Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 12.09.2014, sygn. ITPP3/443-380/14/AT, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP3/443-380/14/AT
Możliwość zastosowania stawki VAT 0% na okoliczność otrzymania zaliczki w eksporcie.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 9 lipca 2014 r. (data wpływu 14 lipca 2014 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie możliwości zastosowania stawki 0% dla czynności eksportu towarów w związku z otrzymaniem zaliczki w sytuacji, gdy wywóz występuje w terminie dłuższym niż 2 miesiące od otrzymania tej zaliczki jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 14 lipca 2014 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie możliwości zastosowania stawki 0% dla czynności eksportu towarów w związku z otrzymaniem zaliczki w sytuacji, gdy wywóz występuje w terminie dłuższym niż 2 miesiące od otrzymania tej zaliczki.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.
Spółka jest czynnym podatnikiem VAT, powstała w 2013 r. i zajmuje się eksportem drewna do Chińskiej Republiki Ludowej. Od 2013 r. współpracuje z chińskimi firmami oraz i na zlecenia tych firm zajmuje się kompleksowo zakupem i zaopatrzeniem w drewno z Polski według indywidualnych specyfikacji klientów (tj. określone długości i grubości drewna, klasy drewna, termin dostawy), wyszczególnionych w umowach z tymi kontrahentami.
Z uwagi na dużą wielkość zamówień Spółka dokonuje zakupów drewna prawie w 100% w . W Polsce zakupy te odbywają się za pośrednictwem systemowych aukcji internetowych w aplikacji , w cyklach półrocznych. Pierwszy cykl rozpoczyna się na początku maja, drugi w październiku. Oba cykle trwają około 3-4 tygodni, w zależności od tego, ile jest drewna wystawionego do licytacji z poszczególnych .
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right