Interpretacja indywidualna z dnia 8 listopada 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP1-2.4012.461.2024.2.RM
Opodatkowanie usług polegających na wystawieniu dokumentu T1.
Opodatkowanie usług polegających na wystawieniu dokumentu T1.
Podstawa opodatkowania wynagrodzenia otrzymanego z tytułu świadczenia usług transportu pasażerskiego oraz obowiązek ewidencjonowana ww. sprzedaży za pomocą kasy rejestrującej.
Wskazanie, czy oferowane przez Spółkę usługi stanowią usługi transportu pasażerskiego międzynarodowego, opodatkowania świadczonych usług stawką 0%, wskazania czy usługa obejmująca pierwszy i ostatni lot w sezonie bez udziału pasażerów oraz z udziałem pasażerów stanowi kompleksową usługę transportu międzynarodowego.
Brak opodatkowania na terytorium Polski sprzedaży towarów (dostawy towarów) do ABCD SA, nabywanych wcześniej w kraju trzecim i przemieszczanych do odbiorcy w kraju trzecim; objęcia kosztów transportu ponoszonych przez Spółkę kwalifikacją dla sprzedawanych towarów; prawo Wnioskodawcy do odliczenia podatku naliczonego, wynikającego z faktur zakupowych usług transportu, związanych ze sprzedażą towarów
Możliwość zastosowania stawki podatku 0% właściwej dla usług stanowiących część usług transportu międzynarodowego oraz prawa do odliczenia podatku w przypadku nabywania usług opodatkowanych stawką w wysokości 23%
Brak uznania wykonywanych przez Spółkę usług transportu pasażerów środkami przewozu lotniczego oraz autobusowego za jedno kompleksowe świadczenie opodatkowane stawką podatku 0% przewidzianą dla usług transportu międzynarodowego.
Czy świadczenie usługi przewozu opakowań na trasie z Norwegii do Polski należy uznać za usługę transportu międzynarodowego - import towarów, do której stosuje się stawkę VAT 0%, na podstawie art. 83 ust. 1 i 2, a w przypadku braku dokumentów, o których mowa w art. 83 ust. 5 pkt 2 zastosować stawkę 22%?
dokumentacja związana z zastosowaniem stawki 0% przy powrotnym przewozie kontenerów
Czy w opisanym stanie faktycznym kwoty odszkodowania za przestoje podlegają opodatkowaniu podatkiem VAT stosownie do art. 5 ustawy o VAT, czy też czynność ta nie mieści się w katalogu czynności opodatkowanych zawartych w w/w artykule ustawy i nie podlega ustawie o VAT?
Czy do czynności związanych z wykonywaniem usług przeładunkowych kontenerów mają zastosowanie przepisy pozwalające na opodatkowanie tych usług 0% stawką VAT pod warunkiem posiadania dokumentacji, o której mowa w art. 83 ust. 2 ustawy o podatku od towarów i usług?
Czy równowartość diet wypłacanych wspólnikom spółki jawnej oraz jej pracownikom wykonującym pracę kierowcy stanowią koszty uzyskania przychodu spółki ?
Czy spółka powinna sporządzać i składać informację podsumowującą o której mowa w art. 100 ust. 1 ustawy o podatku od towarów i usług, z tytułu świadczenia usług transportu wewnątrzwspólnotowego?
Zagadnienie, o rozstrzygnięcie którego zwraca się Spółka, dotyczy ustalenia czy w oparciu o posiadane dokumenty przysługuje jej prawo do zastosowania stawki 0% dla świadczonej usługi transportu towarów jako usługi transportu międzynarodowego.
Jak ustalić termin wykazania w deklaracji VAT-7 w pozycji 21 świadczenie usług poza terytorium kraju?
Czy w przypadku gdy dostawa paliwa służy zaopatrzeniu środków transportu lotniczego uzywanych do wykonywania transportu międzynarodowego, Spółka ma prawo do stosowania stawki 0% bez względu na to, czy dostawa miała miejsce bezpośrednio na rzecz przewoźnika, czy też za pośrednictwem podmiotu trzeciego?
Podatnik zwraca się z zapytaniem czy w oparciu o dane zawarte w zleceniu, w którym kontrahent podał port przeznaczenia/nadania obsługiwanego przez Podatnika towaru (np. Pusan/Korea), ale nie dołączył manifestu lub cargo-listy, ma prawo do zastosowania stawki podatku VAT w wysokości 0% na podstawie art. 83 ust. 1 pkt 9 ustawy o VAT.
Podatnik zwraca się z zapytaniem czy w oparciu o dane zawarte w zleceniu, w którym kontrahent podał port przeznaczenia/nadania obsługiwanego przez Podatnika towaru (np. Helsinki), ale nie dołączył manifestu lub cargo-listy, ma prawo do zastosowania stawki podatku VAT w wysokości 0% na podstawie § 7 ust. 1 pkt 6 rozporządzenia.