Interpretacja indywidualna z dnia 28 października 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL3.4012.647.2024.1.KFK
Brak prawa do odzyskania podatku VAT w związku z realizacją operacji.
Brak prawa do odzyskania podatku VAT w związku z realizacją operacji.
Brak możliwości odzyskania podatku VAT w związku z realizacją inwestycji.
Brak prawa do odliczenia podatku w związku z realizacją projektu przez Gminę.
Brak prawa do odzyskania podatku VAT w związku z realizacją zadania.
Indywidualny prewspółczynnik oparty na kryterium przychodowym (gospodarka wodno-kanalizacyjna).
Prawo do częściowego odliczenia podatku naliczonego od wydatków związanych z realizacją projektu (prewspółczynnik).
Brak prawa do odliczenia podatku w związku z realizacją Inwestycji przez Gminę.
Prawo do odliczenia części podatku naliczonego dokumentujące wydatki inwestycyjne z zastosowaniem klucza odliczenia wyliczonego według udziału liczby metrów sześciennych.
Prawo do odliczenia całości podatku naliczonego od wydzierżawionych składników majątku; prawo do częściowego odliczenia podatku naliczonego i brak prawa do odliczenia.
Brak prawa do zwrotu podatku naliczonego z tytułu wydatków poniesionych w ramach realizacji projektu pn. „(…)”.
Brak prawa do odliczenia podatku naliczonego.
Prawo do odliczenia podatku VAT od nakładów inwestycyjnych ponoszonych w związku z realizacją projektu.
Brak prawa do odliczenia podatku VAT w związku z realizacją projektu.
Prawo do odliczenia części podatku VAT naliczonego z faktur dokumentujących wydatki inwestycyjne związane z infrastrukturą, obliczonej według wskazanej metody.
Ustalenie czy Gmina zobowiązana będzie do prowadzenia ewidencji i składania deklaracji akcyzowych w zakresie tej części węgla, która nie zostanie sprzedana, ale zostanie wykorzystana na cele zadań własnych Gminy.
Konieczność korekty podatku naliczonego, gdy posiadany węgiel nie będzie wykorzystany do czynności opodatkowanych, a będzie przekazywany osobom uprawnionym jako pomoc rzeczowa.
Czy Gmina (…) oraz utworzone przez nią spółki miejskie: A, B oraz C, w których Gmina jest jedynym udziałowcem, spełniają warunki wymienione we wchodzącym w życie z dniem 1 lipca 2022 r. art. 15a ustawy o VAT w zakresie możliwości utworzenia grupy VAT? Czy członek grupy VAT - spółka miejska, odliczając VAT z faktur dokumentujących nabycia służące dostawie towarów lub świadczeniu usług na rzecz innego
Brak prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego związanego z nabyciem towarów i usług w ramach Projektu.
Nieuznanie Państwa Spółki za podatnika podatku VAT z tytułu świadczenia na rzecz Związku usług polegających na przebudowie i rozbudowie drogi powiatowej. Uznanie wykonywanych przez Spółkę na rzecz Związku opisanych usług związanych z utrzymaniem dróg powiatowych za niepodlegające opodatkowaniu podatkiem VAT, a tym samym nieuznania otrzymanej z tego tytułu zapłaty za podstawę opodatkowania.
Brak prawa do odliczenia podatku naliczonego od Wydatków ponoszonych na realizację Inwestycji w zakresie dotyczącym Budynków A oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego od Wydatków ponoszonych na realizację Inwestycji w zakresie dotyczącym Budynków B.
Możliwość odzyskania podatku VAT w związku z realizacją zadania.
Brak możliwości obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego w związku z realizacją zadania.