Interpretacja indywidualna z dnia 31 maja 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT1.4011.295.2024.2.MN
Obowiązki płatnika w związku z ponoszeniem kosztów opłat konsumenckich SUP.
Obowiązki płatnika w związku z ponoszeniem kosztów opłat konsumenckich SUP.
Nieuznanie za czynności opodatkowane podatkiem od towarów i usług nieodpłatnego przekazania wytworzonego przez Pana wina rodzinie, przyjaciołom, znajomym oraz konsumpcji wytworzonego przez Pana wina na użytek własny oraz domowników (członków rodziny) i zaproszonych gości (spotkania towarzyskie).
Uznanie nabywanych od agencji marketingowych i hoteli usług organizacji Wydarzeń za kompleksowe usługi oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego.
Obowiązki płatnika w związku z przyznaniem uprawnionym pracownikom kart żywieniowych.
WIS ŚWIADCZENIE KOMPLEKSOWE – usługa (świadczenie kompleksowe) – zakwaterowanie uchodźców wojennych z Ukrainy wraz z całodziennym wyżywieniem w formie cateringu i dostępem do napojów, sanitariatów, środków czystości i higieny osobistej.
Wymiana kasy rejestrującej na kasę on-line.
Podatek od towarów i usług w zakresie obowiązku oznaczania faktur i JPK kodami GTU_01.
Drobne artykuły spożywcze (kawa, herbata) w 50% nieodpłatnie udostępnione przez Wnioskodawcę, które każdy pracownik i zaproszony gość może swobodnie wziąć do konsumpcji na miejscu wedle własnego uznania i potrzeb, nie stanowią dla nich częściowo nieodpłatnego świadczenia, podlegającego opodatkowaniu podatkiem dochodowym. Powyższe artykuły nie mają charakteru osobistego. Przychód nie powstanie w sytuacji
Opodatkowanie usługi i dostawy towarów jako odrębnych przedmiotów opodatkowania oraz zastosowania właściwej stawki podatku.
Skutki podatkowe wydania pracownikom kluczy chipowych umożliwiających pobieranie gorących napojów z automatu.
W zakresie skutków podatkowych udostępniania produktów spożywczych do swobodnej konsumpcji.
w zakresie skutków podatkowych udostępniania produktów spożywczych do swobodnej konsumpcji
Koszty poniesione przez Spółkę (oraz proporcjonalnie do udziału w zysku przez Wnioskodawcę) w związku z zakupem ekspresu do kawy i zatrudnieniem specjalistycznej obsługi, sfinansowane ze środków obrotowych, należy uznawać za koszty uzyskania przychodów Wnioskodawcy na podstawie art. 22 ust. 1 oraz ust. 8 ustawy o PDOF.
Drobne artykuły spożywcze (kawa, herbata) nieodpłatnie udostępnione przez Bank, które każdy pracownik i zaproszony gość Banku może swobodnie wziąć do konsumpcji na miejscu wedle własnego uznania i potrzeb, nie stanowią dla nich nieodpłatnego świadczenia, podlegającego opodatkowaniu podatkiem dochodowym. Powyższe artykuły nie mają charakteru osobistego. Przychód nie powstanie w sytuacji, gdy niemożliwym
Obowiązki Wnioskodawcy jako płatnika w związku z udostępnieniem pracownikom zróżnicowanych produktów spożywczych określonych jako napoje oraz drobne przekąski.
Stawki podatku dla usługi związanej z wyżywieniem.
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania obciążenia kontrahenta kosztami związanymi z produkcją piwa w przypadku rezygnacji przez kontrahenta z jego zakupu.
Stanowisko Wnioskodawcy, w odniesieniu do pytania 2, zgodnie z którym w przedstawionej we wniosku sytuacji podstawą opodatkowania jest wyłącznie odpłatność pracownika (art. 29 ust. 1 ustawy o VAT) oraz, że nie będzie miał zastosowania przepis art. 32 ust. 1 ustawy o VAT z uwagi na brak spełnienia dyspozycji tego przepisu w odniesieniu do nabywcy (pracownika) należy uznać za nieprawidłowe.
Stawka podatku obowiązującej dla sprzedaży napojów A., m., latte m. i cappuccino.
Czy Spółka ma prawo zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów wydatki wymienione w punktach 1-7?
1. Czy w przedstawionym stanie faktycznym wskazane wydatki m.in. na nabycie usług gastronomicznych i posiłków dla pracowników oraz kontrahentów, w tym napojów alkoholowych, usług noclegowych, biletów lotniczych, kolejowych, usług transportu (taxi), poniesione w celu świadczenia usług wsparcia sprzedaży na rzecz Spółki i które to wydatki stanowią w całości podstawę kalkulacji wynagrodzenia należnego
Sposób opodatkowania świadczonych usług gastronomicznych.
Zwolnienie z obowiązku ewidencjonowania obrotu za pomocą kas rejestrujących dostawa towarów, dań gotowych.