Interpretacja indywidualna z dnia 03.08.2016, sygn. ITPP1/4512-471/16/BS, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP1/4512-471/16/BS
Zwolnienie od podatku VAT rolnika ryczałtowego przy jednoczesnym świadczeniu usług pozarolniczych.
Zwolnienie od podatku VAT rolnika ryczałtowego przy jednoczesnym świadczeniu usług pozarolniczych.
Sprzedając część praw majątkowych do nakładów budowlanych w postaci domków letniskowych, budynków i budowli oraz składników majątkowych Wnioskodawca nie będzie mógł zastosować zwolnienia od podatku, o którym mowa w art. 43 ust. 1 pkt 10a ustawy. Zwolnienie to bowiem odnosi się do dostawy towarów, natomiast czynność sprzedaży nakładów stanowi odpłatne świadczenie usług w rozumieniu art. 8 ust. 1 ustawy
Opodatkowania sprzedaży nieruchomości.
Czy w przypadku sprzedaży gruntu osobie trzeciej Wnioskodawca będzie miał obowiązek naliczenia podatku od towarów i usług, a jeśli tak, to jaka obowiązywać będzie stawka tego podatku, zaś jeżeli nie, czy może zrezygnować ze zwolnienia?
Podatek od towarów i usług w zakresie ustalenia, czy sprzedaż elektronicznych znaków legitymacyjnych może korzystać ze zwolnienia od podatku VAT.
Zwolnienie z podatku VAT sprzedaży gruntu niezabudowanego.
Brak opodatkowania sprzedaży gruntów.
Zwolnienie od podatku VAT usługi przygotowania i przekazania danych niezbędnych do ustalenia taryfy świadczeń opieki zdrowotnej.
brak obowiązku ewidencji sprzedaży przy użyciu kasy rejestrującej
Podatek od towarów i usług w zakresie stwierdzenia, czy nauka pływania prowadzona przez Wnioskodawcę osobiście dla dzieci i młodzieży na poziomie od przedszkolnego do wyższego, korzysta ze zwolnienia na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 27 ustawy o VAT.
Podatek od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku na podstawie art. 113 ust. 1 ustawy, do osiągnięcia progu 150.000 zł a po przekroczeniu tego limitu opodatkowania stawką 23% usług nauki pływania świadczonych przez zatrudnionych nauczycieli oraz nauki pływania dla dorosłych.
Zwolnienie od podatku udzielania pożyczek.
W zakresie braku obowiązku opodatkowania podatkiem VAT sprzedaży kryptowaluty i korzystania ze zwolnienia na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 7 ustawy.
Czy Wnioskodawczyni zachowa prawo do ulgi mieszkaniowej określonej w art. 16 ustawy, w brzmieniu obowiązującym przed 1 stycznia 2007 r., jeżeli przekaże nieodpłatnie część udziału w nieruchomości wnuczce?
Zwolnienie od podatku dostawy nieruchomości zabudowanej budynkiem hali warsztatowej.
Brak opodatkowania sprzedaży gruntów.
Uznanie czynności wniesienia do Spółki aportu za odpłatną dostawę towarów opodatkowaną 23% stawką podatku VAT oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego na podstawie faktury wystawionej przez udziałowca z tytułu dokonania wkładu niepieniężnego i termin powstania tego prawa.
Czy Komornik będąc płatnikiem podatku VAT, przy ewentualnym przejęciu na własność nieruchomości GD2W/000XXXXX/6 i GD2W/000YYYYY/9 po drugiej bezskutecznej licytacji w trybie art. 984 kpc, będzie obowiązany obliczyć i pobrać podatek od towarów i usług od wierzyciela, skoro przejęcia na własność przez wierzyciela nieruchomości, będących przedmiotem egzekucji, z jednoczesnym potrąceniem wierzytelności
Aport sieci telekomunikacyjnej bez wyposażenia będzie korzystać ze zwolnienia
Zwolnienie z opodatkowania dostawy budynków hotelowych.
Czy Wnioskodawca może wybrać moment, od którego rozpocznie korzystanie ze zwolnienia podatkowego przewidzianego w art. 17 ust. 1 pkt 34 ustawy z dnia 15 lutego 1992 roku o podatku dochodowym od osób prawnych?
Czy Wnioskodawca zwolniony będzie z podatku, jeśli w terminie dwóch lat od końca roku podatkowego, w którym zbył nieruchomość przeznaczy całość kwoty na własne cele mieszkaniowe wpłacając je częściowo na konto dewelopera a częściowo przeznaczając je na wykończenie mieszkania, projekt aranżacyjny oraz zakup sprzętu RTV, AGD itd., mimo że umowa przenosząca własność lokalu może nastąpić do 31 stycznia
Zwolnienie od podatku zbycia nieruchomości.