Interpretacja indywidualna z dnia 30 września 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP2-2.4010.394.2024.1.SP
Skutki podatkowe związane z przeznaczeniem zysku na kapitał zapasowy Spółki.
Skutki podatkowe związane z przeznaczeniem zysku na kapitał zapasowy Spółki.
Potrącenie wierzytelności o wypłatę kwoty objętej uchwałą, z wierzytelnością spółki względem zainteresowanych z tytułu dopłat do spółki, późniejszy zwrot dopłat i powstanie obowiązku zapłaty podatku dochodowego od osób fizycznych - skutki podatkowe.
Podstawa opodatkowania dla dostawy działek należących do Gminy dokonywanej w trybie zamiany nieruchomości wraz z dopłatą.
Ustalenie, czy dokonanie na rzecz Udziałowca zwrotu dopłat wniesionych przez poprzednich udziałowców będzie skutkować powstaniem po jego stronie przychodu opodatkowanego w Polsce, a w konsekwencji czy na Wnioskodawcy będą spoczywały obowiązki płatnika w związku z wypłatą dopłat, w tym obowiązek pobrania zryczałtowanego podatku od wypłat należności z tytułów wymienionych w art. 21 ust. 1 lub art. 22
Prawo do zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów poniesionych wydatków związanych z wniesionym wkładem, czyli kwot przekazanych wcześniej spółce zależnej środków pieniężnych z tytułu nieodzyskanych dopłat.
Opodatkowanie ryczałtem od dochodów spółek - zwrot zaliczek, umowy najmu, umowy wydawnicze, umowa o pracę, świadczenie usług, zwrot dopłat, samochody, nieodpłatne przekazanie publikacji.
Podleganie opodatkowaniu zamiany (dostawy) nieruchomości gruntowej.
Opodatkowanie zwrotu dopłat wniesionych przez byłego wspólnika.
Opodatkowanie zwrotu dopłat wniesionych przez byłego wspólnika.
Uznanie transakcji zbycia działek w drodze zamiany za czynność podlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT, niekorzystającą ze zwolnienia oraz określenia podstawy opodatkowania dla ww. dostawy
Podatek od towarów i usług w zakresie: uznania zbycia nieruchomości w ramach transakcji zamiany za odpłatną dostawę towarów opodatkowaną podatkiem VAT oraz ustalenia podstawy opodatkowania w związku z tą transakcją.
Podatek od towarów i usług w zakresie niepodlegania opodatkowaniu dopłat do taryf do zbiorowego odprowadzania ścieków.
W zakresie zasadności wyłączenia z opodatkowania umów pożyczki oraz zmiany umowy spółki związanej z podwyższeniem kapitału zakładowego i wniesieniem dopłat.
Brak opodatkowania otrzymanej przez Spółkę rekompensaty (dopłaty) w związku z wykonywaniem powierzonych przez Miasto zadań własnych.
Skutki podatkowe zwrotu dopłat wniesionych do spółki przez poprzedniego wspólnika.
Skutki podatkowe zwrotu dopłat przez spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością, w związku z procesem sukcesji w spółce.
Możliwość zaliczenia do uzyskania przychodów kwoty całkowitego rozliczenia umowy leasingowej naczepy, która uległa zniszczeniu w wyniku wypadku drogowego i jest przedmiotem wypłaty ubezpieczenia autocasco.
Skutki podatkowe konwersji niepodzielonych zysków na dopłaty i zwrotu dopłat.
Dotyczy niepodlegania opodatkowaniu dopłat przekazywanych do zakładu do taryf zbiorowego zaopatrzenia w wodę i odprowadzania ścieków oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego przy zastosowaniu prewspółczynnika przychodowego.
Czy dopłaty otrzymywane od Gminy korzystają ze zwolnienia z opodatkowania CIT. Czy wydatki pokrywane z otrzymywanych dopłat ZGK powinien wyłączać z kosztów uzyskania przychodów.
Czy Spółka w oparciu o przepis art. 15cb ust. 1 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych jest uprawniona do zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów: - za rok 2022 kwoty odpowiadającej iloczynowi stopy referencyjnej Narodowego Banku Polskiego obowiązującej w ostatnim dniu roboczym roku poprzedzającego rok podatkowy powiększonej o 1 punkt procentowy oraz kwoty zysku za
Możliwość zastosowania zwolnienia od opodatkowania przyznanych grantów na sfinansowanie określonego rodzaju wydatków związanych z komercjalizacją projektów z obszaru B+R na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 47 lub art. 17 ust. 1 pkt 48 ustawy o CIT.
Opodatkowanie ryczałtem od dochodów spółek - zwrot zaliczek, umowy najmu, umowy wydawnicze, umowa o pracę, świadczenie usług, zwrot dopłat, samochody, nieodpłatne przekazanie publikacji.
Czy zwrot, na rzecz obecnego Wspólnika, dopłat wniesionych przez Poprzednich Wspólników, skutkować będzie powstaniem przychodu podatkowego po stronie obecnego Wspólnika. W związku z powyższym, czy taka wypłata skutkować będzie obowiązkiem po stronie Wnioskodawcy pobrania zryczałtowanego podatku od wypłat należności z tytułów wymienionych w art. 21 ust. 1 oraz art. 22 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym