Interpretacja indywidualna z dnia 3 stycznia 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP2-2.4010.604.2023.1.IN
Uwzględnienie kosztów we wstępnej korekcie przychodów i kosztów.
Uwzględnienie kosztów we wstępnej korekcie przychodów i kosztów.
Potrącalność wydatków z tytułu budowy drogi na terenie należącym do miasta.
Czy prawidłowe jest uznawanie przez Spółkę w rozliczeniu podatku dochodowego od osób prawnych w każdym z kolejnych okresów jako koszt uzyskania przychodów takiej części kosztów z tytułu doradztwa oraz prowizji przygotowawczej jaka została ujęta jako koszt tego samego okresu dla celów rachunkowych?
W zakresie momentu zaliczania do kosztów uzyskania przychodów kosztów doradczych i prowizji w związku z kredytem inwestycyjnym.
Interpretacja przepisów prawa podatkowego dotycząca podatku dochodowego od osób prawnych m.in. w zakresie możliwości zaliczenia kosztów poniesionych na obowiązkowe przeglądy jednorazowo jako koszty uzyskania przychodu a bilansowo rozliczanie ich w czasie jako czynne rozliczenia międzyokresowe.
Czy Wnioskodawca obowiązany jest do celów rozliczenia podatku dochodowego od osób prawnych rozliczyć wydatki na remont jako koszty inne niż bezpośrednio związane z przychodami, dotyczące okresu przekraczającego rok podatkowy proporcjonalnie do długości okresu, którego dotyczą, tj. okresu 5-letniego?
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie potrącalności kosztów uzyskania przychodów.
Koszty uzyskania przychodów w odniesieniu do prac remontowych.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie sposobu zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków na wyburzanie.
Czy koszt wyszukania najemcy i doprowadzenia do zawarcia między Wnioskodawcą a najemcą umowy najmu obiektu handlowego będącego własnością Wnioskodawcy stanowić będzie koszt uzyskania przychodów proporcjonalnie w okresie 10 lat?
W jakim momencie rozpatrywane koszty pośrednie wynikające ze zdarzeń, których skutek jest rozłożony w czasie, powinny być identyfikowane jako podatkowe koszty uzyskania przychodów?
Czy mimo nie obciążenia konta wyniku finansowego w bieżącym okresie koszty pośrednie będą kosztami uzyskania przychodu bieżącego okresu?
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie możliwości oraz momentu zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków na remont środka trwałego.
Czy w przedstawionym powyżej stanie faktycznym Spółka jest uprawniona do zaliczania kosztów remontów generalnych środków trwałych do kosztów uzyskania przychodów proporcjonalnie do długości okresu, którego dotyczą (długość okresu użytkowania środka trwałego, który został wydłużony w wyniku przeprowadzenia remontu generalnego)?
Prawidłowość zaliczania do kosztów uzyskania przychodów wydatków dotyczących przeglądów i napraw własnego taboru kolejowego lub taboru kolejowego używanego na podstawie umowy leasingu finansowego.
Czy koszty związane z wydzierżawieniem terenu pod eksploatację nowego złoża (koszty wynikające z Decyzji Dyrektora Regionalnych Lasów Państwowych oraz koszty wyrębu drzewostanu)Spółka mogła rozliczyć, biorąc pod uwagę art. 15 ust. 4 ustawy o podatku dochodwym od osób prawnych, w okresie 3 lat?