Interpretacja indywidualna z dnia 16 kwietnia 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT2.4011.74.2024.2.ŁS
Skutki podatkowe wypłaty wynagrodzenia za czas pozostawania bez pracy.
Skutki podatkowe wypłaty wynagrodzenia za czas pozostawania bez pracy.
Obowiązki płatnika z tytułu wypłaty wynagrodzenia za czas pozostawania bez pracy.
W zakresie obowiązków płatnika z tytułu opodatkowania odszkodowania wypłaconego pracownikowi w związku z niezgodnym z prawem wypowiedzeniem warunków pracy i płacy.
Skutki podatkowe otrzymania od pracodawcy zasądzonego wynagrodzenia za czas pozostawania bez pracy, w związku z niezgodnym z prawem rozwiązaniem umowy o pracę bez wypowiedzenia.
skutki podatkowe w związku z otrzymanym odszkodowaniem
skutki podatkowe w związku z otrzymanym wynagrodzeniem za czas pozostawania bez pracy
Ocena możliwości zastosowania zwolnienia z opodatkowania otrzymanego świadczenia.
Czy wydatki ponoszone na przywrócenie pierwotnego stanu pomieszczeń wynajmowanych dla potrzeb Zakładu prowadzonego w Specjalnej Strefie Ekonomicznej mogą zostać uwzględnione przez Spółkę przy ustaleniu dochodu stanowiącego podstawę opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych.
Czy występuje obowiązek podatkowy od sprzedaży odzyskanej nieruchomości przejętej dekretem z 1945 r. na Skarb Państwa?Jeżeli taki obowiązek ma miejsce, to Wnioskodawca prosi o informacje dotyczącą wysokości podatku, trybu jego rozliczenia oraz możliwości uzyskania ewentualnych ulg podatkowych?Jeżeli przychód uzyskany ze sprzedaży jest niższy od wartości gruntu wycenionego przez Urząd Miasta, to czy
Czy spółka będzie mogła zaliczyć ponoszone wydatki na remont i konserwacje windy bezpośrednio w ciężar kosztów uzyskania przychodów w dacie ich poniesienia?Czy też poniesione wydatki powiększą wartość początkową budynku dla celów ustalania podstawy dokonywania odpisów amortyzacyjnych?
Czy odpłatne zbycie udziału w nieruchomości wywłaszczonej, a następnie zwróconej poprzedniemu właścicielowi podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym?
Czy odszkodowanie wypłacone na mocy ugody sądowej, zawartej w postępowaniu o przywrócenie do pracy podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych, a jeżeli tak w jakim trybie i przy jakim udokumentowaniu winno nastąpić obciążenie i zapłata podatku?
W jakiej wysokości należy zastosować koszty uzyskania przychodu ze stosunku pracy, w sytuacji gdy zakład pracy wypłacił jednorazowo zaległe wynagrodzenia w związku z przywróceniem przez sąd pracownika do pracy?