Interpretacja indywidualna z dnia 22.02.2016, sygn. IPPB3/4510-1065/15-2/JBB, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB3/4510-1065/15-2/JBB
ustalenia momentu powstania przychodu podatkowego z tytułu kaucji (art.12 ust.1 pkt 1 updop)
ustalenia momentu powstania przychodu podatkowego z tytułu kaucji (art.12 ust.1 pkt 1 updop)
Określenie momentu powstania obowiązku podatkowego dla wypłat środków zgromadzonych na rachunku powierniczym oraz obowiązku dokumentowania otrzymanych przez Spółkę kaucji rezerwacyjnych następnie przekazywanych na rachunek powierniczy
Moment powstania przychodu w związku ze sprzedażą części regenerowanych.
Stawka podatku dla opłat określonych w umowie najmu lokalu użytkowego.
Czy różnica pomiędzy wpłaconą a zwróconą kaucją stanowi dla byłego najemcy przychód podatkowy a tym samym Spółdzielnia ma obowiązek wystawić PIT-8C?
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu z tytułu sprzedaży lokalu mieszkalnego stanowiącego odrębną własność wydatków na wkład mieszkaniowy, wkład budowlany do spółdzielni mieszkaniowej oraz wydatków poniesionych u notariusza i kaucji zabezpieczającej. Sposób dokumentowania ww. wydatków mieszkalnego. Możliwość zwolnienia z opodatkowania ½ dochodu uzyskanego przez wnioskodawcę ze sprzedaży
Czy wartość otrzymanej od dostawcy faktury za niezwrócone w danym kwartale opakowania stanowi koszt uzyskania przychodów?Czy wartość wystawionej przez Spółkę faktury na różnicę wartości opakowań odebranych i oddanych dostawcy w danym kwartale stanowi przychód podatkowy?
Czy wpłaty uiszczane przez klientów Spółki na wyodrębniony rachunek kaucyjny, z którego Spółka nie może dysponować, podlegają opodatkowaniu VAT, a jeśli tak, to jakie należy stosować stawki?
Czy opłaty na poczet kaucji (nieoprocentowanych i oprocentowanych) pobierane przez Spółkę od korzystających oraz odpowiednio: zwracane wraz z odsetkami lub rozliczane z wierzytelnościami z tytułu umowy, nie stanowią obrotu w rozumieniu ustawy o VAT do momentu zaliczenia ich na poczet wierzytelności Spółki wynikających z umowy, które same w sobie konstytuują obrót w myśl ustawy o VAT?
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych waloryzacji kaucji mieszkaniowej.
Zryczałtowany podatek dochodowy od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne w zakresie przychodów.
Czy świadczenie określone w umowie jako kaucja jest przychodem Wnioskodawcy w chwili jej zapłaty przez najemcę?
Moment powstania obowiązku podatkowego.
Moment powstania obowiązku podatkowego z tytułu otrzymania kaucji gwarancyjnej.
Czy kaucja i narosłe odsetki od otrzymanej kaucji należne dostawcy towarów/usług, Spółka winna uznać za świadczenie usług podlegające opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług?
moment powstania przychodu oraz kosztów uzyskania przychodu ze sprzedaży mieszkań.
W jakim okresie kwoty kapitalizowanych na koniec poszczególnych miesięcy odsetek naliczanych od wpłaconych przez Spółkę kaucji, podlegać będą zaliczeniu do przychodów podatkowych?
Moment powstania obowiązku podatkowego i stawka podatku VAT.
Moment powstania obowiązku podatkowego i stawka podatku VAT.
Czy Spółka postępuje prawidłowo nie traktując kwoty kaucji jako obrotu w rozumieniu przepisów art. 29 ust. 1 i ust. 2 ustawy o podatku od towarów i usług i nie wystawiając faktury VAT na otrzymaną kaucję?
Czy kwota kaucji zabezpieczającej jest opodatkowana podatkiem dochodowym od osób fizycznych?
Czy w związku z nowelizacją ustawy o podatku od towarów i usług z dnia 7 listopada 2008 r. (Dz. U. Nr 209, poz. 1320), wprowadzającą usługi organizowania targów do art. 27 ust. 2 pkt 3a, w zakresie miejsca świadczenia usługi, należy odstąpić od stosowania art. 19 ust. 13 pkt 4 w zakresie ustalania terminu obowiązku podatkowego dla usługi najmu powierzchni wystawienniczej?
Czy przedmiotową kaucję Wnioskodawca może zaliczyć na poczet należności za świadczone usługi najmu zmniejszając wartość należności o kaucję?
Czy i w którym momencie podlegają opodatkowaniu kaucje?