Interpretacja indywidualna z dnia 4 października 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP4-2.4012.503.2024.1.MC
Zastosowanie dla opisanych we wniosku Usług zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 32 ustawy.
Zastosowanie dla opisanych we wniosku Usług zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 32 ustawy.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego VAT wynikającego z faktur dokumentujących wydatki związane z przebudową wskazanej infrastruktury, o którym mowa w art. 86 ust. 2a i następne ustawy o VAT.
Zastosowanie zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 32 ustawy dla usług w zakresie organizacji zajęć tanecznych realizowanych przez Klub sportowy.
Zwolnienie od podatku od towarów i usług na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 32 ustawy prowadzonych zajęć sportowych.
Zwolnienie od podatku od towarów i usług na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 32 ustawy prowadzonych zajęć sportowych.
Czy Wnioskodawca będzie uprawniony do skorzystania z ulgi dla wspierających sport, o której mowa w przepisie art. 18ee ust. 1 pkt 1 u.p.d.o.p., tj. czy jest uprawniony do odliczenia od podstawy opodatkowania, ustalonej zgodnie z art. 18 u.p.d.o.p., kwoty stanowiącej 50% kosztów uzyskania przychodów poniesionych na działalność sportową w przypadku sponsorowania klubu sportowego który ponosi wydatki
Możliwość zaliczenia wydatków do kosztów uzyskania przychodu
Prawo do korzystania ze zwolnienia z podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 32 w związku z wynagrodzeniem pobieranym za uczestnictwo w zawodach sportowych.
Opodatkowanie usług w zakresie odpłatnego udostępniania centrum sportu oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego od wydatków związanych z realizacją inwestycji.
WIS USŁUGA – udostępnienie obiektu sportowego w postaci torów basenowych i niecki rekreacyjnej z przeznaczeniem na prowadzenie przez instruktorów zatrudnionych przez Wnioskodawcę zajęć wychowania fizycznego w wodzie dla uczniów szkoły.
1. Czy spółka będzie mogła skorzystać z ulgi sponsoringowej unormowanej w art. 18ee ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (t.j. Dz.U. z 2021 r., poz. 1800 ze zm. - dalej u.p.d.o.p.),
prawo do odliczenia podatku naliczonego związanego z działalnością prowadzoną w Obiektach sportowych stosując własną metodę kalkulacji prewspółczynnika (prewspółczynnik godzinowy) oparty o stosunek liczby godzin, w których Obiekty sportowe wykorzystywane są do czynności opodatkowanych w ogólnej liczbie godzin, w których Obiekty sportowe wykorzystywane są do czynności opodatkowanych i pozostających
w zakresie powstania po stronie pracowników przychodu z tytułu finansowania koszów działalności sportowej
w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego od wydatków związanych z działalnością sportową
Czy wypłacone przez Stowarzyszenie w ten sposób kwoty z tytułu zwrotu kosztów dojazdu oraz diety za udział w treningu lub meczu podlegają opodatkowaniu podatkiem od osób fizycznych?Czy wypłacane w ten sposób świadczenie jest zwolnione z podatku?
Opodatkowanie nagród dla zawodników i trenerów Klubu - płatnik
Skoro sportowiec, będący wspólnikiem spółki jawnej, świadczy usługi, na rzecz Wnioskodawcy, wchodzące w zakres prowadzonej działalności gospodarczej, to przychody z tego tytułu są kwalifikowane do źródła przychodów pozarolnicza działalność gospodarcza(art. 10 ust. 1 pkt 3 powołanej ustawy). Tym samym jeżeli sportowiec w tym zakresie złoży oświadczenie, o którym mowa w art. 41 ust. 2 ustawy o podatku
Czy przychód uzyskiwany przez Wnioskodawcę na podstawie zawartego ze Spółką Kontraktu może zostać zaliczony do przychodów uzyskanych z pozarolniczej działalności gospodarczej, o których mowa w art. 10 ust. 1 pkt 3 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy przychód uzyskiwany przez Wnioskodawcę na podstawie zawartego ze Spółką Kontraktu może zostać zaliczony do przychodów uzyskanych z pozarolniczej działalności gospodarczej, o których mowa w art. 10 ust. 1 pkt 3 Ustawy PIT?
Jak należy opodatkować nagrody przyznawane przez Burmistrza za wybitne osiągnięcia w działalności z zakresu sportu dla zawodnika, trenera, działacza?
Podatnik uzyskujący przychody z tytułów wymienionych w art. 13 pkt 28 ustawy PIT może dla celów podatku dochodowego zaliczyć te przychody do działalności gospodarczej, pod warunkiem, że uzyskuje je w warunkach odpowiadających definicji działalności gospodarczej.
Czy Klub ma prawo zaliczenia w ciężar kosztów uzyskania przychodów wydatków na wyżywienie i nocleg zawodników poniesionych podczas meczy wyjazdowych, tj. przed wyjazdami na mecze i w trakcie drogi powrotnej?
Czy Klub ma prawo zaliczenia w ciężar kosztów uzyskania przychodów wydatków ponoszonych na zakwaterowanie sędziów podczas zawodów
Czy Klub ma prawo zaliczenia w ciężar kosztów uzyskania przychodów wydatków na wyżywienie dla uczestników ponoszonych w trakcie obozu sportowego (wyżywienie całodobowe, dodatkowe)?