Interpretacja indywidualna z dnia 24 października 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP1-1.4012.575.2024.2.ESZ
Uznanie sprzedaży zabudowanych działek za transakcję opodatkowaną bez uwzględnienia zwolnienia.
Uznanie sprzedaży zabudowanych działek za transakcję opodatkowaną bez uwzględnienia zwolnienia.
Zwolnienia od podatku dostawy nieruchomości.
Nieuznanie sprzedaży prawa własności nieruchomości na rzecz jej użytkownika wieczystego za dostawę towarów i niepodlegania opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług tej sprzedaży.
Uznanie sprzedaży udziału w prawie własności działki wydzielonej z działki nr 2/1 za czynność podlegającą opodatkowaniu VAT, niekorzystającą ze zwolnienia od podatku VAT.
Zwolnienie z podatku VAT przy dostawie wydzielonego lokalu wraz ze związanym z nim prawem własności gruntu.
Brak podlegania opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług sprzedaży prawa własności nieruchomości gruntowej zabudowanej na rzecz dotychczasowego użytkownika wieczystego.
Obowiązki podatkowe, w zakresie podatku od towarów i usług, dotyczących sprzedaży Praw do Nieruchomości, obejmujących prawo użytkowania wieczystego działki nr (…) oraz prawa własności działki nr (…).
czy przychód z tytułu nabycia gruntu rolnego przez zasiedzenia należało rozpoznać w 2007 r., tj. w momencie nabycia prawa własności do gruntu rolnego wskazanego w postanowieniu Sądu, w związku z czym zobowiązanie podatkowe przedawniło się z upływem 2013 r.; - czy przychód z tytułu sprzedaży gruntu rolnego będzie korzystał ze zwolnienia z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych na podstawie
Opodatkowanie podatkiem VAT sprzedaży prawa własności gruntu użytkownikowi wieczystemu.
opodatkowanie sprzedaży własności nieruchomości na rzecz jej dotychczasowego użytkownika wieczystego
Sprzedaż udziału w nieruchomości.
Czy sprzedaż prawa użytkowania wieczystego działki nr 1/1 wraz z prawem własności budynku na niej wybudowanego, będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem VAT.
Czy umowa sprzedaży Nieruchomości nie będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych?
Czy w zakresie, w jakim Transakcja będzie opodatkowana podatkiem od towarów i usług oraz nie będzie podlegała zwolnieniu z podatku od towarów i usług, sprzedaż przedmiotowych Działek na rzecz Zainteresowanego nie będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnej zgodnie z art. 2 pkt 4 lit. a) ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych?
Dochody z kwalifikowanych praw własności intelektualnej (IP BOX).
Sprzedaż przez Zainteresowanego niebędącego stroną postępowania opisanego we wniosku udziału w Nieruchomości będzie stanowić czynność podlegającą opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług, która nie będzie korzystała ze zwolnienia z tego podatku. To oznacza, że planowana transakcja sprzedaży udziału w Nieruchomości nie będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych, gdyż będzie
Skoro omawiana we wniosku transakcja sprzedaży Nieruchomości będzie faktycznie w całości opodatkowana podatkiem od towarów i usług (nie będzie z tego podatku zwolniona), to do opisanej transakcji znajdzie zastosowanie wyłączenie zawarte w art. 2 pkt 4 lit. a) ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych. W takim przypadku opisana transakcja sprzedaży będzie wyłączona z opodatkowania w podatku od czynności
Zatem, skoro omawiana we wniosku transakcja sprzedaży Nieruchomości (udziałów w niej) będzie faktycznie w całości opodatkowana podatkiem od towarów i usług (nie będzie z tego podatku zwolniona, gdyż Zainteresowani deklarują złożenie oświadczenia o rezygnacji ze zwolnienia), to do opisanej transakcji znajdzie zastosowanie wyłączenie zawarte w art. 2 pkt 4 lit. a) ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych
Obowiązki płatnika z tytułu przeniesienia praw własności zestawów solarnych na rzecz mieszkańców gminy.
1. Skoro omawiana we wniosku transakcja sprzedaży Nieruchomości będzie faktycznie w całości opodatkowana podatkiem od towarów i usług (nie będzie z tego podatku zwolniona), to do opisanej transakcji znajdzie zastosowanie wyłączenie zawarte w art. 2 pkt 4 lit. a) ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych.
Jak wskazali Zainteresowani w uzupełnieniu wniosku, sprzedaż prawa wieczystego użytkowania gruntu (działek o nr 1-4) oraz prawa własności działek o nr 5 i 6 była zgodnie z intencją stron opodatkowana podatkiem od towarów i usług (nie była z tego podatku zwolniona). A zatem, skoro sprzedaż prawa użytkowania wieczystego gruntu oraz prawa własności nieruchomości i budynków była opodatkowana podatkiem
Sprzedaż udziału 1/2 w nieruchomości zabudowanej budynkiem handlowo-biurowo-usługowym będzie wyłączona z opodatkowania PCC w zakresie, w jakim jest objęta podatkiem VAT, tj. w zakresie sprzedaży udziału w gruncie, natomiast w części obejmującej budynek, jako iż nie będzie on przedmiotem dostawy (władztwo ekonomiczne dzierżawcy, który budynek wybudował), będzie objęta opodatkowaniem PCC.
Opisana we wniosku transakcja, z uwagi na objęcie jej zakresem ustawy o podatku od towarów i usług, będzie wyłączona z opodatkowania podatkiem od czynności cywilnoprawnych na mocy art. 2 pkt 4 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych.
Opisana we wniosku transakcja, z uwagi na objęcie jej zakresem ustawy o podatku od towarów i usług, będzie wyłączona z opodatkowania podatkiem od czynności cywilnoprawnych na mocy art. 2 pkt 4 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych.