Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 06.05.2010, sygn. IPPP3/443-173/10-2/KG, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP3/443-173/10-2/KG

dokumentacja związana z zastosowaniem stawki 0% przy powrotnym przewozie kontenerów

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy, przedstawione we wniosku z dnia 19.02.2010r. (data wpływu 22.02.2010r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania podatkiem VAT usługi transportu międzynarodowego związanej z przewozem próżnych kontenerów jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 22.02.2010r. wpłynął wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania podatkiem VAT usługi transportu międzynarodowego związanej z przewozem próżnych kontenerów.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny:

Przedmiotem zawartej umowy handlowej pomiędzy Wnioskodawcą (dalej: Spółka) a firmą zagraniczną (dalej: Spedytor lub Klient) było świadczenie w 2009r. usług kolejowych przewozów towarów w komunikacji międzynarodowej. Realizacja przewozów odbywała się w relacji K. (Polska) P. (Rosja) oraz w relacji odwrotnej P. (Rosja) K. (Polska). Powyższe przewozy realizowane były na podstawie międzynarodowych listów przewozowych stosowanych w komunikacji SMGS. W relacji K. (Polska) P. (Rosja) Spółka świadczyła usługi transportu towarów w kontenerach wielkich. Ww. kontenery załadowane były nadwoziami i częściami zapasowymi do samochodów ułożone na paletach wielokrotnego użytku. Za świadczoną usługę transportu towarów w kontenerach wielkich ładownych w relacji K. (Polska) P. (Rosja) Spółka wystawiła dla Spedytora faktury VAT ze stawką 0 % posiadając dokumenty wskazane w art. 83 ust. 5 ustawy o podatku od towarów i usług. Następnie w relacji P. (Rosja) K. (Polska) na podstawie międzynarodowych listów przewozowych SMGS sporządzonych przez nadawcę przesyłek w Rosji, Spółka na rzecz Spedytora świadczyła usługi transportowe polegające na przewozie kontenerów wielkich próżnych (tj. po przewozie ładownym). W przedmiotowych kontenerach przewożone były opakowania puste, które były wykorzystywane wcześniej przy przewozie towarów tj. skrzynie, pudła, klatki itp.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00