Interpretacja indywidualna z dnia 29 kwietnia 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP4-2.4012.43.2024.3.MC
Skutki podatkowe związane z udostępnieniem Handlowcom Narzędzi na potrzeby świadczenia Usług.
Skutki podatkowe związane z udostępnieniem Handlowcom Narzędzi na potrzeby świadczenia Usług.
Prawo do pełnego odliczenia VAT od wydatków na zakup ww. pojazdu oraz wydatków związanych z jego eksploatacją.
Prawo do pełnego odliczenia podatku naliczanego w związku z zakupem pojazdów samochodowych oddawanych w najem lub dzierżawę; obowiązku prowadzenia ewidencji przebiegu pojazdów, o której mowa w art. 86a ust. 4 pkt 1 ustawy oraz zgłoszeń informacji właściwemu Naczelnikowi Urzędu Skarbowego.
Prawo do pełnego odliczenia podatku naliczonego z tytułu wydatków związanych z użytkowaniem samochodu osobowego na podstawie umowy leasingu operacyjnego.
Prawo do odliczenia podatku od wydatków związanych z nabyciem i eksploatacją samochodu.
Dotyczy prawa do odliczenia podatku naliczonego w wysokości 100% z tytułu wydatków poniesionych na nabycie oraz użytkowanie samochodów osobowych oraz obowiązku prowadzenia ewidencji przebiegu samochodów osobowych.
Dotyczy pełnego odliczenia podatku VAT od rat leasingowych, czynszu najmu, paliwa i pozostałych wydatków eksploatacyjnych związanych z samochodami służbowymi.
Brak prawa do pełnego odliczenia VAT od wydatków na zakup ww. pojazdu oraz wydatków związanych z jego eksploatacją
Prawo do odliczenia 100% kwoty podatku naliczonego od wydatków związanych z pojazdami samochodowymi pomimo nieprowadzenia przez Spółkę ewidencji przebiegu pojazdu, o której mowa w art. 86a ust. 4 pkt 1, ust. 6-8 ustawy o VAT.
Prawo do odliczenia podatku od wydatków związanych z nabyciem i eksploatacją samochodu.
Czy istnieje możliwość odliczenia podatku VAT zawartego w fakturach za opłaty leasingowe, zakup paliwa oraz wydatki eksploatacyjne dot. samochodu osobowego?.
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia pełnej kwoty podatku naliczonego z faktur dokumentujących wydatki związane z samochodami służbowymi.
Obowiązek prowadzenia ewidencji przebiegu pojazdów dla pełnego odliczenia podatku VAT od wydatków związanych z samochodami odkupionymi od klientów w celu odsprzedaży oraz używanymi, sprowadzonymi z zagranicy w celu odsprzedaży (nie zarejestrowanymi).
Prawo do odliczenia podatku od wydatków związanych z samochodem.
Prawo do odliczenia podatku od wydatków związanych z samochodem.
Które pojazdy powinien Podatnik zgłosić w deklaracji VAT-26? - Co do których pojazdów Podatnik powinien prowadzić ewidencję przebiegu? - Który pojazd podlega odliczeniu 50% podatku VAT, a który podlega odliczeniu 100% podatku VAT i od którego momentu?
Czy w myśl obowiązujących przepisów Ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług Wnioskodawca może odliczać 100% VAT od zakupu i pozostałych wydatków eksploatacyjnych samochodów wymienionych w podpunktach a-c części G niniejszego wniosku, bez prowadzenia ewidencji przebiegu oraz bez składania naczelnikowi urzędu skarbowego informacji o tych pojazdach na druku VAT-26?
wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie obowiązku prowadzenia ewidencji pojazdów samochodowych.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie skutków podatkowych dotyczących amortyzacji środków trwałych w związku ze zmianą art. 4a pkt 9a ustawy, ustalenia sposobu (metody) i wysokości odpisów amortyzacyjnych.
prawo do odliczenia podatku naliczonego od wydatków związanych z eksploatacją samochodów
prawo do odliczania 100% podatku VAT naliczonego z faktur dokumentujących koszty związane z samochodami osobowymi
ograniczone prawo do odliczenia podatku VAT z faktur dokumentujących nabycie samochodu służbowego lub raty leasingowe, nabycie usług serwisowych oraz innych usług lub towarów związanych z samochodem służbowym, nabycie paliwa do samochodu służbowego (model nr III)- przy mieszanym wykorzystywaniu pojazdów samochodowych ustawodawca nie wprowadził wymogu prowadzenia ewidencji przebiegu pojazdu, o której
Podatek dochodowym od osób prawnych w zakresie zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków ponoszonych przez Spółkę w związku z używaniem samochodów osobowych wykorzystywanych do celów działalności gospodarczej.
prawo do odliczenia podatku naliczonego od wydatków związanych z nabyciem i eksploatacją pojazdów samochodowych od dnia 1 kwietnia 2014 r.