Interpretacja indywidualna z dnia 22 lipca 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDWP.4011.122.2023.12.JCH
"Kwota należna Korzystającemu do wypłaty" w związku z rozliczeniem umowy leasingu a przychód podatkowy.
"Kwota należna Korzystającemu do wypłaty" w związku z rozliczeniem umowy leasingu a przychód podatkowy.
Przychód z tytułu rozliczenia umowy leasingu.
Zwolnienie od podatku usług pośrednictwa ubezpieczeniowego.
Czy Wnioskodawca, z tytułu świadczonych usług pośrednictwa, zobowiązany jest jedynie do rozliczenia podatku dochodowego z tytułu otrzymanej prowizji?
Czy w opisanym przez Wnioskodawcę zdarzeniu przyszłym Premia uiszczana przez Wnioskodawcę na podstawie noty księgowej na rzecz Spółki może zostać przez Wnioskodawcę zaliczona do kosztów uzyskania przychodu w podatku dochodowym od osób prawnych?
Określenie przychodu podatkowego z tytułu akcji promocyjnej
Zastosowanie zwolnienia od podatku do usługi ubezpieczenia przedmiotu leasingu.
Czy w opisanym przez Wnioskodawcę zdarzeniu przyszłym premia brokerska wypłacana Klientom z tytułu zawarcia umów ubezpieczenia za pośrednictwem Spółki może zostać przez Spółkę zaliczona do kosztów uzyskania przychodu w podatku dochodowym od osób prawnych (dalej zwanym: podatkiem CIT") na podstawie art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
W okolicznościach niniejszej sprawy przedmiotowe usługi leasingu, ubezpieczenia przedmiotu leasingu oraz serwisu nie sposób uznać za jedną usługę, lecz na gruncie ustawy o podatku od towarów i usług stanowią odrębne świadczenia, opodatkowane zgodnie z właściwymi dla nich zasadami, w tym stawkami podatku. Przy czym usługi ubezpieczenia przedmiotu leasingu, której kosztami Wnioskodawca obciąża korzystającego
Czy Spółka jest uprawniona do wypłaty należnych agentom prowizji lub świadczeń wyrównawczych z tytułu rozwiązanych już umów agencyjnych na podstawie przedstawionych przez agentów faktur VAT lub rachunków czy też powinna wystawić PIT-8C na rzecz Agenta z uwagi na niekwalifikowanie tego przychodu po stronie Agenta do przychodów ze źródła uprzednio prowadzonej działalności gospodarczej?
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania podatkiem VAT premii pieniężnych.
Dotyczy podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych zawarcia Umowy Ubezpieczenia.
Czy kwoty premii, które będą wypłacane firmom leasingowym podpisującym umowy ubezpieczenia przy udziale Wnioskodawcy mogą stanowić koszt uzyskania przychodów w podatku dochodowym od osób prawnych?
Opodatkowanie polisy ubezpieczeniowej opłacanej przez pracodawcę pracownikom wyjeżdżającym w zagraniczną podróż służbową.
2. Czy wypłata przez Finansującego na rzecz Korzystającego odszkodowania wynikającego z OWL podlega opodatkowaniu podatkiem VAT?
1. Czy w przypadku finansowania składki ubezpieczeniowej przez finansującego otrzymany w związku z zakończeniem umowy leasingu, sprzedażą z samochodu i wygaśnięciem umowy ubezpieczenia zwrot niewykorzystanej części składki ubezpieczeniowej od Towarzystwa Ubezpieczeniowego jest przychodem finansującego, a po przekazaniu jej korzystającemu - kosztem uzyskania przychodów? 2. Czy w przypadku finansowania
Czy prawidłowe jest stanowisko, że u Finansującego nie powstanie obowiązek zaliczenia odszkodowania za szkodę komunikacyjną do przychodów opodatkowanych, jeżeli Finansujący nie otrzymuje odszkodowania, gdyż Finansujący upoważnił zakład ubezpieczeń do przekazania kwoty odszkodowania dokonującemu naprawy Korzystającemu.
Czy leasingobiorca korzystający z samochodu, na którego wystawiono fakturę za naprawę powypadkową samochodu ma możliwości zaliczenia kosztów naprawy do kosztów uzyskania przychodu? Spółka użytkuje samochody na podstawie umowy leasingu operacyjnego. Przedmiot leasingu jest własnością finansującego (leasingodawcy), który amortyzuje go.
Czy kwota wypłacona pracownikowi z tytułu likwidacji polisy ubezpieczeniowej wykupionej przez pracodawcę stanowi przychód tego pracownika podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym? Czy do w/w przychodu może mieć zastosowanie zwolnienie od podatku dochodowego określone w art.52a ust. 1 pkt 3 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?