Interpretacja indywidualna z dnia 6 sierpnia 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT2-3.4011.378.2024.2.NM
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia nieruchomości wycofanej z działalności gospodarczej.
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia nieruchomości wycofanej z działalności gospodarczej.
Skutki podatkowe planowanego wynajmu Apartamentu.
Skutki podatkowe sprzedaży nieruchomości nabytej w spadku, którą spadkodawczyni nabyła na podstawie zwrotu darowizny.
Uznanie, że przekazanie Przedsiębiorstwa Spółki w ramach rozwiązania Spółki bez przeprowadzenia postępowania likwidacyjnego na rzecz Wspólnika będzie podlegać wyłączeniu spod opodatkowania podatkiem VAT oraz w sprawie nie znajdą zastosowania przepisy art. 14 ust. 1, ust. 4 oraz ust. 5 ustawy VAT dotyczące opodatkowania przekazania poszczególnych towarów na rzecz wspólników w ramach rozwiązania spółki
Skutki podatkowe nieodpłatnego otrzymania nieruchomości oraz opodatkowania przychodów z najmu ryczałtem.
Nieodpłatne otrzymanie nieruchomości w związku z rozwiązaniem spółki jawnej i opodatkowanie przychodów z wynajmu na ryczałcie.
W zakresie ustalenia, czy prowadzone przez Wnioskodawcę prace stanowią działalność badawczo-rozwojową, a tym samym uprawniają do odliczenia kosztów kwalifikowanych i zastosowania ulgi B+R przez Oddział będący zakładem zagranicznego przedsiębiorcy.
Sposób ustalenia wysokość wydatków poniesionych z tytułu nabycia lub objęcia udziału w rozwiązywanej spółce.
Skutki podatkowe rozwiązania umowy dożywocia i zwrotnego przeniesienia własności nieruchomości.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych rozwiązania spółki cywilnej.
W zakresie skutków podatkowych rozwiązania umowy dożywocia i zwrotnego przeniesienia własności nieruchomości.
Obowiązki płatnika w związku ze zwrotnym przekazaniem wspólnikowi prawa własności do nieruchomości
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych przekazania na rzecz Wnioskodawcy środków pieniężnych lub nieruchomości w związku z rozwiązaniem spółki osobowej bez przeprowadzenia postępowania likwidacyjnego.
1. Czy wydatki poniesione przez Spółkę na wydzielenie nowych lokali z powierzchni dotychczas wynajmowanych przez Spółkę oraz wydatki na zryczałtowane miesięczne odszkodowanie okresowo płatne najemcy w trakcie trwania umowy najmu, celem pokrycia szkody wynajmującego wynikającej ze zmniejszenia powierzchni wynajmowanych pomieszczeń w trakcie trwania stosunku najmu i nieprowadzenia przez Spółkę uzgodnionego
Brak obowiązku skorygowania przychodów i kosztów uzyskania przychodów, związanych z działalnością gospodarczą Nieruchomości, zwróconej wskutek rozwiązania Umowy sprzedaży.
Czy w opisanym zdarzeniu przyszłym wygaśnięcie zobowiązania Wnioskodawcy wobec Spółki poprzez konfuzję następującą w wyniku nabycia wierzytelności wobec Wnioskodawcy w ramach rozwiązania Spółki spowoduje powstanie przychodu podlegającego opodatkowaniu na gruncie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych po stronie Wnioskodawcy?
W przypadku gdy w wyniku likwidacji spółki osobowej, Wnioskodawca otrzyma określone składniki majątku, na moment likwidacji spółki nie powstanie przychód z działalności gospodarczej. Przychód ten powstaje dopiero w momencie ewentualnego odpłatnego zbycia otrzymanych w wyniku likwidacji spółki składników majątku, z zastrzeżeniem warunków, o których mowa w art. 14 ust. 3 pkt 12 ustawy o podatku dochodowym
Podatek od towarów i usług w zakresie braku opodatkowania podatkiem VAT przeniesienia własności nieruchomości na jednego ze Wspólników Spółki Jawnej wskutek rozwiązania Spółki Jawnej bez likwidacji, opodatkowania bądź zwolnienia od podatku przeniesienia własności Nieruchomości 1, 2 i 3 oraz ustalenia podstawy opodatkowania.
Podatek od czynności cywilnoprawnych w zakresie skutków podatkowych podziału majątku spółki jawnej.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie powstania przychodu podatkowego w związku z rozwiązaniem odpisu aktualizującego.
Czy drugie 50% otrzymanej różnicy pomiędzy nabyciem lokalu, a jego sprzedażą należy do opodatkowania przez Wnioskodawczynię w formie podatku liniowego, czy przez męża Wnioskodawczyni w formie podatku od sprzedaży nieruchomości?
Czy drugie 50% otrzymanej różnicy pomiędzy nabyciem lokalu, a jego sprzedażą należy do opodatkowania przez Wnioskodawcę w formie podatku liniowego, czy przez żonę Wnioskodawcy w formie podatku od sprzedaży nieruchomości?
1. Czy wydatki poniesione przez Spółkę na wydzielenie nowych lokali z powierzchni dotychczas wynajmowanych przez Spółkę oraz wydatki na zryczałtowane miesięczne odszkodowanie okresowo płatne najemcy w trakcie trwania umowy najmu, celem pokrycia szkody wynajmującego wynikającej ze zmniejszenia powierzchni wynajmowanych pomieszczeń w trakcie trwania stosunku najmu i nieprowadzenia przez Spółkę uzgodnionego
W jaki sposób Wnioskodawca powinien rozliczyć podatkowo dobrowolne umorzenie akcji w SKA w przypadku, gdy akcje SKA Wnioskodawca nabędzie w wyniku rozwiązania Spółki osobowej, która to Spółka osobowa powstała z przekształcenia Spzoo?