Interpretacja indywidualna z dnia 24 lipca 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL1-2.4012.235.2024.2.PM
Planowana sprzedaż ww. nieruchomości będzie – na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy – zwolniona od podatku VAT.
Planowana sprzedaż ww. nieruchomości będzie – na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy – zwolniona od podatku VAT.
Prawo do częściowego odliczenia podatku naliczonego od wydatków związanych z realizacją Zadania, przy zastosowaniu pre-współczynnika, o którym mowa w Rozporządzeniu, a następnie proporcji sprzedaży, o której mowa w art. 90 ust. 3 ustawy.
Możliwość zastosowania zwolnienia od podatku od towarów i usług dla sprzedaży działek nr (...) i (...).
Zwolnienie od podatku VAT – na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 lub 10a ustawy – przy dostawie, tj. przekazaniu lokalu wspólnikowi w zamian za zwolnienie z długu na podstawie umowy datio in solutum, uregulowanej w art. 453 Kodeksu cywilnego oraz wliczanie do zwolnienia podmiotowego transakcji przekazania nieruchomości w ramach datio in solutum.
Prawo do odliczenia podatku VAT od wydatków poniesionych w ramach zadania stosując właściwy dla zakładu budżetowego współczynnik VAT (art. 90).
W konsekwencji, dostawa budynków/części budynku będzie korzystała ze zwolnienia od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy. Uwzględniając zapis art. 29a ust. 8 ustawy – dostawa prawa użytkowania wieczystego gruntów (dwóch działek), na których posadowione są przedmiotowe budynki/część budynku – również będzie korzystała ze zwolnienia od podatku.
Podatek od towarów i usług w zakresie możliwości zastosowania zwolnienia od podatku VAT dla dostawy działek.
Przychód uzyskany przez Panią ze sprzedaży działek nr (…), nabytych w wyniku przeprowadzonego działu spadku będzie korzystał ze zwolnienia z opodatkowania na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 28 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Opodatkowanie sprzedaży udziału w działce zabudowanej.
Opodatkowanie sprzedaży udziału w działce zabudowanej oraz udokumentowanie tej transakcji fakturą VAT.
Sprzedaż przedmiotowego udziału w działce będzie korzystała ze zwolnienia od podatku od towarów i usług na podstawie art. 43 ust 1 pkt 10 ustawy z możliwością rezygnacji z przedmiotowego zwolnienia przy spełnieniu warunków z art. 43 ust. 10 i ust. 11 ustawy. Rezygnacja z tego zwolnienia spowoduje, że Wnioskodawca powinien udokumentować fakturą VAT obrót, który uzyska z tytułu sprzedaży udziału w tej
braku opodatkowania transakcji sprzedaży Nieruchomości, braku możliwości zastosowania zwolnienia od podatku VAT dla dostawy Nieruchomości, prawa Nabywcy do odliczenia podatku VAT w związku z nabyciem Nieruchomości
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego przy zastosowaniu proporcji oraz wyłączenia od opodatkowania czynności, które Miasto wykonuje w ramach reżimu publicznoprawnego.
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego przy zastosowaniu proporcji sprzedaży.
Podatek od towarów i usług w zakresie możliwości rezygnacji ze zwolnienia od podatku przy sprzedaży lokalu handlowego stosownie do art. 43 ust. 10 ustawy.
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego przy zastosowaniu proporcji sprzedaży.
Podatek od towarów i usług w zakresie obowiązku naliczania podatku należnego w związku z wykorzystaniem wydatków mieszanych towarów i usług w pewnej części do zdarzeń (C-D).
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania sprzedaży prawa użytkowania wieczystego działek zabudowanych oraz sposobu ustalenia podstawy opodatkowania jest: prawidłowe w zakresie wysokości opodatkowania sprzedaży nieruchomości;nieprawidłowe w zakresie sposobu ustalenia podstawy opodatkowania nieruchomości.
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania czynności wniesienia aportem sieci kanalizacyjnych.
Czy sprzedaż przez właściciela gruntu nieruchomości gruntowej zabudowanej budynkami zakładu których jest właścicielem na zasadzie art. 231 k.c. będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem VAT?
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania sprzedaży części handlowej budynku przeznaczonej na sklep i obowiązku dokonania korekty podatku naliczonego oraz opodatkowania sprzedaży budynku jako całości oraz opodatkowania sprzedaży części mieszkalnej budynku.
Brak prawa do odzyskania podatku naliczonego w związku z realizacją projektu.
1. Czy w przypadku, gdy Gmina będzie dokonywać korekty odliczenia podatku naliczonego za lata poprzednie, w związku z zastosowaniem proporcji sprzedaży, o której mowa w art. 90 ust. 3 ustawy o VAT, Gmina ma obowiązek ustalania w pierwszej kolejności proporcji sprzedaży na podstawie obrotu osiągniętego w roku poprzedzającym rok podatkowy zgodnie z art. 90 ust. 4 ustawy o VAT (tj. proporcji wstępnej)
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku.