Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 01.12.2017, sygn. 0114-KDIP1-2.4012.452.2017.1.MC, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP1-2.4012.452.2017.1.MC

Działania podejmowane przez Wnioskodawcę w zakresie organizacji Zawodów sportowych oraz Konferencji sportowej stanowią odpłatne świadczenie usług. Przedmiotowe usługi Wnioskodawca będzie świadczyć na rzecz Podmiotów współpracujących (banki centralne, inne zagraniczne instytucje bankowe i finansowe oraz w przypadku niektórych uczestników, ze względu na ich strukturę organizacyjną kluby sportowe, które są finansowane lub współfinansowane przez te podmioty), a zatem podatników w rozumieniu art. 28a ustawy.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017 r., poz. 201, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 29 sierpnia 2017 r. (data wpływu 5 września 2017 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania podatkiem VAT działań podejmowanych w zakresie organizacji Zawodów sportowych oraz Konferencji sportowej jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 5 września 2017 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania podatkiem VAT działań podejmowanych w zakresie organizacji Zawodów sportowych oraz Konferencji sportowej.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:

Wnioskodawca jest bankiem posiada osobowość prawną. W wykonaniu swoich zadań Wnioskodawca może współpracować z właściwymi organami RP, jak również z organizacjami międzynarodowymi, zagranicznymi instytucjami bankowymi i finansowymi. Powyższa współpraca odbywa się m.in. z krajowymi bankami centralnymi innych, niż RP, państw członkowskich Unii Europejskiej (UE) oraz Europejskim Bankiem Centralnym (EBC), które - zgodnie z postanowieniami TUE (Traktat o funkcjonowaniu Unii Europejskiej (Dz. U. z 2004 r., Nr 90, poz. 864/2, z późn. zm.)) - tworzą wraz z Wnioskodawcą Europejski System Banków Centralnych (ESBC). Zasady, ramy i cele funkcjonowania ESBC określa Protokół do TUE w sprawie Statusu Europejskiego Systemu Banków Centralnych i Europejskiego Banku Centralnego, zgodnie z którym (art. 24) Poza operacjami wynikającymi z ich zadań EBC i krajowe banki centralne mogą wykonywać inne operacje dla celów swojej infrastruktury administracyjnej lub na rzecz swojego personelu.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00