Interpretacja indywidualna z dnia 06.10.2014, sygn. ILPP2/443-745/14-2/MN, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP2/443-745/14-2/MN
Opodatkowanie czynności kwalifikacji pacjentów do badań klinicznych.
Opodatkowanie czynności kwalifikacji pacjentów do badań klinicznych.
Zwolnienie od podatku usług polegających na przeprowadzaniu badań klinicznych
opodatkowanie podatkiem od towarów i usług badań klinicznych
Podatek od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku VAT badań klinicznych.
Czy usługi medyczne (usługi polegające na badaniach klinicznych produktów leczniczych), mogą być objęte stawką zwolnioną na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 18-19 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. Nr 54 poz. 536 ze zm.)?
Czy w związku z faktem dotyczącym zmiany w sposobie definiowania usług zwolnionych od podatku od towarów i usług począwszy od 1 stycznia 2011 roku zmianie ulegnie stawka podatku od towarów i usług dla lekarzy prowadzących badania kliniczne?
Zwolnienie od podatku VAT usług leczniczych aparatem, sklasyfikowanych pod symbolem PKWiU 85.14.18-00.00.
świadczenie usług na rzecz kontrahenta mającego siedzibę na terytorium Czech, jest miejsce, gdzie podmiot ten ma siedzibę - stosownie do art. 27 ust. 3 ustawy o podatku od towarów i usług, usługi te pozostają poza zakresem opodatkowania VAT w Polsce. Wnioskodawca ma również prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego, związanego ze świadczeniem ww. usług.
Opodatkowanie czynności wydania opinii w sprawie eksperymentu medycznego przez komisję bioetyczną.
Czy Spółka postąpiła słusznie zmieniając klasyfikację swoich usług na usługi badawczo-rozwojowe kierując się pismem z Urzędu Statystycznego?Czy zakres działalności opisany powyżej jest przetwarzaniem danych i dostarczaniem informacji (PKWiU 74.84) czy usługą naukowo-badawczą (PKWiU73)?Czy Spółka ma nadal prawo stosować art. 27 ust. 3 i 4 pkt 3 ustawy o VAT?
Czy zwrot kosztów dojazdów do kliniki oraz noclegów, poniesionych przez ochotników-pacjentów poddawanych badaniom potwierdzającym dopuszczalność leku, jest kosztem uzyskania przychodów? Pacjenci pozostają anonimowi, dlatego Spółka nie może podpisać umowy z pacjentem.
W jakiej formie ma być opodatkowany dochód z tyt. udziału w badaniach klinicznych i czy na koniec roku podatkowego w zeznaniu rocznym PIT-36, czy zaliczkowo na druku PIT-53, czy należy zgłosić działalność gospodarczą i wykazać go jako dochód z działalności gospodarczej ?
podatnik zwraca się z pytaniami, czy:1.uzyskane w wyniku umowy podpisanej z firmą ... z Wielkiej Brytanii przychody należy zakwalifikować do przychodów działalności gospodarczej, czy też do przychodów z działalności wykonywanej osobiście?2.za datę uzyskania przychodu należy uznać dzień wystawienia rachunku, czy też datę wpływu środków pieniężnych na rachunek bankowy oraz dokonać przeliczenia przychodu
podatnik zwraca się z zapytaniem, czy wynagrodzenie wypłacone współbadaczom w związku z zawartymi tzw. podumowami można zakwalifikować do kosztów uzyskania przychodów?
Czy uzyskane przychody z prowadzonych badań klinicznych należy zakwalifikować do przychodów ze źródła jakim jest pozarolnicza działalość gospodarcza, czy też uznać, że są to przychody z działalności wykonywanej osobiście?
Czy w przedmiotowej sprawie, prace zlecone przez Firmę X badań klinicznych leków wykonywanych z udziałem Szpitala z zawiązaniem oddzielnej umowy ze szpitalem na wykonywanie tych badań będą traktowane jako "usługa naukowo-badawcza" i jednocześnie będą opodatkowane podatkiem od towarów i usług?