Wiążąca Informacja Stawkowa z dnia 11 października 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, 0112-KDSL2-2.440.404.2024.2.IM
WIS ŚWIADCZENIE KOMPLEKSOWE – organizacja (…) Zawodów w skokach przez przeszkody (…).
WIS ŚWIADCZENIE KOMPLEKSOWE – organizacja (…) Zawodów w skokach przez przeszkody (…).
Uznanie za koszty uzyskania przychodów wydatków związanych z zawodami sportowymi.
Zwolnienie od podatku od towarów i usług na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 32 ustawy usług, w ramach których pobierana jest opłata startowa od uczestników organizowanych przez Wnioskodawcę wydarzeń sportowych.
Możliwość zastosowania zwolnienia od podatku VAT wobec organizowanych zawodów jeździeckich, imprez jeździeckich, nauki jazdy konnej oraz udostępniania w związku z nią koni i infrastruktury do nauki, brak możliwości zastosowania ww. zwolnienia dla usługi wynajmowania infrastruktury wraz z niezbędnym sprzętem oraz możliwość zastosowania zwolnienia podmiotowego od podatku VAT.
Prawo do korzystania ze zwolnienia z podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 32 w związku z wynagrodzeniem pobieranym za uczestnictwo w zawodach sportowych.
Dotyczy ustalenia, czy Wnioskodawca będzie mieć prawo odliczenia od podstawy opodatkowania, ustalonej zgodnie z art. 18 Ustawy CIT, kwotę stanowiącą 50% kosztów uzyskania przychodów poniesionych na finansowanie klubu sportowego, o ile koszty te będą kosztami, o których mowa w art. 18ee ust. 2 pkt 1) Ustawy CIT, z tytułu wydatków jakie Spółka ponosi w ramach zawartych z Klubami Umów CSR oraz czy wydatki
WIS USŁUGA (ŚWIADCZENIE KOMPLEKSOWE) – uczestnictwo w imprezie sportowej pn. „(…)” wraz z zapewnieniem pakietu startowego, za który pobierana jest opłata startowa.
Brak możliwości zastosowania zwolnienia od podatku, na postawie art. 43 ust. 1 pkt 32 ustawy o VAT dla świadczonych przez Wnioskodawcę usług.
Opodatkowanie opłat organizacyjnych otrzymywanych od uczestników imprez sportowych.
Opodatkowanie opłat pobieranych od uczestników maratonów rowerowych.
Czy opłaty wpisowe pobierane od sportowców za udział w zawodach sportowych organizowanych przez Stowarzyszenie są zwolnione od podatku od towarów i usług zgodnie z art. 43 ust. 1 pkt 32 ustawy?
W zakresie określenia momentu powstania przychodu z tytułu otrzymania wynagrodzenia za udział w organizowanym przez Spółkę biegu sportowym.
Zwolnienie od podatku zajęć sportowych prowadzonych przez zatrudnionych instruktorów, trenerów i nauczycieli oraz organizowania przyjęć urodzinowych połączonych z lekcjami gimnastyki.
Działania podejmowane przez Wnioskodawcę w zakresie organizacji Zawodów sportowych oraz Konferencji sportowej stanowią odpłatne świadczenie usług. Przedmiotowe usługi Wnioskodawca będzie świadczyć na rzecz Podmiotów współpracujących (banki centralne, inne zagraniczne instytucje bankowe i finansowe oraz w przypadku niektórych uczestników, ze względu na ich strukturę organizacyjną kluby sportowe, które
podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego od wydatków związanych z organizacją Biegu Ulicznego
Opodatkowanie podatkiem VAT możliwości uczestnictwa w Biegu Ulicznym oraz stawka podatku.
Uznanie Wnioskodawcy za czynnego podatnika podatku od towarów i usług.
Podleganie opodatkowaniu usługi złożonej polegającej na kompleksowej organizacji meczu.
Opodatkowanie 8% stawką VAT opłaty startowej za udział w zawodach sportowych.
1. Czy przeznaczenie przez Spółkę uzyskanych przez nią dochodów na organizację imprez sportowych jest wystarczającą przesłanką do skorzystania przez Spółkę ze zwolnienia podatkowego na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 5 ustawy o CIT?2. Co należy rozumieć pod pojęciem przekazania dochodu na rzecz Związku, o którym mowa w art. 17 ust. 1 pkt 5 ustawy o CIT, w szczególności czy przez przekazanie dochodu można
W zakresie opodatkowania obnizona stawka podatku VAT uslugi polegajacej na umozliwieniu udzialu w zawodach rowerowych.
W zakresie opodatkowania obniżoną stawką podatku VAT usługi polegającej na umożliwieniu udziału w zawodach sportowych.
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z wydatkami ponoszonymi na organizację imprezy.
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania czynności odpłatnego umożliwienia uczestnictwa w wyścigu.