Interpretacja indywidualna z dnia 06.07.2016, sygn. ITPP3/4512-238/16-4/AT, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP3/4512-238/16-4/AT
Zastosowanie stawki VAT 0% do wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów i eksportu towarów.
Zastosowanie stawki VAT 0% do wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów i eksportu towarów.
Zasadność zastosowania (na podstawie art. 41 ust. 9b ustawy) 0% stawki podatku do zaliczki otrzymanej na poczet dostawy eksportowej.
dokumentacja uprawniająca do zastosowania preferencyjnej stawki podatku 0% w eksporcie towarów
1. Czy przedmiotowa transakcja, w wyniku której produkty kompensacyjne zostały wywiezione z terytorium kraju i dostarczone do Nabywcy posiadającego siedzibę w X, stanowi eksport towarów w rozumieniu art. 2 pkt 8 ustawy o VAT?2. Czy dokumenty zgromadzone przez Spółkę, potwierdzające wywóz towarów poza terytorium Unii Europejskiej, są wystarczające dla zastosowania preferencyjnej stawki 0% VAT z art.
Czy w opisanym wyżej zdarzeniu przyszłym Spółka będzie uprawniona do rozliczenia transakcji jako eksport towarów i zastosowania stawki 0%?
Uznanie świadectwa weterynaryjnego wpisanego do komunikatu IE-599 za dokument potwierdzający tożsamość towaru będącego przedmiotem dostawy
uznanie sprzedaży towarów na rzecz podmiotu z siedzibą na terytorium państwa trzeciego za eksport towarów oraz zastosowania do niej stawki podatku 0%
Zastosowanie stawki 0% dla otrzymanej zaliczki w sytuacji, gdy wywóz towaru poza terytorium Unii Europejskiej nastąpi w terminie dłuższym niż 2 miesiące od otrzymania tej zaliczki
Zastosowania stawki 0% w eksporcie towarów.
Prawo do zastosowania stawki 0% dla czynności eksportu towarów w przypadku otrzymania zaliczki
uznanie dostawy towarów za eksport towarów dokonywany w ramach transakcji łańcuchowej i zastosowanie stawki podatku w wysokości 0%
rozpoznanie eksportu towaru i jego opodatkowanie w ramach transakcji łańcuchowej oraz objęcie stawką 0 % świadczeń pomocniczych do eksportu, - wykazywania w osobnej pozycji na fakturze kosztów dodatkowych będących elementem składowym eksportu (dostawy towarów).
Skoro w systemie ECS potwierdzenie wywozu towarów poza terytorium Unii Europejskiej odbywa się za pomocą elektronicznego komunikatu IE-599, podpisywanego przez ten system przy użyciu klucza do bezpiecznej transmisji danych (który to komunikat dokumentuje czynność łatwą do zweryfikowania przez organy celne), to jego kopią może być każdy rodzaj dokumentu, który wiernie odzwierciedla treść oryginału.
Możliwość zastosowania stawki VAT 0% na okoliczność eksportu towarów w ramach transakcji łańcuchowej.
W zakresie obowiązku wystawienia faktury korygującej z tytułu zwrotu zaliczki oraz określenia okresu rozliczeniowego, w którym winna zostać wykazana ww. faktura korygująca.
W zakresie zastosowania stawki 0% na fakturze wystawionej z tytułu otrzymania części zapłaty przed dokonaniem wywozu towarów.
Zastosowanie stawki 0% dla eksportu towarów
Zastosowania stawki 0% dla eksportu towarów
zastosowanie stawki 0% dla czynności eksportu towarów w przypadku otrzymania zaliczki
Możliwość zastosowania stawki VAT 0% na okoliczność otrzymania zaliczki w eksporcie.
Możliwość zastosowania stawki VAT 0% na okoliczność otrzymania zaliczki w eksporcie w sytuacji, gdy wywóz następuje po upływie 2 miesięcy od otrzymania tej zaliczki.
Prawo do zastosowania 0% stawki podatku w przypadku otrzymania zaliczek z tytułu eksportu towarów oraz sposób ich wykazywania w deklaracjach VAT-7.
Możliwość zastosowania stawki VAT 0% na okoliczność otrzymania zaliczki w eksporcie.
Czy Spółka mogła lub będzie mogła zastosować stawkę podatku VAT 0% na podstawie art. 41 ust. 9b ustawy o VAT do zaliczek otrzymanych po 1 stycznia 2014 roku tytułem dostaw eksportowych, gdy wywóz towarów uzasadniony specyfiką opisanej transakcji nastąpił bądź nastąpi po upływie dwóch miesięcy, licząc od końca miesiąca, w którym Spółka otrzymała zaliczkę?W deklaracji za jaki okres Spółka powinna wykazać