Interpretacja indywidualna z dnia 6 lutego 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP1-2.4012.15.2024.2.RM
Brak prawa do odliczenia z tytułu realizacji projektu.
Brak prawa do odliczenia z tytułu realizacji projektu.
Ustalenie czy koszty ponoszone na sfinansowanie działalności kulturalnej podlegają odliczeniu od podstawy opodatkowania (sponsoring).
WIS ŚWIADCZENIE KOMPLEKSOWE – organizacja biletowanych (…).
Niepodleganie opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług nieodpłatnego przekazania Praw.
WIS USŁUGA – zajęcia grupowe dla seniorów (…) plastyczny (…) w ramach (…) Uniwersytetu Trzeciego Wieku.
WIS USŁUGA – zajęcia grupowe dla seniorów (…) w ramach (…) Uniwersytetu Trzeciego Wieku.
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego, podlegania i niepodlegania opodatkowaniu oraz możliwości zastosowania zwolnienia od podatku.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania wydatków poniesionych na zakup antyku oraz kwoty pieniężnej przekazanych muzeum w ramach tzw. sponsoringu właściwego (reklama) oraz w zakresie możliwości zastosowania odliczenia kwoty stanowiącej 50% tych kosztów jako wydatków poniesionych na działalność kulturalną w myśl art. 26ha ust. 1 w zw. z ust. 4 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego na podstawie art. 86 ust. 2a i art. 90 ustawy oraz zwrotu podatku naliczonego w związku z realizacją projektu.
Czy dochód powstały na koniec roku bilansowego, wynikający z opłat na rzecz prowadzonej działalności społecznej, oświatowej i kulturalnej jest zwolniony od opodatkowania, czy też podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych?
Czy dochód ustalony jako równowartość wydatków na PFRON, które finansowane są z dotacji podmiotowej z Gminy, jest wolny od podatku dochodowego od osób prawnych?
w zakresie obowiązku potrącenia przez Wnioskodawcę zryczałtowanego podatku dochodowego od wypłacanych szwajcarskim artystom (osobom prawnym) honorariów i zwrotu kosztów pobytu: - bezpośrednio artystom z tytułu występu artystycznego, - innym podmiotom reprezentującym artystę (agentom działającym zarówno we własnym imieniu, jak i w imieniu artysty oraz działających na jego rzecz) z tytułu występu artystycznego
w zakresie obowiązku potrącenia przez Wnioskodawcę zryczałtowanego podatku dochodowego od wypłacanych szwedzkim artystom (osobom prawnym) honorariów i zwrotu kosztów pobytu: - bezpośrednio artystom z tytułu występu artystycznego, - innym podmiotom reprezentującym artystę (agentom działającym zarówno we własnym imieniu, jak i w imieniu artysty oraz działających na jego rzecz) z tytułu występu artystycznego
Dotyczy zwolnienia od podatku VAT warsztatów teatralnych organizowanych dla dzieci i młodzieży na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 29 lit. a i pkt 33 ustawy o VAT.
Czy Fundacja, której celem statutowym jest działalność kulturalna m.in. w zakresie wspierania wszystkich gatunków twórczości filmowej oraz rozwoju produkcji filmów, w związku z przeznaczeniem części swojego dochodu na nabycie obligacji wyemitowanych przez spółkę, której podstawowym rodzajem działalności jest działalność związana z produkcją filmów, może korzystać ze zwolnienia od podatku dochodowego
Czy wpływy z opłat za korzystanie z przystani podlegają opodatkowaniu, jeśli mają one służyć realizacji celów statutowych, tj. działalności kulturalno-edukacyjnej?
Czy wynik z działalności społeczno-wychowawczej i kulturalnej należy traktować jako działalność związaną z działalnością zwolnioną czy też opodatkowaną podatkiem dochodowym od osób prawnych?
Jaką stawkę VAT Wnioskodawca powinien zastosować od 1 kwietnia 2013 r. uzyskując przychód w zakresie wstępu do kina na seanse filmowe, spektakle oraz koncerty?
Wykonywana przez Wnioskodawcę działalność kulturalna (kinowa) polegająca na umożliwieniu widzowi obejrzenia filmu, podlega opodatkowaniu 8% stawką podatku VAT, jako wymieniona w poz. 182 pkt 2 załącznika nr 3 do ustawy, na podstawie art. 41 ust. 2 ustawy w związku z art. 146a pkt 2 tej ustawy.
Czy przychód z działalności społeczno-oświatowej i kulturalnej, jakim obciążani są członkowie Spółdzielni w postaci dodatkowej opłaty jest przychodem opodatkowanym podatkiem dochodowym od osób prawnych, niemieszczącym się w pojęciu gospodarki zasobami mieszkaniowymi?
Czy dochody Fundacji w części przeznaczonej na działalność statutową (pod pewnymi warunkami) są zwolnione z podatku dochodowego od osób prawnych na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Podatek od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku świadczonych przez Wnioskodawcę usług.
w zakresie możliwości zaliczenia do zysków przedsiębiorstwa przychodów uzyskanych przez osoby prawne mające siedzibę za granicą prowadzące działalność artystyczną na terytorium Polski na podstawie: - umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania zawartej ze Stanami Zjednoczonymi - jest prawidłowe -umów o unikaniu podwójnego opodatkowania zawartych z Niemcami, Wielką Brytanią, Holandią, Włochami, Austrią
W zakresie zwolnienia przedmiotowego określonego w art. 17 ust. 1 pkt 44 ustawy w związku z prowadzeniem działalności społecznej oraz kulturalno oświatowej.