Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 13 lipca 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-2.4010.265.2022.1.MZA

Ustalenie, w którym okresie rozliczeniowym powstaje obowiązek podatkowy w podatku dochodowym od dochodu spółek z tytułu ukrytych zysków.

Interpretacja indywidualna – stanowisko nieprawidłowe.

Szanowni Państwo,

stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w podatku dochodowym od osób prawnych jest nieprawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

13 kwietnia 2022 r. wpłynął Państwa wniosek z 11 kwietnia 2022 r., o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy ustalenia, w którym okresie rozliczeniowym powstaje obowiązek podatkowy w podatku dochodowym od dochodu spółek z tytułu ukrytych zysków.

Treść wniosku jest następująca:

Opis stanu faktycznego

X Sp. z o.o. (dalej: „Spółka” albo „Wnioskodawca”) prowadzi działalność w zakresie dystrybucji profesjonalnego i domowego sprzętu gimnastycznego oraz świadczy usługi serwisowe i gwarancyjne tych urządzeń. Wnioskodawca prowadzi działalność w formie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością i jest zarejestrowanym podatnikiem VAT czynnym w Polsce oraz podlega opodatkowaniu podatkiem od osób prawnych. Od 1 stycznia 2022 r. Spółka wybrała opodatkowanie na zasadach ryczałtu od dochodów spółek. Spółka jest podatnikiem spełniającym warunki o których mowa w art. 28j ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (dalej: ustawa lub u.p.d.o.p). W ramach swojej działalności Wnioskodawca ponosi koszty pośrednie, które dotyczą okresu przekraczającego rok podatkowy. W takim przypadku Spółka ujmuje je w koszty dla potrzeb bilansowych oraz podatkowych proporcjonalnie do okresu, którego dotyczą. Koszty, które Spółka rozlicza w ten sposób dotyczą między innymi ubezpieczenia samochodów osobowych, które obejmują zazwyczaj 12 miesięcy ale poszczególne miesiące wchodzą do różnych lat podatkowych oraz opłaty wstępnej w leasingu operacyjnym samochodów osobowych, która stanowi składnik wynagrodzenia leasingodawcy w okresie trwania umowy leasingowej. Opłata wstępna dotyczy okresu od 24 do 36 miesięcy. Jeśli samochód osobowy jest używany przez udziałowca Spółki do celów mieszanych wydatki ponoszone przez Spółkę w wysokości 50% tych wydatków stanowią podstawę opodatkowania ryczałtem jako dochody z tytułu ukrytych zysków.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00