma być liczony od wartości całej działki, czy od tej części, której Wnioskodawca stał się właścicielem w wyniku podziału majątku wspólnego?
Czy w zaistniałej sytuacji należy zapłacić podatek dochodowy od osób fizycznych, mając na uwadze fakt, że nieruchomość ta została nabyta powyżej 5 lat przed jej sprzedażą, jeżeli tak, to czy podatek ma być liczony od wartości całej nieruchomości, czy od tej części, której Wnioskodawczyni stała się właścicielem w wyniku podziału majątku wspólnego?
Opodatkowanie świadczeń otrzymanych w zamian za możliwość oglądania transmisji rozgrywek komputerowych.
Czy dobudowany w 2011 r. do istniejącego budynku mieszkalnego budynek piętrowy o pow. 53,74 m2 jest częścią nieruchomości w rozumieniu art. 10 ust. 1 pkt 8 lit. a) ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych? Czy Wnioskodawca jest zobowiązany uiścić podatek od dobudowanej części budynku, jeśli tak, to w jakiej wysokości?
Czy Wnioskodawczyni przysługuje prawo do opodatkowania przychodów z dzierżawy nieruchomości w formie ryczałtu ewidencjonowanego?