Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 19.03.2015, sygn. ILPB2/436-379/14-2/MK, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPB2/436-379/14-2/MK
Podatek od czynności cywilnoprawnych w zakresie skutków podatkowych podziału majątku spółki jawnej.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Pana przedstawione we wniosku z dnia 16 grudnia 2014 r. (data wpływu 19 grudnia 2014 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od czynności cywilnoprawnych w zakresie skutków podatkowych podziału majątku spółki jawnej jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 19 grudnia 2014 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od czynności cywilnoprawnych w zakresie skutków podatkowych podziału majątku spółki jawnej.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.
Wnioskodawca jest osobą fizyczną nieprowadzącą pozarolniczej działalność gospodarczą (prowadzi gospodarstwo rolnej) oraz jest zarejestrowanym, czynnym podatnikiem podatku VAT (Wnioskodawca). Wnioskodawca jest wspólnikiem spółki z ograniczoną odpowiedzialnością posiadającej siedzibę i miejsce zarządu w Polsce oraz będącej zarejestrowanym czynnym podatnikiem podatku VAT (Spółka z o.o.); posiada 2.999 z 3.000 udziałów Spółki z o.o.
Spółka z o.o. jest właścicielem trzech nieruchomości, położonych w Polsce. Pierwsza nieruchomość to nieruchomość gruntowa kupiona w dniu 9 marca 2007 r., która w momencie kupna nie była zabudowana budynkami, budowlami lub ich częściami, również obecnie, nie jest zabudowana budynkami, budowlami lub ich częściami (Nieruchomość 1). Nieruchomość 1 stanowi jedną działkę geodezyjną, o łącznej powierzchni 9,5904 ha. Dla terenu, na którym znajduje się Nieruchomość 1 nie został wydany miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego (MPZP). Dla Nieruchomość 1 została wydana decyzja o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu (WZiZT) i zostało wydane pozwolenie na budowę. Budowa na Nieruchomości 1 nie została jednak rozpoczęta. Kupno Nieruchomość 1 nie było opodatkowane podatkiem VAT, ponieważ podlegało zwolnieniu od podatku VAT (jako grunt rolny niezabudowany). Wnioskodawca nie ponosił wydatków na ulepszenie budynków, budowli lub ich części znajdujących się na Nieruchomości 1, od których przysługiwało mu prawo do odliczenia podatku VAT.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right