Interpretacja indywidualna z dnia 22 października 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT1.4011.394.2024.3.MN
Ustalenie formy opodatkowania z tytułu prowadzonej działalności.
Ustalenie formy opodatkowania z tytułu prowadzonej działalności.
Obowiązki płatnika dotyczące sposobu opodatkowania świadczeń z ZFŚS sfinansowanych pracownikom, emerytom i rencistom
Obowiązki płatnika ciążące na Szkole w związku ze finasowaniem świadczeń z ZFŚS dla pracowników, emerytów i rencistów.
Ustalenie przychodu i limitu zwolnienia.
Powstanie obowiązku podatkowego na podstawie art. 19a ust. 8 ustawy oraz udokumentowanie fakturą przekazanej zaliczki, a także podleganie opodatkowaniu podatkiem VAT końcowych rozliczeń między Państwem a Partnerem.
Obowiązki płatnika w związku z wypłatą stypendiów, za odbywanie stażu w ramach projektu pilotażowego
Czy Spółka postępuje prawidłowo, wyliczając zaliczkę na podatek dochodowy od osób prawnych na podstawie prawidłowo prowadzonych ksiąg rachunkowych, stosując zasadę wyrażoną w art. 17 ust. 2 pkt 4 ustawy o rachunkowości? (pytanie zadane we wniosku jako pierwsze w kolejności)
Czy w związku z tym, że Szpital nie dokonywał płatności swoich zobowiązań w określonym terminie (art. 18f ust. 1), lecz jako podmiot korzysta ze zwolnienia na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 4 oraz art. 25 ust. 5 ustawy CIT, czy był zobowiązany do zwiększania podstawy opodatkowania oraz podstawy obliczania zaliczek w trakcie roku podatkowego zgodnie z art. 25 ust. 19 ustawy CIT?
Wystąpienie straty podatkowej oraz stosowanie art. 18f ustawy o CIT przez podatników, których dochody są zwolnione od podatku dochodowego na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 4 ustawy o CIT
Kwestia ustalenia czy po stronie Wnioskodawcy powstanie przychód w związku z otrzymaniem – w wyniku utraty statusu zakładu pracy chronionej – zwrotu nadpłaconych środków z tytułu zaliczek na podatek dochodowy pobranych przez niego jako płatnika.
Opodatkowanie dochodów z tytułu sprzedaży licencji/praw do filmików zamieszczonych w Internecie.
Skutki podatkowe podziału przez wydzielenie dla Spółki dzielonej i Spółki przejmującej zarówno do dnia poprzedzającego dzień wydzielenia jak i po Dniu wydzielenia ZCP w wyniku planowanego podziału przez wydzielenie.
Czy Fundacja powinna odprowadzać zaliczki miesięczne na podatek dochodowy z tytułu zysków uzyskanych z prowadzenia działalności gospodarczej jako wspólnik spółki komandytowej?
obowiązki Spółki w związku z wypłatą wynagrodzeń pracownikom z tytułu pracy wykonywanej we Francji
Opodatkowania wynagrodzenia wypłacanego pracownikowi rezydentowi Francji z tytułu pracy wykonywanej na terytorium Polski.
Czy dochody otrzymywane przez pracownika tymczasowego z tytułu pracy wykonywanej we Francji na rzecz podmiotu mającego siedzibę we Francji będą opodatkowane we Francji, a od tych dochodów Wnioskodawca nie będzie obowiązany do obliczania i pobierania zaliczek na podatek dochodowy w Polsce?
Czy podatnik może do kalkulacji zaliczek na podatek dochodowy od osób prawnych uwzględniać wartość biernych rozliczeń międzyokresowych kosztów utworzonych na koszty bezpośrednie oraz czy może uwzględniać w kosztach okresu te koszty bezpośrednie i pośrednie wynikające z faktur wystawionych przez dostawców w okresie następnym, na podstawie innego dokumentu niż faktura/rachunek (na podstawie dokumentu
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie skutków podatkowych z tytułu wystawienia przez Spółkę faktury korygującej in minus.
1. Czy w związku z powyżej opisanym stanem faktycznym Wnioskodawca powinien zastosować zwolnienie wynikające z art. 21 ust. 1 pkt 46 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, zgodnie z którym wolne od podatku dochodowego są dochody otrzymane przez podatnika, jeżeli pochodzą od rządów państw obcych, organizacji międzynarodowych lub międzynarodowych instytucji finansowych ze środków bezzwrotnej
Czy sposób kalkulacji zaliczek przez Spółkę, wskazany w stanie faktycznym, jest prawidłowy, tj. czy koszty bezpośrednie związane ze świadczeniem przez Spółkę usług w danym miesiącu a udokumentowane fakturą otrzymaną po jego zakończeniu, jednak przed dniem zapłaty zaliczki na podatek dochodowy, powinny zostać potrącone w miesiącu, w którym powstał odpowiadający im przychód?
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie ujęcia w momencie sprzedaży towarów cen wynikających z dokonanych w międzyczasie przecen z jednoczesnym powiązaniem tych wartości z wartościami zaksięgowanymi na koncie Przecena magazynu (czyli odchyleniami cen zakupu księgowanymi na koncie Przecena magazynu).
Zakres obowiązków płatnika związanych z wypłatą wynagrodzeń biegłym sądowym, tłumaczom przysięgłym, biegłym (tłumaczom) z zakresu daktylologii, adwokatom i radcom prawnym, kuratorom sądowym i mediatorom.
W jaki sposób będą opodatkowane przychody osoby fizycznej, która jako wspólnik Spółki komandytowo-akcyjnej będzie mieć status akcjonariusza, z tytułu udziału w zysku w tej Spółce?
Czy kwotę zaliczki na podatek dochodowy wynikającą z decyzji organu podatkowego, wydanej na podstawie art. 22 § 2a ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa, Wnioskodawca ma prawo pomniejszyć o kwotę składki na ubezpieczenie zdrowotne, o której mowa w art. 27b ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, zapłaconej w danym miesiącu przez Zainteresowanego?