Interpretacja indywidualna z dnia 28 października 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB2-1.4010.493.2024.1.AG
Zaliczenie do kosztów podatkowych wydatków na nabycie garniturów i garsonek dla pracowników i wspólników.
Zaliczenie do kosztów podatkowych wydatków na nabycie garniturów i garsonek dla pracowników i wspólników.
Zwolnienie z obowiązku ewidencjonowania sprzedaży przy zastosowaniu kasy rejestrującej.
Usługi fryzjerskie oraz wydatki dotyczące zakupu strojów jako koszt uzyskania przychodów w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą (oprawa artystyczna wydarzeń muzycznych).
Możliwość zaliczenia zakupu garnituru do kosztów uzyskania przychodów.
Możliwość opodatkowania przychodów z tytułu zbycia odzieży używanej według stawki 3%.
Zastosowanie zwolnienia z ewidencji sprzedaży przy zastosowaniu kasy rejestrującej.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu wydatków ponoszonych na umundurowanie i wygląd stewarda (marynarka, kamizelka, koszula, spodnie, biały podkoszulek, krawat, płaszcz zimowy, płaszcz przejściowy, szal, poszetka, identyfikatory, przypinki, obuwie, pasek do spodni, skarpety, spinka do krawata, koszty wizyty u fryzjera, perfumy, koszty wizyty u kosmetyczki, zegarek, kosmetyki).
Obowiązki płatnika w związku z: wypłatą kuratorom sądowym ryczałtu na pokrycie zwiększonych kosztów dojazdów służbowych oraz wypłatą pracownikom ekwiwalentu za pranie odzieży roboczej.
Czy Spółka może uznać udział w opisanych targach/wydarzeniach za działania podjęte w celu osiągnięcia przychodów z wcześniej nieoferowanych produktów. Czy Spółka może uznać, iż spełnia warunki wskazane w art. 18eb ust. 4 ustawy o CIT w sytuacji gdy osiągnięcie przychodów z produktów wcześniej nieoferowanych, wystąpi w jednym z dwóch następujących po sobie lat podatkowych. Czy koszty poniesione przez
Możliwość zaliczenia poniesionych wydatków na zakup obuwia, odzieży oraz kosmetyków do kosztów uzyskania przychodów prowadzonej działalności gospodarczej.
Zaliczenie wydatków do kosztów uzyskania przychodów.
W zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków na zakup garnituru, tj. koszuli, marynarki, spodni i butów.
Czy wydatek, który poniosła Spółka na zakup kasku motocyklowego opatrzonego nazwą firmy można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów w wysokości 75% wartości zgodnie z art. 16 ust. 1 pkt 51 i art. 16 ust. 5a updop
Czy Wnioskodawca ma prawo do zaliczenia ekwiwalentów pieniężnych za pranie i używanie odzieży roboczej do kosztów uzyskania przychodu w rozumieniu art. 15 ust. 1 ustawy o CIT.
W zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków na zakup garnituru.
Czy wydatki na zakup koszul, garnituru, spodni, kurtki z trwałe wykonanym na nich logo stanowią koszty uzyskania przychodów?
dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie kosztów uzyskania przychodów
czy Wnioskodawca może zaliczyć do podatkowych kosztów uzyskania przychodu ponoszone wydatki na diety i inne należności za czas podróży, posiłki regeneracyjne, zakwaterowanie, transport z miejsca zakwaterowania do miejsca prowadzenia prac budowlanych, odzież niezbędną do wykonywania pracy.
w zakresie kosztów uzyskania przychodów
Ustalenie, czy Koło może dokonać odliczenia na podstawie art. 15 ust. 1 ustawy o CIT kosztów zakupu ubrań roboczych wydanych swoim członkom.
Możliwość zaliczenia wydatków poniesionych na zakup prezentowanej przez Wnioskodawczynię wyłącznie na blogu odzieży i obuwia do kosztów uzyskania przychodów, w ramach prowadzonej działalności gospodarczej, przy założeniu, że produkty te są ewidencjonowane w sposób opisany we wniosku nie są wykorzystywane na potrzeby osobiste.
możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków na zakup odzieży i obuwia