Interpretacja indywidualna z dnia 14 października 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT2.4011.443.2024.1.ENB
Możliwość zastosowania zwolnienia przedmiotowego do świadczenia otrzymywanego z Niemiec.
Możliwość zastosowania zwolnienia przedmiotowego do świadczenia otrzymywanego z Niemiec.
Skutki podatkowe wypłaty renty z fundacji rodzinnej.
Obowiązki płatnika w związku z wypłatą renty wyrównawczej.
Obowiązki płatnika w związku z wypłatą renty wyrównawczej.
Obowiązki płatnika w związku z wypłatą renty wyrównawczej.
Renta rodzinna otrzymywana z Francji podlega opodatkowaniu w Polsce. Renta ta nie korzysta ze zwolnienia od opodatkowania na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 2 ustawy o PIT.
Skoro świadczenie wdowie wraz z wyrównaniem jest Pani przyznane i wypłacane na podstawie przepisów o świadczeniach rodzinnych obowiązujących we Francji – to świadczenie jest w Polsce zwolnione od podatku na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 8 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Nie jest Pani zobowiązana do odprowadzenia od tego świadczenia podatku w Polsce. Bank nie powinien pobierać zaliczki
Opodatkowanie renty rodzinnej/świadczenia wdowiego z Francji.
Ustalenie, czy Wnioskodawca powinien w latach 2016-2020 opodatkowywać wydatki niestatutowe (m.in. wpłaty PFRON, wydatki na reprezentację, koszty sądowe, koszty zasądzonych rent i odszkodowań) na podstawie art. 25 ust. 4 ustawy o CIT.
Ustalenie czy Odstępne wypłacane Seniorom w zamian za ograniczenie przysługujących im praw - Służebności Osobistej Mieszkania - w wysokości odpowiadającej kwocie czynszu najmu stanowi po stronie Funduszu koszt uzyskania przychodu oraz czy jest to koszt związany bezpośrednio z przychodem uzyskiwanym w postaci czynszu najmu czy też dodatkowy koszt związany z nabyciem nieruchomości przez Spółkę.
Opodatkowanie podatkiem dochodowym od osób fizycznych świadczeń otrzymywanych z Francji, Niemiec i Polski.
Stosownie do art. 22 ust. 1 w zw. z art. 22 ust. 3 i ust. 3a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, wobec otrzymania zasądzonych przez Sąd odsetek od kwot odszkodowania i zadośćuczynienia z tytułu wypadku przy pracy, Wnioskodawca może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów wydatki poniesione na wynagrodzenie (prowizje) kancelarii adwokackiej, obejmujące usługi związane z obsługą prawną,
obowiązki płatnika – opodatkowanie renty wdowiej
Opodatkowanie świadczenia pieniężnego otrzymywanego z Francji.
Opodatkowanie emerytury i renty z Francji.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie opodatkowania renty wdowiej z Irlandii oraz opodatkowania renty wypadkowej z Finlandii.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie obowiązku podatkowego.
Czy w Polsce winno być opodatkowane świadczenie pobierane z Francji, skoro według Francji nie przekracza ono progu do opodatkowania? Czy nie zaistnieje w tej sytuacji podwójne opodatkowanie?
Czy świadczenie otrzymywane z Francji należy opodatkować w Polsce zgodnie z art. 27 ust. 8 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych czy też zgodnie z art. 27 ust. 9 cyt. ustawy?
Gdzie Wnioskodawca będzie składał zeznania podatkowe od dochodów z emerytury inwalidzkiej?
Sprzedaż spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego przed upływem 5 lat od końca roku, w którym doszło do jego ponownego nabycia.
Gdzie wnioskodawca będzie składał zeznania podatkowe od dochodów z emerytury inwalidzkiej?
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie opodatkowania rent otrzymywanych z Francji.
Czy świadczenie otrzymywane z Francji należy opodatkować w Polsce zgodnie z art. 27 ust. 8 ustawy czy też zgodnie z art. 27 ust. 9 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?