Interpretacja indywidualna z dnia 13 grudnia 2023 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-2.4010.466.2023.1.EJ
Czy do kosztów uzyskania przychodów można zaliczyć nieamortyzowaną cześć poniesionych nakładów inwestycyjnych.
Czy do kosztów uzyskania przychodów można zaliczyć nieamortyzowaną cześć poniesionych nakładów inwestycyjnych.
Czy niezamortyzowana wartość hali, jako środka trwałego Spółki przekazanego bez prawa do wynagrodzenia na rzecz Wydzierżawiającego, stanowi koszt uzyskania przychodu w rozumieniu ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych na moment przekazania hali przez Wnioskodawcę na rzecz Wydzierżawiającego, tj. 1 czerwca 2023 r.?
Dotyczy ustalenia, czy: - prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, iż u podatnika niebędącego opodatkowanym ryczałtem na podstawie Rozdziału 6 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, koszty poniesione w związku z rozwiązaniem umowy najmu wynikające z decyzji biznesowych, w tym zwłaszcza koszty likwidacji inwestycji w obcym środku trwałym, będą stanowić koszt podatkowy Spółki na podstawie art.
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania czynności odpłatnego udostępniania części budynku A na rzecz Spółki oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego od wydatków inwestycyjnych związanych z budową A przy zastosowaniu proporcji powierzchniowej.
Koszty uzyskania przychodów odsetki od kredytu, wydatki eksploatacyjne i na wyposażenie biura z wydzielonej części budynku mieszkalnego na prowadzenie działalności.
Czy Wnioskodawca jest uprawniony do wprowadzenia do ewidencji środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych części realizowanej inwestycji, w odniesieniu do których wydano pozwolenie na użytkowanie i zaliczanie dokonanych odpisów amortyzacyjnych do kosztów uzyskania przychodów?
Rozliczenie transakcji związanej z budową przez kontrahenta z USA instalacji odzysku wodoru, moment powstania obowiązku podatkowego. Miejsce świadczenia usług dodatkowych - moment powstania obowiązku podatkowego uznanie za dostawę towarów części zamiennych
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów nieumorzonej części inwestycji w obcym środku trwałym.
Koszty uzyskania przychodów związanych z budową parkingu.
Czy Wnioskodawca może skorzystać z prawa zwrotu części za zakup kasy fiskalnej, jeżeli została zakupiona i zgłoszona do Urzędu Skarbowego ponad 3 miesiące przed wszelką sprzedażą, mimo że Serwis zgłosił kasę w Urzędzie Skarbowym kilka dni po wpisanym terminie rozpoczęcia faktycznej działalności?
W którym momencie Spółka powinna ująć w ciężar kosztów uzyskania przychodów straty powstałe w wyniku likwidacji linii energetycznych bądź ich części?
Czy strata odpowiadająca niezamortyzowanej części wartości początkowej środka trwałego (inwestycji w obcym środku trwałym) stanowi koszt uzyskania przychodów, jeżeli A nie miała wpływu na rozwiązanie umowy najmu, a likwidacja nie nastąpiła z powodu utraty przydatności gospodarczej na skutek zmiany rodzaju działalności?
Czy w stosunku do importowanych przez Stronę części i wyposażenia do budowanego tankowca klasyfikowanego wg. Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 18 marca 1997 r. do grupowania:
Czy przywóz silnika uprzednio wywiezionego do kraju trzeciego (USA) w procedurze uszlachetnienia biernego stanowi import części zamiennych, do którego ma zastosowanie 0% stawka podatku od towarów i usług, zgodnie z art. 83 ust. 1 pkt 5 ustawy o podatku od towarów i usług, czy jest produktem kompensacyjnym, przy imporcie którego należy stosować stawkę podatku w wysokości 22%?
1. Czy prawidłowo jest zastosowana stawka VAT 0% przy imporcie usług serwisowania samolotu używanego do transportu międzynarodowego w przypadku, gdy usługi te świadczone są poza Polską ?2. Czy części i produkty zużywalne, które Spółka otrzymuje w ramach umowy na usługę serwisowania samolotu nie podlegają podatkowaniu w przypadku, gdy są instalowane przez pracowników Spółki w Polsce ?
Czy w związku z § 4 pkt 4 Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 28. 03. 2006r. w sprawie kas rejestrujących będzie Pan miał obowiązek zainstalowania kasy fiskalnej od dnia 01.09. 2006r. Pana zdaniem, jeśli nadal nie będzie Pan prowadził sprzedaży na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej, nie będzie Pan musiał instalować kasy, ponieważ nie spełni Pan warunku określonego w
Czy import towarów przeznaczonych jako wyposażenie budowanych przez niego statków, stanowią czynność, o której mowa w art. 83 ust. 1 pkt 4 tej ustawy i podlega opodatkowaniu stawka opodatkowaną w wysokości 0%?
Spółka ma wątpliwości dotyczące stosowania 7% stawki podatku od towarów i usług przy sprzedaży części do wózków inwalidzkich.
W związku z przedstawionym stanem faktycznym Podatnik zapytuje o możliwość zastosowania stawki VAT 0% na podstawie §61 pkt 9 w zw. z pkt 6 lit. "g" rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 marca 2002r.Zdaniem Podatnika Urząd Celny podczas odprawy celnej powinien na podstawie ww. przepisu zastosować stawkę VAT 0% ponieważ:- Podatnik jest armatorem morskim,- przedmiotem importu są części i wyposażenie