Interpretacja indywidualna z dnia 16 stycznia 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT2.4011.533.2023.2.ENB
Skutki podatkowe zwrotu podatku zapłaconego za granicą.
Skutki podatkowe zwrotu podatku zapłaconego za granicą.
Możliwość skorzystania z ulgi abolicyjnej na podstawie art. 27g ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych w odniesieniu do dochodów uzyskanych w 2022 r. i w latach następnych.
Odliczenia LABOUR MARKET CONTRIBUTION oraz HYDROCARBON TAX w ramach metody odliczenia proporcjonalnego oraz ulgi abolicyjnej.
Skutki podatkowe uczestnictwa w programie motywacyjnym.
Zastosowanie metody proporcjonalnego odliczenia i ulgi abolicyjnej oraz obowiązek składania zeznań podatkowych przy dochodach zagranicznych marynarza z tytułu pracy najemnej wykonywanej na statku morskim badawczym – sejsmiku (research vessel), eksploatowanym w transporcie międzynarodowym przez przedsiębiorstwo z faktycznym zarządem i siedzibą w Singapurze.
W zakresie możliwości zastosowania metody proporcjonalnego odliczenia i ulgi abolicyjnej z tytułu pracy najemnej na statku morskim (gazowcu), eksploatowanym w transporcie międzynarodowym przez przedsiębiorstwo z siedzibą w Wielkiej Brytanii, do dochodów uzyskanych w latach 2020-2021.
Opodatkowanie na terytorium Polski dochodów z ZEA.
Pomimo że umowa o unikaniu podwójnego opodatkowania z Nigerią nie ma mocy obowiązującej, to w związku uiszczaniem podatku w Nigerii Wnioskodawcy przysługuje prawo do zastosowania odliczenia od podatku dochodowego kwoty tzw. ulgi abolicyjnej przewidzianej w art. 27g ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
ograniczony obowiązek podatkowy oraz opodatkowania dochodów na terytorium Polski
ustalenie obowiązku podatkowego oraz zastosowanie ulgi abolicyjnej
Czy dochody osiągane przez Wnioskodawcę z tytułu wynagrodzenia w Algierii i Egipcie podlegają opodatkowaniu w Polsce i mogę korzystać z abolicji podatkowej?
Dochody osiągnięte przez Wnioskodawczynię z tytułu świadczenia usług na rzecz podmiotu (spółki) z Arabii Saudyjskiej na podstawie umowy zlecenia będą podlegały opodatkowaniu wyłącznie w Polsce i nie ma w tym przypadku zastosowania metoda unikania podwójnego opodatkowania, tzw. metoda odliczenia proporcjonalnego. W rezultacie tego, nie przysługuje Wnioskodawczyni odliczenie na podstawie art. 27g ustawy
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie opodatkowania dochodów zagranicznych.
Możliwość skorzystania z ulgi abolicyjnej w 2016 r. i latach późniejszych. Dochód uzyskany w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie opodatkowania wynagrodzenia z Królestwa Arabii Saudyjskiej.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie możliwości odliczenia od podatku kwoty, o której mowa w art. 27g ust. 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Dochód osiągnięty w 2012 r. z tytułu kontraktu zawartego z Piłkarskim Klubem Sportowym z siedzibą w Arabii Saudyjskiej, Wnioskodawca ma obowiązek wykazania w zeznaniu rocznym na zasadach obowiązujących w Polsce. W takim bowiem przypadku nie ma miejsce ryzyko podwójnego opodatkowania wynagrodzenia osiągniętego na podstawie tego kontraktu, gdyż dochody te podlegają opodatkowaniu wyłącznie w Polsce, czyli
Czy w związku z wypłatą przez SKA dywidendy w naturze w przedstawionych na wstępie okolicznościach powstanie po stronie komplementariusza - osoby prawnej przychód opodatkowany na gruncie ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Czy w związku z wypłatą przez SKA dywidendy w naturze w przedstawionych na wstępie okolicznościach powstanie po stronie komplementariusza - osoby prawnej przychód opodatkowany na gruncie ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Opodatkowanie w Polsce dochodów uzyskanych z pracy w Arabii Saudyjskiej oraz możliwość skorzystania z ulgi abolicyjnej.
Możliwości skorzystania z ulgi abolicyjnej oraz obowiązku odprowadzania zaliczek na podatek dochodowy za 2010 rok.
Czy wnioskodawca podlega abolicji podatkowej i powinien był złożyć korektę zeznania podatkowego za 2006 rok wraz z PIT-AZ ujmując w nim dochody uzyskiwane z pracy w Wielkiej Brytanii?
Czy w przedstawionej sytuacji Wnioskodawca podlega abolicji podatkowej i czy miał obowiązek poinformować urząd skarbowy o dochodach, jeżeli Jego ośrodek interesów życiowych był w Anglii?
Czy nie mając dochodów w Polsce i przebywajac zagranicą w latach 2005-2008, zgodnie z ustawą o abolicji podatkowej, Wnioskodawczyni powinna sie starać o umorzenie długu podatkowego za te lata, czy wystarczy, że płaciła Ona podatki w Anglii, nie musi przedsięwziąć żadnych dalszych kroków?