Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 19.09.2014, sygn. ITPB3/423-350/14/KK, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPB3/423-350/14/KK
Czy koszt wyszukania najemcy i doprowadzenia do zawarcia między Wnioskodawcą a najemcą umowy najmu obiektu handlowego będącego własnością Wnioskodawcy stanowić będzie koszt uzyskania przychodów proporcjonalnie w okresie 10 lat?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749 z późn. zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy, przedstawione we wniosku z dnia 30 lipca 2014 r. (data wpływu 5 sierpnia 2014 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie sposobu zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych w związku z poszukiwaniem najemcy nieruchomości - jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 5 sierpnia 2014 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w zakresie sposobu zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych w związku z poszukiwaniem najemcy nieruchomości.
We wniosku tym przedstawiono następujący stan faktyczny.
Wnioskodawca prowadzi działalność głównie w zakresie sprzedaży materiałów budowlanych i wyposażenia sanitarnego. Przedmiotem działalności Wnioskodawcy jest również m.in. wynajem nieruchomości.
Wnioskodawca jako zleceniodawca zawarł w dniu 6 września 2013 r. umowę pośrednictwa, w której zlecił zleceniobiorcy wyszukanie najemcy i doprowadzenie do zawarcia między Wnioskodawcą a najemcą, umowy najmu obiektu handlowego będącego własnością Wnioskodawcy. Umowa pośrednictwa przewiduje, że w przypadku zawarcia przez Wnioskodawcę umowy najmu, również warunkowej, z najemcą wskazanym przez zleceniobiorcę, zleceniobiorcy przysługiwać będzie jednorazowe wynagrodzenie w kwocie 500.000 zł, powiększone o podatek VAT.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right