Interpretacja indywidualna z dnia 3 września 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB3-3.4013.142.2024.1.AM
Obowiązek prowadzenia ewidencji w podatku akcyzowym.
Obowiązek prowadzenia ewidencji w podatku akcyzowym.
Prawidłowość wypełniania obowiązku prowadzenia ewidencji wyrobów akcyzowych objętych procedurą zawieszenia poboru akcyzy, magazynowanych w składzie podatkowym,
Rozliczenie usługi dodatkowego badania oraz montażu dodatkowego elementu oraz przeliczenie kursu walut w związku z wykonaniem tych czynności.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie możliwości amortyzacji podatkowej zapasowych środków trwałych.
Moment powstania obowiązku podatkowego oraz zarejestrowania na kasie rejestrującej płatności uiszczonej przelewem on-line na rachunek bankowy.
Moment powstania obowiązku podatkowego oraz zarejestrowania na kasie rejestrującej sprzedaży w momencie wpływu płatności na rachunek serwisu PayU.
Jaką stawkę VAT stosować ewidencjonując sprzedaż na kasie fiskalnej, w tym wypadku kwotę 8.000 zł podaną w przykładzie?
Wnioskodawca winien posiadać jedną kasę rejestrującą zainstalowaną w punkcie dokonywania faktycznej sprzedaży
W jaki sposób należy ewidencjonować w kasie fiskalnej sprzedaż komisową towaru przyjętego od komitenta ?
Podatnik zwrócił się z pytaniami, które dotyczyły: momentu powstania obowiązku podatkowego oraz zasad ewidencjonowania i dokumentowania przeprowadzanych za pośrednictwem internetu transakcji sprzedaży.
dotyczy ewidencjonowania kosztów w podatkowej księdze przychodów i rozchodów
Pytanie dotyczy ewidencjonowania obrótu uzyskiwanego z tytułu handlu samochodami używanymi.
dotyczy rozliczenia VAT i wystawienia faktury w sytuacji wykonania dla firmy szwedzkiej nadruku na plastikowych podkładach.
Czy materiał biurowy zakupiony w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą (np. segregator) jest materiałem w rozumieniu rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 26.08.2003 r. i w związku z pkt. 10 załącznika nr 2 ww. rozporządzenia podlega wpisowi do kolumny dziesiątej księgi?
Czy poprawne jest ewidencjonowanie sprzedaży dla potrzeb podatku dochodowego od osób prawnych na podstawie noty uznaniowej, wystawionej ostatniego dnia miesiąca przez nabywcę towaru, wg średniego kursu NBP z tego dnia, w miesiącu rozchodowania towaru z magazynu.
Zasady opodatkowania marży oraz prowadzenia ewidencji przy sprzedaży samochodów używanych w ramach umów kupna sprzedaży i umów komisu.
Czy wyliczenie marży powinno dokonywać się dla kokretnego turnusu turystycznego czy dla każdego nabywcy z osobna ?.
Miejsce opodatkowania usług gastronomicznych wykonywanych na terenie Słowacji i sposób ewidencjonowania tych usług za pomocą kasy rejestrującej.
1. Czy zmieniając formę prawną prowadzenia działalności gospodarczej z działalności prowadzonej na imię obojga małżonków na działalność prowadzoną przez tych samych małżonków w spółce cywilnej mamy obowiązek prowadzenia w spółce cywilnej ksiąg rachunkowych? 2. Czy obrót osiągnięty w okresie prowadzenia działalności na imię obojga małżonków ma znaczenie w rozstrzygnięciu o obowiązku prowadzenia ksiąg
Podatnik prowadzi działalność w zakresie m.in. handlu samochodami używanymi. Czy może odliczać podatek naliczony wynikający z faktur kosztowych w przypadku stosowania - na podstawie art. 120 ust. 4 ustawy o podatku od towarów i usług - szczególnej procedury opodatkowania marży?
1. W jaki sposób należy prowadzić ewidencję sprzedaży VAT oraz wystawiać faktury VAT w następujących przypadkach:- zakup samochodów na podstawie umów kupna-sprzedaży w miesiącu kwietniu 2004 r. i sprzedaż tych samochodów w miesiącach maju i czerwcu 2004 r., tj. przed dniem ogłoszenia rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 23 czerwca 2004 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie wykonania niektórych
Jak należy w deklaracji VAT-7 wykazać wartość marży opodatkowanej stawką 22% ?
Czy Podatnik może stosować dodatkową stawkę 0% na kasie fiskalnej dla dostaw towarów używanych, w przypadku ewidencjonowania ceny sprzedaży towaru stanowiącej kwotę nabycia towaru powiększoną o kwotę marży, w sytuacji gdy dla sprzedaży towarów używanych podstawę opodatkowania stanowi marża.
Czy mam możliwość odliczania podatku VAT od zakupu części, lakierów do remontów samochodów używanych służących dalszej odsprzedaży opodatkowanej marżą? Czy w przypadku opodatkowania sprzedaży towarów używanych przy zastosowaniu marży i zasad ogólnych, prawidłowe będzie prowadzenie ewidencji wynikającej z art.120 pkt 15 ustawy o VAT?