Interpretacja indywidualna z dnia 9 września 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP3-2.4011.545.2024.2.JK3
Opodatkowanie dochodów uzyskanych z pracy wykonywanej na statku oraz rezydencji podatkowej.
Opodatkowanie dochodów uzyskanych z pracy wykonywanej na statku oraz rezydencji podatkowej.
Opodatkowanie w Polsce renty wdowiej otrzymywanej z USA
W zakresie skutków podatkowych nabycia w spadku po ojcu roszczenia o wypłatę środków z tytułu posiadanego przez Pana ojca statusu beneficjenta trustów.
Skutki podatkowe uczestnictwa w programie motywacyjnym.
Skutki podatkowe uczestniczenia w programie motywacyjnym.
Skutki podatkowe uczestnictwa w programie motywacyjnym.
W zakresie opodatkowania świadczenia wdowiego z USA.
Dotyczy opodatkowania dochodów z umowy o pracę w polskiej spółce oraz spółce z siedziba na Białorusi oraz opodatkowania dywidend ze spółki z siedzibą na Białorusi, Estonii oraz w Stanach Zjednoczonych Ameryki.
Pobór podatku u źródła u osób fizycznych będących wspólnikami spółek transparentnych podatkowo - art. 29 ust. 1 updof.
Czy należności podmiotów zagranicznych wymienionych we wniosku, a wynikające z tytułu partycypacji w Kosztach, o których mowa w pkt 4 lit. a) - d) opisu stanu faktycznego / zdarzenia przyszłego nie stanowią należności, o których mowa w art. 21 ust. 1 UPDOP lub art. 29 ust. 1 UPDOF, a w związku z tym nie podlegają one opodatkowaniu u źródła w Polsce, a tym samym na Spółce nie ciąży konieczność posiadania
w zakresie skutków podatkowych związanych z nabyciem licencji użytkownika końcowego na oprogramowanie komputerowe (Licencje EULA).
Czy Usługi agencyjne, nabywane przez Spółkę od podmiotu zagranicznego, mieszczą się w katalogu świadczeń wskazanych w art. 21 ust. 1 pkt. 2a ustawy o CIT, w związku z czym Spółka jest zobowiązana jako płatnik do poboru zryczałtowanego podatku dochodowego od wypłacanego na rzecz Agenta Wynagrodzenia?
czy Wnioskodawca jest zobowiązany do pobierania jako płatnik tzw. podatku u źródła, od przychodów osiąganych przez zagranicznych dostawców z tytułu odpłatnego prawa do korzystania z praw do korzystania oprogramowania
Możliwość skorzystania ze zwolnienia z opodatkowania otrzymanego stypendium naukowego otrzymanego z zagranicy
w zakresie obowiązku pobrania przez Spółkę jako płatnika zryczałtowanego podatku dochodowego od wypłacanego wynagrodzenia na rzecz kontrahentów zagranicznych z tytułu świadczenia usług inżynieryjnych
Opodatkowanie w Polsce wynagrodzenia pracownika naukowego.
CIT - w zakresie skutków podatkowych związanych z przystąpieniem do systemu zarządzania płynnością.
Wykonanie polecenia darczyńcy skutkować będzie powstaniem obowiązku podatkowego w podatku od spadków i darowizn w zakresie tej części polecenia, co do której Wnioskodawca jest beneficjentem. Obciążenie darowizny poleceniem nie będzie więc skutkowało wyeliminowaniem podatku, a jedynie zmianą tytułu, z którego powinien zostać uiszczony.
Czy w zeznaniu za 2018 r. Wnioskodawca może pomniejszyć podstawę opodatkowania zgodnie z art. 26 ust. 1 pkt 6 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych o wydatki związane z przelotem syna do USA i z powrotem oraz o wydatki związane z jego rehabilitacją?
Brak prawa do odliczenia podatku naliczonego od wydatków związanych z projektem
Czy istnieje możliwość zastosowania zwolnienia z opodatkowania wynikającego z art. 21 ust. 1 pkt 46 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych w związku z otrzymaniem przez Wnioskodawcę wynagrodzenia za realizację projektów E. w latach 2009 2011, finansowanych z bezzwrotnej pomocy finansowej Polsko Amerykańskiej Fundacji Wolności?
Czy Wnioskodawca jako płatnik jest zobowiązany do obliczania i pobierania podatku od wynagrodzenia wynikającego z umów cywilnoprawnych zawartych w celu prawidłowej realizacji umowy dotacji i wpłacenia go we właściwym terminie do organu podatkowego?
Czy dochód kontrahenta ze Stanów Zjednoczonych opisany w stanie faktycznym powinien zostać opodatkowany zryczałtowanym podatkiem dochodowym (tzw. podatkiem u źródła) w rozumieniu art. 21 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych i umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania między Polską a Stanami Zjednoczonymi?