Interpretacja indywidualna z dnia 21 października 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDWL.4011.101.2024.1.TW
Prawidłowość wykazania w zeznaniach rocznych zwrotów kosztów podróży uzyskanych na terenie Niemiec.
Prawidłowość wykazania w zeznaniach rocznych zwrotów kosztów podróży uzyskanych na terenie Niemiec.
Miejsce opodatkowania świadczonych usług na terytorium Polski.
Ustalenie obowiązku podatkowego (praca zdalna na rzecz polskiego pracodawcy z terytorium Cypru).
W oparciu o przedstawione okoliczności faktyczne, czy Spółka posiada w Polsce zakład od dnia 1 stycznia 2023 roku w rozumieniu przepisów art. 4a pkt 11 Ustawy o CIT oraz w rozumieniu art. 5 UPO PL-DE?
Brak obowiązku uwzględniania obrotu z tytułu świadczonych usług poza terytorium kraju w limicie zwolnienia podmiotowego.
Obowiązki płatnika w związku ze świadczeniem usług opiekuńczych przez zleceniobiorców na terytorium Niemiec.
Czy Wnioskodawca będzie podlegał polskiemu podatkowi dochodowemu od osób prawnych (CIT) i będzie zobowiązany do rejestracji podatkowej w Polsce z powodu pracy Pracownika przez jeden tydzień w miesiącu z domu w Polsce?
Opodatkowanie dochodów z pracy w Niemczech.
1) Brak obowiązku poboru i odprowadzenia zaliczki na podatek dochodowy w związku z wypłacaniem wykonującym umowę zlecenia poza granicami Polski, kwot będących równowartością 25% diet, jako należności z tytułu zwiększonych kosztów utrzymania za granicą i ryczałtów z tytułu noclegów i/lub zwrotu kosztów podróży 2) Odprowadzanie zaliczki na podatek dochodowy od kwoty wynagrodzenia po odliczeniu kwoty
Obowiązki płatnika i zastosowanie zwolnienia przedmiotowego.
W zeznaniu podatkowym składanym w Polsce w związku z osiągnięciem dochodów z pracy najemnej wykonywanej w Polsce oraz w Katarze podatnikowi przysługuje prawo do odliczenia, o którym mowa w art. 27g ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Czy dochody uzyskiwane przez Wnioskodawcę z tytułu zatrudnienia w warunkach opisanych powyżej będą stanowiły wynagrodzenie z tytułu pełnienia funkcji zarządzającej wysokiego szczebla w rozumieniu art. 15 ust. 2 umowy z 18 listopada 2008 r. między Rządem Rzeczypospolitej Polskiej a Rządem Kataru? Niezależnie od odpowiedzi na pytanie 1, czy dochody uzyskiwane przez Wnioskodawcę z tytułu zatrudnienia
Możliwość skorzystania z ulgi abolicyjnej w 2016 r. i latach późniejszych. Dochód uzyskany w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.
Czy jako matka samotnie wychowująca dziecko Wnioskodawczyni może rozliczyć się na preferencyjnych warunkach wspólnie z dzieckiem oraz co za tym idzie, czy Wnioskodawczyni może odliczyć ulgę prorodzinną na dziecko?
Obowiązek złożenia zeznania w Polsce i prawa do skorzystania z ulgi abolicyjnej.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie opodatkowania dochodów z Kataru
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie opodatkowania dochodów z Kataru
Czy wykonywanie pracy najemnej w Katarze na rzecz pracodawcy/podmiotu z faktycznym zarządem usytuowanym w Katarze uprawnia Wnioskodawcę do skorzystania z ulgi abolicyjnej? Czy Wnioskodawca będzie musiał złożyć zeznanie podatkowe w Polsce ?
1) Czy podatnik będzie podlegał obowiązkowi podatkowemu w Polsce w związku z uzyskaniem dochodów z pracy wykonywanej na pokładach statków w 2014 r., a tym samym czy podatnik będzie obowiązany do złożenia zeznania podatkowego w Polsce w związku z uzyskaniem ww. dochodów w 2014 r.?2) Czy do ww. stanu faktycznego znajdą zastosowanie przepisy konwencji między Rzeczpospolitą Polska i Nową Zelandią w sprawie
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie możliwości odliczenia składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne.
Czy wynagrodzenie zasadnicze oraz świadczenie w postaci pokrycia kosztów podróży prywatnych pomiędzy Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi a Polską, zapewnione mu bezpośrednio przez spółkę polską za pracę wykonywaną w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, których koszt poniosła ostatecznie spółka zagraniczna, należy uznać za zwolnione od podatku w myśl art. 27 ust 8. ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych
Czy świadczenia dodatkowe zapewnione Wnioskodawcy bezpośrednio przez spółkę zagraniczną z tytułu pracy wykonywanej na terytorium Zjednoczonych Emiratów Arabskich (m.in. pokrycie kosztów zakwaterowania, kosztów transportu), należy uznać za zwolnione od podatku w myśl art. 27 ust. 8 stawy o podatku dochodowym od osób fizycznych w powiązaniu z art. 24 ust. 1 pkt a) umowy?