Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 23.10.2015, sygn. ILPP1/4512-1-580/15-4/HW, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP1/4512-1-580/15-4/HW
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania sprzedaży prawa użytkowania wieczystego działek zabudowanych oraz sposobu ustalenia podstawy opodatkowania jest: prawidłowe w zakresie wysokości opodatkowania sprzedaży nieruchomości;nieprawidłowe w zakresie sposobu ustalenia podstawy opodatkowania nieruchomości.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613) oraz § 6 pkt 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r., poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością przedstawione we wniosku z dnia 28 lipca 2015 r. (data wpływu 29 lipca 2015 r.), uzupełnionym pismem z dnia 12 października 2015 r. (data wpływu 14 października 2015 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania sprzedaży prawa użytkowania wieczystego działek zabudowanych oraz sposobu ustalenia podstawy opodatkowania jest:
- prawidłowe w zakresie wysokości opodatkowania sprzedaży nieruchomości;
- nieprawidłowe w zakresie sposobu ustalenia podstawy opodatkowania nieruchomości.
UZASADNIENIE
W dniu 29 lipca 2015 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania sprzedaży prawa użytkowania wieczystego działek zabudowanych oraz sposobu ustalenia podstawy opodatkowania. Wniosek został uzupełniony pismem z dnia 12 października 2015 r. o doprecyzowanie opisu sprawy oraz dodatkową opłatę.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.
Spółka sprzedaje w drodze przetargu prawo użytkowania wieczystego nieruchomości zabudowanej, składającej się z pięciu działek stanowiących kompletny i zwarty układ funkcjonalny, dla których prowadzona jest jedna księga wieczysta. Jest to część terenu stanowiącego obecnie dworzec autobusowy. Nabycie prawa użytkowania wieczystego gruntu nastąpiło na mocy decyzji Wojewody z dnia 2 kwietnia 1996 r. Spółka jest właścicielem znajdujących się na terenie dworca budynków i budowli. Jedna z działek objętych postępowaniem przetargowym jest zabudowana budynkiem dworca autobusowego i wiatą przystankową (co jest ujawnione w księdze wieczystej).
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right