Interpretacja indywidualna z dnia 2 lipca 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT1-1.4012.277.2024.2.WL
Możliwość korzystania ze zwolnienia od podatku VAT w związku ze świadczeniem usług w zakresie mediacji.
Możliwość korzystania ze zwolnienia od podatku VAT w związku ze świadczeniem usług w zakresie mediacji.
Możliwość korzystania ze zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 113 ust. 1 i ust. 9 ustawy w związku ze świadczeniem usług w zakresie mediacji.
Brak obowiązku skorygowania sprzedaży w stosunku do której skorzystano z tzw. „ulgi na złe długi”.
Uznanie wykonywanych przez Wspólnika na rzecz Spółki powtarzających się świadczeń niepieniężnych za odpłatne świadczenie usług podlegające opodatkowaniu podatkiem VAT oraz możliwości skorzystania przez Wspólnika ze zwolnienia podmiotowego określonego w art. 113 ustawy i sposob dokumentowania wykonywanych przez Wspólnika powtarzających się świadczeń niepieniężnych.
w zakresie niewliczenia do wartości sprzedaży, o której mowa w art. 113 ust. 1 ustawy wynagrodzenia uzyskiwanego przez Wnioskodawcę z tytułu pełnienia funkcji prezesa zarządu
Opodatkowanie otrzymanego odszkodowania podstawową stawką podatkową, dokumentowanie zwrotu odszkodowania oraz prawa do rozliczenia kwoty zmniejszenia podatku należnego w wyniku zwrotu odszkodowania w bieżącej deklaracji podatkowej
Czy Spółka ma obowiązek korygować kwotę podatku naliczonego do odliczenia, jeśli zmianie uległa wartość sprzedaży zwolnionej od podatku od towarów i usług?
1. Czy, Spółka powinna rozpoznać przychód do opodatkowania wyłącznie w wysokości prowizji obliczonej jako procent sprzedaży wyrażonej w polskich złotych, również w przypadku sprzedaży komisowej wyrażonej w walutach obcych?2. Czy przychód powinien zostać rozpoznany w momencie wystawienia faktury ostatecznemu nabywcy towarów?3. Czy, rozliczenia wynikające z zastosowania różnych kursów wymiany walut w
Wątpliwości Podatnika dotyczą tego, czy faktura zaliczkowa, która dokumentuje częściową wpłatę otrzymaną na poczet sprzedaży nieruchomości - lokalu mieszkalnego, powinna zawierać informację dotyczącą całkowitej wartości brutto zbywanej nieruchomości, w przypadku, gdy informacja dotycząca ceny zbywanej nieruchomości nie jest możliwa do ustalenia w chwili wpłaty zaliczki przez nabywcę.
1. Czy zamawiający (gmina) jest zobowiązany zapłacić żądane przez Wykonawcę wynagrodzenie wyższe niż uzgodnione przez obie strony w umowie ?2. Jak prawidłowo powinna być sporządzona faktura za wykonaną budowę hali sportowej ?
Czy faktura VAT dokumentująca sprzedaż na eksport (poza granice Unii Europejskiej) a wystawiona w walucie obcej powinna być przeliczona na złotówki wg średniego kursu NBP obowiązującego w dniu wystawienia faktury?
Prawidłowy moment ujęcia faktury korygującej stanowiącej podstawę do zwiększenia lub zmniejszenia wartości sprzedaży z tytułu eksportu towarów.
Czy podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług sprzedaż przez wspólnotę mieszkaniową energii cieplnej osobom nie będącym członkami wspólnoty?