Interpretacja indywidualna z dnia 24 września 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT1.4011.477.2024.1.MST
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów kosztów operacyjnych banku.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów kosztów operacyjnych banku.
Możliwość wspólnego rozliczenia małżonków i skorzystania ulgi prorodzinnej na pełnoletnie i małoletnie dzieci żony, które nie zostały przysposobione.
Możliwość skorzystania z ulgi dla rodzin 4+ i ulgi prorodzinnej na utrzymywane pełnoletniego, nieprzysposobionego i uczącego się na studiach dziecko małżonka wobec którego nie pełni się funkcji rodzica zastępczego.
Możliwość skorzystania ze wspólnego rozliczenia z małżonkiem za 2023 r.
Możliwość skorzystania z ulgi dla rodzin 4+ i ulgi prorodzinnej na pełnoletnie dziecko uczące się na studiach i otrzymujące uposażenie zwolnione z art. 21 ust. 1 pkt 80, przy trójce małoletnich.
Możliwość skorzystania z rozliczenia w sposób przewidziany dla osoby samotnie wychowującej dziecko.
Możliwość zastosowania ulgi badawczo-rozwojowej.
Czy na Spółce, jako podatniku opodatkowanym Estońskim CIT nie ciąży obowiązek sporządzania i podawania do publicznej wiadomości informacji o realizowanej strategii podatkowej o której mowa w art. 27c Ustawy CIT za lata podatkowe, w których podlegała oraz będzie podlegać opodatkowaniu Estońskim CIT, pomimo iż osiągnięte przez Spółkę przychody rozpoznawane zgodnie z przepisami ustawy o rachunkowości
1. Czy wskutek opisanego powyżej planowanego połączenia odwrotnego u Strony lub u spółki B. powstanie przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych. 2. Czy skupienie (konfuzja) w spółce A. (Spółce Przejmującej) wierzytelności oraz zobowiązań z tytułu pożyczki udzielonej tej spółce przez spółkę B. oraz wynikające z niego unicestwienie zobowiązań i wierzytelności A. skutkować
W zakresie preferencyjnego opodatkowania dochodów generowanych przez prawa własności intelektualnej (tzw. IP Box).
Opodatkowanie przychodów z Norwegii.
Rezygnacja z ulgi dla młodych w zeznaniu rocznym.
Określenie spełnienia przesłanek umożliwiających wspólne rozliczenie się z małżonką za 2022 r., a z którą małżonek rozwiódł się w 2023 r.
Brak obowiązku prowadzenia ewidencji oraz składania odrębnych zeznań PIT-28.
Brak możliwość wspólnego rozliczenia się ze względu na niepozostawanie we wspólności majątkowej z małżonkiem przez cały 2022 rok.
Prawo do preferencyjnego rozliczenia dochodów za 2020 r., 2021 r. oraz 2022 r. w sposób przewidziany dla osoby samotnie wychowującej dzieci.
Możliwość skorzystania z rozliczenia w sposób przewidziany dla osoby samotnie wychowującej dzieci.
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia lokalu mieszkalnego nabytego w drodze spadku, działu spadku i zniesienia współwłasności, pierwotnie nabytej do majątku wspólnego małżeńskiego spadkodawcy i współwłaściciela, której udział nie trafił do masy spadkowej i działu spadku.
Za jaki okres Spółka powinna złożyć pierwsze i kolejne zeznania podatkowe CIT-8?
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie możliwości skorzystania z rozliczenia w sposób przewidziany dla osoby samotnie wychowującej dziecko.
Dotyczy ustalenia, czy w 2023 r., w związku z Przekształceniem, Spółka zobowiązana będzie do złożenia do właściwego urzędu skarbowego zeznania, o wysokości dochodu osiągniętego w 2022 r. za okres rozpoczynający się w dniu 1 stycznia 2022 r. oraz kończący w dniu 31 grudnia 2022 r.
Dla preferencyjnego rozliczenia się w zeznaniu rocznym za 2021 r. jako osoba samotnie wychowująca dziecko, w myśl art. 6 ust. 4 pkt 3 ustawy o PIT, wymagane jest, aby przychód dziecka, także ten zwolniony od opodatkowania na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 148 ustawy o PIT, nie przekroczył kwoty limitu 3 089 zł.
Prawo do skorzystania z ulgi prorodzinnej bez względu na uzyskany przez uczące się dziecko żołd.