Interpretacja indywidualna z dnia 2 października 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT1.4011.465.2024.2.MN
Obowiązki płatnika - przyznanie granatów.
Obowiązki płatnika - przyznanie granatów.
Prawo do odliczenia części podatku VAT naliczonego wynikającego z faktur dokumentujących wydatki poniesione na inwestycję na podstawie art. 86 ust. 1 ustawy w zw. z art. 86 ust. 2a i następne ustawy a także w zw. z § 3 ust. 2 Rozporządzenia. Zwrot odliczonego i otrzymanego z urzędu skarbowego podatku VAT w związku z przedmiotową inwestycją.
Korekta zeznania, zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów odsetek naliczonych w związku ze zwrotem części dotacji oświatowej za 2017 r.
Prawo do odliczenia podatku VAT w związku z realizacją inwestycji.
W zakresie kosztów uzyskania przychodów.
Centrum nie jest zobowiązane do dokonywania korekty przychodu zwolnionego, uzyskanego z dotacji w związku z ich zwrotem do MEiN
W zakresie skutków podatkowych związanych z przyznaną refundacją na podstawie art. 46 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (Dz. U. z 2020 r. poz. 1409).
w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów odsetek oraz opłaty prolongacyjnej w związku z obowiązkiem zwrotu dofinansowania.
w zakresie momentu dokonania korekty kosztów uzyskania przychodów wynikającej ze zwrotu dotacji
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych na realizację prac badawczo-rozwojowych, określenia momentu poniesienia ww. kosztów uzyskania przychodów, korekty zeznania podatkowego CIT-8, zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów odsetek od zwróconego dofinansowania.
W zakresie braku opodatkowania czynności obciążania gmin ościennych kwotami stanowiącymi pokrycie kosztów dotacji dla przedszkoli publicznych i niepublicznych oraz udokumentowania ww. czynności księgową notą obciążeniową.
Opodatkowanie zwrotu kosztów dotacji, wykazywania ich w ewidencji i deklaracji VAT-7 oraz ich dokumentowania
Czy prawidłowo ustalono wartość początkową wprowadzonej w dniu 19 września 2016 r. nieruchomości gruntowej do księgi środków trwałych w kwocie 109.515 zł, którą stanowią cena nabycia - suma zapłaty dla Osoby fizycznej za nieruchomość w kwocie 105.900 zł i kosztów notarialnych 3.615 zł? Czy prawidłowo ujęto w dniu zapłaty w koszty operacyjne kwotę, którą zwrócono osobie fizycznej na pokrycie osobistego
1. Czy zwrot dotacji do refundacji ubezpieczeń społecznych i dofinansowania do wynagrodzeń pracowników niepełnosprawnych, która wcześniej została zaliczona do przychodów zgodnie z art. 14 ust 2 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych powinien skutkować zmniejszeniem przychodów? 2. Jeśli ww. zwrot skutkuje zmniejszeniem przychodów, to czy należy pomniejszyć (skorygować) przychody w roku
1. Czy zwrot dotacji do refundacji ubezpieczeń społecznych i dofinansowania do wynagrodzeń pracowników niepełnosprawnych, która wcześniej została zaliczona do przychodów zgodnie z art. 14 ust 2 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych powinien skutkować zmniejszeniem przychodów? 2. Jeśli ww. zwrot skutkuje zmniejszeniem przychodów, to czy należy pomniejszyć (skorygować) przychody w roku
Opodatkowanie ryczałtu za wykorzystywanie samochodów prywatnych do celów służbowych
Czy wydatki z tytułu odsetek od Pomocy Publicznej naliczonych po dniu oddania do używania ZCP stanowią dla Wnioskodawcy koszt uzyskania przychodów w dacie ich zapłaty? (pytanie oznaczone we wniosku nr 16) (stan faktyczny)
Czy wydatki z tytułu odsetek od Pomocy Publicznej naliczonych po dniu oddania do używania ZCP będą stanowić dla Wnioskodawcy koszt uzyskania przychodów w dacie ich zapłaty? (pytanie oznaczone we wniosku nr 16) (zdarzenie przyszłe)
w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów odsetek naliczonych od zwróconej dotacji
koszty uzyskania przychodu - odsetki zapłacone w związku z dokonanym zwrotem dofinansowania.
Czy odsetki stanowią w całości koszty uzyskania przychodu, czyli w kwocie 446 913 zł?
możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu zapłaconych odsetek z tytułu niezgodnego z przeznaczeniem wykorzystania środków pochodzących z UE
Czy Wnioskodawca jest uprawniony do zaliczania odsetek naliczonych od zwracanych - na podstawie zawartych umów o dofinansowanie - dotacji, udzielonych z budżetu państwa lub ze środków europejskich, do kosztów uzyskania przychodów w okresie ich zapłaty?
Czy Uniwersytet jest uprawniony do zaliczenia odsetek od zwróconej części dotacji, naliczonych zgodnie z art. 207 ust. 1 ustawy o finansach publicznych, do kosztów uzyskania przychodów?