Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 07.08.2013, sygn. ILPP2/443-538/13-2/PR, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP2/443-538/13-2/PR

Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania podatkiem VAT premii pieniężnych.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 2 i § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki Akcyjnej, przedstawione we wniosku z dnia 12 czerwca 2013 r. (data wpływu 17 czerwca 2013 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania podatkiem VAT premii pieniężnych jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 17 czerwca 2013 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania podatkiem VAT premii pieniężnych.

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.

Spółka Akcyjna (dalej: Spółka lub Wnioskodawca) w ramach prowadzonej działalności gospodarczej świadczy usługi leasingu, w tym środków transportu. W toku swojej aktywności oferuje m.in. leasing środków transportu wraz z przygotowaną ofertą ubezpieczenia.

Obecnie Spółka planuje zawrzeć/odnowić umowę ubezpieczenia z zakładem ubezpieczeniowym, na zlecenie którego działa firma brokerska, która jest odpowiedzialna za doprowadzenie do jej zawarcia. Firma brokerska otrzyma z tego tytułu wynagrodzenie prowizyjne od zakładu ubezpieczeń. Wnioskodawca nie ma wpływu na wypłatę oraz wysokość otrzymywanego przez brokera wynagrodzenia, jest ono ustalane bezpośrednio z zakładem ubezpieczeniowym przez brokera. Jednocześnie, jeżeli dojdzie do zawarcia umowy ubezpieczenia, Wnioskodawca nie będzie zobowiązany do wypłaty jakichkolwiek kwot (wynagrodzenia, tytułem zwrotu kosztów etc.) usługi pośrednictwa świadczone są bowiem na rzecz zakładu ubezpieczeń, z którym wiąże brokera odrębna umowa w tym zakresie.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00