Interpretacja indywidualna z dnia 15 lipca 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT2-2.4011.382.2024.2.KR
Możliwość skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego.
Możliwość skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego.
Częściowy dział spadku, w skład którego wchodzi przedsiębiorstwo w spadku nie będzie podlegał opodatkowaniu podatkiem VAT. Wniesienie aportem udziałów w przedsiębiorstwie w spadku do przyszłej spółki jawnej nie będzie czynnością podlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych przez spadkodawcę na nabycie Instrumentów Finansowych.
Dotyczy skutków podatkowych sprzedaży nieruchomości.
Spłata z tytułu działu spadku i zniesienie współwłasności jako cel mieszkaniowy.
Odpłatne zbycie ¼ udziału w nieruchomości nabytej przez Pana w spadku z uwagi na upływ ww. okresu nie stanowi źródła przychodu w rozumieniu art. 10 ust. 1 pkt 8 powołanej ustawy. Natomiast planowana sprzedaż (w 2023 lub też 2024 roku) udziałów nabytych w nieruchomości w wyniku działu spadku i zniesienia współwłasności będzie stanowiła źródło przychodu podlegające opodatkowaniu podatkiem dochodowym
Dotyczy możliwości skorzystania ze zwolnienie przedmiotowego.
Odpłatne zbycie gruntu leśnego nabytego częściowo w drodze spadku i częściowo w nieodpłatnym dziale spadku oraz możliwość skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego z art. 21 ust. 1 pkt 131 z zakupem działki budowlanej i korekta zeznania.
Możliwość skorzystania z przedmiotowego zwolnienia w przypadku zakupu nieruchomości, w której podatnik cele mieszkaniowe będzie realizował w przyszłości.
Skutki podatkowe zwolnienia z długu, odpłatnego zbycia nieruchomości i kosztów uzyskania przychodu oraz możliwość skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego.
Odpłatne zbycie nieruchomości oraz możliwość skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego.
Skutki podatkowe zbycia nieruchomości.
skutki podatkowe odpłatnego zbycia nieruchomości oraz możliwość skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego
Powstanie obowiązku podatkowego w związku ze sprzedażą nieruchomości nabytej w drodze spadku i działu spadku oraz możliwość skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego (spłata kredytu i spłata byłego małżonka).
Zwolnienie przedmiotowe – własne cele mieszkaniowe (spłata kredytu, nabycie nowej nieruchomości, remont).
Skutki podatkowe otrzymania odszkodowania.
Czy planowany dział spadku bez spłat i dopłat podlega podatkowi od czynności cywilnoprawnych?
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia nieruchomości.
Skutki podatkowe sprzedaży nieruchomości nabytej częściowo w spadku częściowo w dziale spadku i możliwość skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego.
Skutki podatkowe przeprowadzanego działu spadku i nabycia ponad udział w spadku.
1. Czy zgodnie z przedstawionym stanem faktycznym, jeżeli dojdzie do sprzedaży przez Wnioskodawcę nieruchomości gruntowej przed rokiem 2023, kosztem uzyskania przychodu zgodnie z art. 22 ust. 6c ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ze źródła przychodu ustalonego zgodnie z art. 10 ust. 1 pkt 8 lit. a) ustawy w odniesieniu do udziału 2/8 nieruchomości, będzie kwota spłaty na rzecz spadkobierców
Czy przy ustalaniu kosztów uzyskania przychodów związanych ze sprzedażą budynków mieszkalnych wznoszonych przez Wnioskodawcę w ramach działalności gospodarczej na gruntach pozyskanych nieodpłatnie w wyniku dziedziczenia może do kosztów uzyskania przychodów zaliczyć wartość gruntu według ceny rynkowej ustalonej w aktualnej wycenie?
Skutki podatkowe sprzedaży nieruchomości.
Skutki podatkowe sprzedaży udziału nieruchomości nabytego w spadku i zastosowanie zwolnienia przedmiotowego.