Interpretacja indywidualna z dnia 9 lipca 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL1-1.4012.277.2024.2.EK
Odliczenie 100% kwoty podatku naliczonego od wydatków poniesionych na czynsz najmu i paliwo.
Odliczenie 100% kwoty podatku naliczonego od wydatków poniesionych na czynsz najmu i paliwo.
Obowiązki płatnika – wykorzystywanie samochodów służbowych do celów prywatnych.
Ustalenie czy ponoszone przez Spółkę wydatki nie podlegają opodatkowaniu ryczałtem od dochodów spółek.
Prawo do pełnego odliczenia podatku VAT od wydatków związanych z użytkowaniem poolowego samochodu służbowego.
1. Czy wydatki ponoszone przez Spółkę na funkcjonowanie Centrum, do utworzenia oraz uczestnictwa, w którym Spółka jest obowiązana przepisami prawa, stanowią dla Spółki koszty uzyskania przychodów i Spółka powinna je rozpoznać jako pośrednie koszty podatkowe w dacie ich poniesienia lub poprzez odpisy amortyzacyjne od nabytych wartości niematerialnych i prawnych? 2. Gdy Produkt będący wartością niematerialną
Ustalanie wartości nieodpłatnego świadczenia przysługującemu pracownikowi z tytułu wykorzystywania samochodu służbowego do celów prywatnych. – pomniejszenie wysokości ryczałtu określonego w art. 12 ust. 2a ustawy PIT o wartość ryczałtowych kosztów paliwa zużytego do jazd prywatnych.
Ustalenie, w którym okresie rozliczeniowym powstaje obowiązek podatkowy w podatku dochodowym od dochodu spółek z tytułu ukrytych zysków.
Obowiązki płatnika w związku z użytkowaniem przez pracowników samochodów służbowych do celów prywatnych.
Obowiązki płatnika w związku z użytkowaniem przez pracowników samochodów służbowych.
Obowiązki płatnika z tytułu ponoszonych wydatków na zakup paliwa do samochodów służbowych wykorzystywanych przez pracowników do celów prywatnych.
w zakresie kosztów uzyskania przychodów z tytułu użytkowania samochodów osobowych do celów prywatnych
Skutki podatkowe korzystania przez pracowników z samochodów służbowych do celów prywatnych i związanych z tym obowiązków płatnika
Brak uznania użytkowanych samochodów za wykorzystywane wyłącznie do działalności gospodarczej i brak prawa do odliczenia całości podatku naliczonego w związku z ich eksploatacją.
Prawo do odliczenia całości podatku naliczonego od wydatków związanych z użytkowaniem samochodów osobowych o napędzie elektrycznym.
W zakresie obowiązków płatnika w związku z wykorzystywaniem przez pracowników samochodów służbowych do celów prywatnych.
Obowiązki płatnika w związku z użytkowaniem przez pracowników samochodów służbowych.
Obowiązki płatnika w związku z użytkowaniem przez pracowników samochodów służbowych do celów prywatnych.
Prawo do odliczenia 100% podatku naliczonego wynikającego z wydatków związanych z samochodem służbowym.
Reasumując, kwota ryczałtu określona w ustawie nie obejmuje wszystkich wydatków związanych z wykorzystywaniem przez pracownika samochodu służbowego pracodawcy do celów prywatnych, w szczególności kosztów paliwa, a w konsekwencji Wnioskodawca - jako płatnik podatku dochodowego - stosownie do art. 31 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych - zobowiązany jest doliczyć do przychodów pracownika ze
Ustalanie wartości nieodpłatnego świadczenia przysługującemu pracownikowi z tytułu wykorzystywania samochodu służbowego do celów prywatnych.
Brak prawa do odliczenia 100% podatku naliczonego wynikającego z wydatków związanych z samochodem służbowym.
Reasumując, kwota ryczałtu określona w ustawie nie obejmuje wszystkich wydatków związanych z wykorzystywaniem przez pracownika samochodu służbowego pracodawcy do celów prywatnych, w szczególności kosztów paliwa, a w konsekwencji Wnioskodawca jako płatnik podatku dochodowego stosownie do art. 31 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych zobowiązany jest doliczyć do przychodów pracownika ze stosunku
Czy wartość pieniężna nieodpłatnego świadczenia przysługującego pracownikowi z tytułu wykorzystywania samochodu służbowego do celów prywatnych, o której mowa w art. 12 ust. 2a uopdof obejmuje koszty użytkowania takie jak paliwo?