Interpretacja indywidualna z dnia 4 czerwca 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL1-1.4012.213.2024.2.EK
Zwolnienie od podatku dostawy nieruchomości zabudowanej w ramach rozliczenia zaległego zysku.
Zwolnienie od podatku dostawy nieruchomości zabudowanej w ramach rozliczenia zaległego zysku.
Czy dochód z tytułu zbycia udziałów w Spółce Zależnej (które pośrednio będzie skutkować również przeniesieniem udziałów w Pozostałych Spółach Zależnych) na rzecz Inwestora nie będzie podlegać opodatkowaniu podatkiem dochodowym na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej?
Skutki podatkowe prawnie nieskutecznej umowy kredytu na podstawie art. 58 Kodeksu Cywilnego.
Czy wartość netto nieruchomości podlegających zamianie na podstawie przepisów ustawy o gospodarce nieruchomościami będzie stanowiła przychód do opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych, jak inne przychody uzyskiwane przez Wnioskodawcę w ramach prowadzonej działalności gospodarczej, czy też nie wystąpi w tym wypadku przychód do opodatkowania tylko zdjęcie nieruchomości przekazywanej z ewidencji
opodatkowanie rozliczeń z tytułu napraw gwarancyjnych
1. Czy czynności napraw gwarancyjnych wykonywane przez Dealerów podlegają opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług? 2. Czy Spółce przysługuje prawo do odliczenia podatku naliczonego zawartego w fakturach otrzymywanych od Dealerów, a wystawionych tytułem napraw gwarancyjnych?
Czy od spłaty spadku Wnioskodawczyni powinna zapłacić podatek dochodowy?
Czy od spłaty spadku Wnioskodawczyni powinna zapłacić podatek dochodowy?
Możliwość używania zamiennie nazw firm, które wynikają z zaświadczenia o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej.
Zakres skutków podatkowych nieodpłatnego przekazania nieruchomości W. w trybie art. 902 Kodeksu cywilnego oraz wykonania robót budowlanych nieodpłatnie.
Zakres skutków podatkowych zawarcia umowy na podstawie art. 453 Kodeksu cywilnego (tzw. datio in solutum).
Nabycie składników majątkowych wchodzących w skład Przedsiębiorstwa na Spółkę nastąpi w ramach instytucji świadczenia w miejsce wykonania (tzw. datio in solutum), o której mowa w art. 453 Kodeksu Cywilnego. W szczególności, działając w celu wykonania zobowiązania do zapłaty kwoty pieniężnej na rzecz Spółki, wynikającego z umowy pożyczki lub objęcia obligacji (Krok 1), Kontrahent (w miejsce świadczenia
Stwierdzić należy, iż otrzymanie przez spadkobiercę w wyniku działu spadku tytułem spłaty kwoty nie przekraczającej udziału w spadku nie powoduje powstania przychodu do opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych.
w zakresie uznania nabywanych aktywów za przedsiębiorstwo
Czy przeniesienie własności nieruchomości na podstawie art. 231 Kodeksu cywilnego podlega opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych?
W stosunku do przychodów uzyskanych ze sprzedaży udziałów w nieruchomości nabytych w 2011 r. w spadku po zmarłym bracie, wchodzących w skład gospodarstwa rolnego, w sytuacji, gdy grunty te na skutek sprzedaży nie utraciły charakteru rolnego zastosowanie będzie miało zwolnienie, o którym mowa w art. 21 ust. 1 pkt 28 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, a wobec tego Wnioskodawczyni nie jest
Wątpliwości Zainteresowanej w przedmiotowej sprawie dotyczą tego, czy obowiązek podatkowy dotyczy wyłącznie tego podatnika, który otrzymał faktycznie zapłatę (czyli współwłaściciela), czy też dotyczy także Wnioskodawczyni w ½ części mimo, że nie otrzymała ona na swoje konto żadnej zapłaty od kupującego.
Czy przeniesienie praw własności gruntu na podstawie art. 231 Kodeksu cywilnego nie podlega zgłoszeniu i opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych?
dochód uzyskany przez Wnioskodawcę ze sprzedaży akcji nabytych w spadku po zmarłej w 2005 roku żonie podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych, zgodnie z art. 30b. W przedmiotowej sprawie nie zostały spełnione przesłanki wynikające z art. 52 pkt. 1 lit. b), warunkujące zwolnienie z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych dochodu ze sprzedaży akcji.
Czy w świetle przepisów ustawy o VAT, rozliczenia Spółki z Y z tytułu napraw gwarancyjnych będą podlegały podatkowi od towarów i usług?
Czy naprawy samochodów klientów w ramach Programu GWARANCJA podlegają opodatkowaniu podatkiem VAT? Czy dealerowi przysługuje prawo do odliczenia podatku naliczonego VAT od zakupionych części zamiennych czy usług podwykonawczych, wykorzystanych w naprawach uprawnionych pojazdów?
zastosowanie zwolnienia zawartego w art. 4 ust. 1 pkt 16 ww. ustawy.
Opodatkowania rozliczeń z tytułu napraw gwarancyjnych
W zakresie opodatkowania rozliczeń z tytułu napraw gwarancyjnych.