Interpretacja indywidualna z dnia 4 września 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL2-2.4011.580.2024.1.MW
Przychody z najmu prywatnego - media
Przychody z najmu prywatnego - media
Opodatkowanie przychodów z najmu w zakresie opłat za media,opłat za użytkowanie wieczyste,podatku od nieruchomości ponoszonych przez najemców.
Sposób ustalenia przychodów z najmu.
Ustalenie przychodów z najmu w prowadzonej działalności gospodarczej.
Czy wydzierżawiający nie wlicza wartości podatku od nieruchomości do podstawy opodatkowania przychodu z umowy dzierżawy podatkiem ryczałtowym od wynajmu w wysokości 8,5% w limicie 100 000 złotych rocznie i 12,5% powyżej dochodu rocznego 100 000 złotych, aby sztucznie nie powodować wzrostu dochodu a zarazem podstawy opodatkowania podatkiem ryczałtowym, mimo zawarcia wartości ww. podatku w fakturze jako
Opodatkowanie przychodów z najmu.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów opłaty dodatkowej.
Czy opodatkowaniu podatkiem dochodowym podlegają dochody z innej działalności niż gospodarka zasobami mieszkaniowymi takie jak przychody finansowe odsetki od lokat oraz od środków zgromadzonych na rachunkach bankowych, uzyskanych od wpływów z opłat czynszowych pobieranych od lokatorów na pokrycie kosztów gospodarki zasobami mieszkaniowymi?
Czy wydatki związane z użytkowaniem wynajętego lokalu wynikające z umowy najmu, np. opłaty za czynsz, opłaty za media oraz inne usługi eksploatacyjne, ponoszone przez Spółkę do czasu oddania modernizowanego budynku do używania, stanowią bieżące koszty uzyskania przychodów Spółki, czy zwiększają wartość inwestycji w obcym środku trwałym.
Czy podatnik ma prawo zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów wydatki poniesione z tytułu opłat czynszowych, związanych z najmem lokalu użytkowego, w którym prowadzona jest działalność gospodarcza?
Czy istnieje możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu działalności gospodarczej opłat czynszowych oraz opłat za media ponoszonych w związku z wykorzystywaniem spółdzielczego prawa do lokalu mieszkalnego dla celów prowadzonej działalności gospodarczej,
Czy poniesione koszty tytułem opłaty wstępnej - czynszu inicjalnego powinny być zaliczane w ciężar kosztów uzyskania przychodów przez cały okres trwania umowy, proporcjonalnie w wysokości 1/24 poniesionych kosztów, czy też w momencie ich poniesienia?