Interpretacja indywidualna z dnia 30 sierpnia 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL2-1.4011.675.2024.1.DJ
Obowiązki płatnika z tytułu świadczeń wypłacanych w ramach programu rekomendacji pracowniczych.
Obowiązki płatnika z tytułu świadczeń wypłacanych w ramach programu rekomendacji pracowniczych.
Obowiązki płatnika w związku z wypłatą premii w programie poleceń pracowniczych.
Ustalenie czy premia pieniężna wypłacana na rzecz Aptek będzie stanowić rabat pośredni udokumentowany notą księgową oraz braku prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego.
Ustalenie czy premia pieniężna wypłacana na rzecz Pośrednika będzie stanowić wynagrodzenie za usługę świadczoną przez Pośrednika oraz prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego z wystawionej przez Pośrednika faktury dokumentującej premię pieniężną.
Zastosowanie zwolnienia przedmiotowego i obowiązki płatnika związane z wypłatą nagród
Skutki podatkowe uczestnictwa w programie o charakterze motywacyjnym.
Skutki podatkowe uczestnictwa w programie o charakterze motywacyjnym.
Skutki podatkowe otrzymania Premii Motywacyjnej w ramach Umowy ESOP zawartej ze Spółką 1 oraz Premii Motywacyjnej w ramach Umowy ESOP 2 zawartej ze Spółką 3.
Skutki podatkowe otrzymania kwoty pieniężnej tzw. „premii” pochodzącej z wypracowanego przez Spółdzielnię zysku oraz ze środków UE przekazywanych za pośrednictwem Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, jako określona przez Spółdzielnię kwota pieniężna z tytułu zrealizowania zakładanych przez Spółdzielnię w biznes planie założeń odnoszących się
Otrzymanie środków pieniężnych przez Spółkę od Dostawców zagranicznych w ramach Modelu transgranicznego nie będzie wywoływać dla Spółki skutków w podatku VAT, w szczególności Spółka nie będzie zobowiązana do obniżenia odliczonego podatku VAT naliczonego w związku z otrzymanymi „rabatami pośrednimi”.
Nie będą Państwo świadczyć na rzecz Brokera usług w rozumieniu art. 8 ust. 1 ustawy, a w konsekwencji premie pieniężne, które będą Państwo otrzymywali nie będą stanowiły wynagrodzenia za świadczenie usług podlegających opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług. W konsekwencji, otrzymywane Premie mogą zostać udokumentowane wystawioną przez Państwa na rzecz Brokera np. notą obciążeniową.
Opodatkowanie korekty zyskowności.
W zakresie ustalenia czy Spółka będzie miała prawo ująć w kosztach uzyskania przychodów roku 2023 kwotę premii za wyniki, którą wypłaci Managerowi w 2023 r. na zasadach wskazanych w opisie stanu faktycznego/zdarzenia przyszłego.
W zakresie ustalenia, czy w zaistniałym stanie faktycznym premia pieniężna jest kosztem bezpośrednim.
Nieuznanie przyznania Premii za czynność obniżającą podstawę opodatkowania nabywanych Usług, w konsekwencji której powstałby obowiązek zmniejszenia kwoty podatku naliczonego z tytułu nabycia Usług oraz nieuznanie Premii za wynagrodzenie za świadczenie usług podlegających opodatkowaniu VAT.
Uznanie premii pieniężnych za uzupełnienie wynagrodzenia za odpłatne świadczenie usług, które nie stanowią rabatu na gruncie przepisów ustawy o podatku od towarów i usług oraz dokumentowanie tych czynności fakturami korygującymi.
W zakresie zastosowania właściwego kursu dla przeliczenia kwot wyrażonych w walutach obcych w sytuacji dokonywania korekty przychodów
Czy premia, którą Wnioskodawca będzie mógł uzyskać w przyszłości od Spółki Niemieckiej powinna zostać zakwalifikowana na potrzeby podatku dochodowego od osób fizycznych jako przychód ze źródła „inne źródła”, o którym mowa w art. 10 ust. 1 pkt 9 ustawy o PIT?
Kwalifikacja przychodu z tytułu otrzymania premii od spółki z siedzibą w Niemczech w ramach programu motywacyjnego jako przychód z innych źródeł, o którym mowa w art. 10 ust. 1 pkt 9 oraz art. 20 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Ustalenie czy Premia pieniężna wypłacana na rzecz Leasingobiorcy będzie stanowić wynagrodzenie za usługę świadczoną przez Leasingobiorcę oraz prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego z wystawionej przez Leasingobiorcę faktury dokumentującej Premię pieniężną.
Obniżenie podatku należnego - rabat pośredni.
Czy otrzymywanie środków pieniężnych przez Spółkę od Dostawców zagranicznych w ramach schematu przedstawionego w opisie zdarzenia przyszłego wywołuje dla Spółki skutki w podatku VAT - tj. czy zdarzenia te stanowią czynności opodatkowane VAT (wymagające wykazania podatku należnego), czy powodują obowiązek podwyższenia lub obniżenia podstawy opodatkowania dokonanej przez Spółkę wcześniej sprzedaży albo
Określenia czy wypłacane świadczenie pieniężne Klientom będzie stanowiło podstawę obniżenia podstawy opodatkowania oraz kwoty podatku należnego z tytułu dostawy towarów (samochodów) na rzecz Leasingodawcy. Termin obniżenia podstawy opodatkowania oraz kwota podatku należnego. Dokumentowanie wypłaconego świadczenia pieniężnego.
Prawo do obniżenia podstawy opodatkowania w okresie rozliczeniowym, w którym została wystawiona nota uznaniowa z tytułu wypłaty premii pieniężnej.