Interpretacja indywidualna z dnia 18 stycznia 2023 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP1-1.4012.617.2022.2.AWY
Moment powstania obowiązku podatkowego z tytułu przeniesienia praw własności.
Moment powstania obowiązku podatkowego z tytułu przeniesienia praw własności.
Opodatkowania podatkiem VAT przekazania aktem notarialnym lub uchwałą przeniesienia własności nieruchomości na właścicieli spółki.
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia udziału w nieruchomości.
Odpłatne zbycie lokalu mieszkalnego nabytego w drodze spadku po osobie która powtórnie nabyła go drodze darowizny.
W zakresie odpłatnego zbycia udziału w lokalu mieszkalnym nabytego w drodze spadku.
Wydatkowanie przychodu ze sprzedaży mieszkania na cel mieszkaniowy jakim jest dokonanie wpłat na poczet nabycia nieruchomości (lokalu mieszkalnego) od dewelopera, należy uznać za wypełnienie warunku zastosowania zwolnienia od podatku dochodowego, określonego w art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
w zakresie skutków podatkowych otrzymania darowizny odciążonej poleceniem darczyńcy.
Brak umowy przeniesienia własności lokalu mieszkalnego w formie aktu notarialnego w terminie dwóch lat od końca roku podatkowego, w którym nastąpiło zbycie nieruchomości ma skutek w postaci braku nabycia własności tego lokalu, a tym samym powoduje brak spełnienia warunków do skorzystania ze zwolnienia od opodatkowania na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 131 w związku z art. 21 ust. 25 pkt 1 lit. a) ustawy
Podatek od czynności cywilnoprawnych w zakresie skutków podatkowych podziału majątku spółki jawnej.
Moment powstania obowiązku podatkowego, dostawa na warunkach Incoterms CPT.
Czy czynność przeniesienia własności majątku o charakterze rzeczowym (tj. część budynku mieszkalnego wielolokalowego wraz z udziałem w gruncie) na rzecz udziałowca Gminy Miejskiej może zostać ustalona na podstawie wartości księgowej tego majątku figurującej w księgach Spółki?
Określenie momentu powstania obowiązku podatkowego z tytułu zbycia nieruchomości zabudowanych i niezabudowanych.
Czy przeniesienie prawa do wyłącznego korzystania z miejsca postojowego w wielostanowiskowym garażu podziemnym mieszczącym się w budynku mieszkalnym nierozerwalnie związanego z prawem własności lokalu mieszkalnego w ramach jednej dostawy podlega opodatkowaniu stawką VAT w wysokości 7%?
Czy jeśli w trakcie roku nie zostaje zrealizowana żadna sprzedaż ani zwolniona ani opodatkowana (tj. spółka nie refakturuje kosztów czynszu, ani nie świadczy usług doradczych będących czynnościami opodatkowanymi) - czyli sytuacja nr IV to będzie jakiś podatek do odliczenia?
1. Czy biorąc pod uwagę, że większość zakupów dokonywanych przez Spółkę de facto służy sprzedaży zwolnionej (która będzie miała miejsce kiedyś w przyszłości), Spółka ma prawo do odliczenia podatku naliczonego w fakturach kosztowych w bieżącym okresie? 2. Jeśli tak to w jakiej części?
Czy w przypadku gdy w danym roku podatkowym Spółka nie sprzeda lokalu to można mówić o strukturze (dla kosztów ogólnych) wynoszącej 100% sprzedaży opodatkowanej?
1. Czy w opisywanych sytuacjach może tu być mowa o jakiejś strukturze ze względu na występującą sprzedaż opodatkowaną tj. refakturowanie czynszu i ewentualnie jakieś doradcze usługi które w przyszłości będzie wykonywała Spółka? 2. Czy też opisywana refaktura czynszu traktowana jako opodatkowana sprzedaż jest podstawą do utworzenia struktury do kosztów ogólnych, czy raczej w ogóle nie należałoby wyodrębnić
Czy wnioskodawcy przysługuje prawo do skorzystania z tzw. ulgi meldunkowej przy odpłatnym zbyciu lokalu mieszkalnego nabytego po 1 stycznia 2007r.?
Pod jaką datą należy ująć przychód z tytułu sprzedaży nieruchomości?
Czy przeniesienie prawa do wyłącznego korzystania z miejsca postojowego w wielostanowiskowym garażu podziemnym mieszczącym się w budynku mieszkalnym nierozerwalnie związanego z prawem własności lokalu mieszkalnego w ramach jednej dostawy podlega opodatkowaniu stawką VAT w wysokości 7% ?
Czy w przypadku WDT data przeniesienia ryzyka na nabywcę według reguł handlowych Incoterms determinuje termin powstania obowiązku podatkowego w podatku od towarów i usług, w sytuacji, gdy sprzedający nie wystawił faktury sprzedaży?
Czy przychód jaki uzyska spółka z o.o. z tytułu zbycia udziałów w innej spółce z o.o., które zakupiła w latach poprzednich za kwotę "X", a zbyła w 2007r. w zamian za przyrzeczenie ustanowienia i przeniesienia własności lokalu użytkowego wycenionego na kwotę "Y" (wyższą od kwoty "X"), będzie opodatkowany w dacie otrzymania zapłaty w formie przeniesienia na rzecz Spółki własności lokalu użytkowego czy
dot. zaliczania do przychodów działalności gospodarczej częściowych wpłat płaconych przez przyszłych nabywców.